Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lett azzal a bácsival aki...

Mi lett azzal a bácsival aki áramot vezett a kerítésébe és meghalt két cigány, amikor betörtek hozzá?

Figyelt kérdés
Bocs, hogy ilyet kérdezek, de nem voltam Magyarországon mikor zajlott a dolog. Akárkit kérdezek nem tud semmit, és én a neten se találtam. Ugye nem kapott semmilyen büntetést?
2010. júl. 3. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

google-ön keress rá a következőkre: Kesznyéten, Barni bácsi


ült börtönben, aztán Monokon kapott egy házat a polg. mestertől, majd jelölték miniszterelnöknek, de nem lett belőle semmi. Most nem tudom mi van vele, remélem nincs baja.

2010. júl. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
80%

Én támogatnám a magántulajdon védelmét, akár saját eszközökkel is.

Sajnos nem tudom, hogy mi lett vele de szerintem már bennt csücsűl abból következtetek rá, hogy annyira védik a cigányokat mostanában.

Ha bármit elkövetnek a cigányok azt megússzák.

Pl: ha neked jön egy cigány autóval egy odajönnek vagy húsz testvér, kettő egy büdös fillért nem kapnánk kártérítésért mivel pénzük nincs sőt még jogsi se!

2010. júl. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
22:48-nak milyen igaza van. A múltkor láttunk egy autóbalesetet, ott volt vagy 50 cigány. Ki van zárva, hogy egy autóban ültek mind. Ahogy valami bajt szimatolnak, rögtön odacsődítik a fél rokonságot. Aztán merjél rendőrt hívni és nem adni betétlapot, ha a cigány volt a hibás.
2010. júl. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

Egyébként meg nem azért, de szerintem a büntetés jogos volt, csak azért tűnik igazságtalannak, mert az áldozatok bűnözők voltak.


Mi lett volna, ha a szomszéd gyerek berúgja a labdáját, bemászik érte, és őt csapja agyon az áram? Nem lehet csak úgy emberéletet veszélyeztető berendezéseket felállítani az udvarban. Nem aknázhatod fel a telkedet, nem áshatsz karós veremcsapdát a tulajdonod védelmében, meg egyébként sem.

2010. júl. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

utolsónak:

Még nem kapott büntetést, az ügy még nincs lezárva, ha jól tudom.

Nem a kerítésben volt az áram, hanem az uborkás körül. 10-20 méterre az utcai kerítéstől,és csak éjszaka volt bekapcsolva.

Tájékozódj, mielőtt valótlant írsz.

Mellesleg már szabad csapdát állítani a kertben tulajdonvédelem érdekében, de a meglétét jelezni kell a kerítés utcafronti szakaszára kihelyezett táblákkal (pl.: Vigyázat! Csapdákkal őrzött terület!)

Nyugodtan utána lehet nézni.

2010. júl. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd gyereket meg kell nevelni, hogy ne másszon át más kerítésén. És, ha a kutyám elharapja a torkát? Kutyát tartani nem tilos.
2010. júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Titus Pullo


ha a szomszéd gyereknek beesik a labdája, az nem mászik be. becsenget, udvariasan elmodja, hogy mit szeretne, és bemegy megkeresi, vagy kiadják neki... nálunk így működik


amúgy meg mit csinálhatott volna a bácsi hogy ne lopják el mindenét? hetente olvasom a helyi újságunkban, és meg vagyok döbbenve, mennyire felütte már nálunk is a fejét a bűnözés. bemásznak az udvarba, és bezárt, lelakatolt alsóépületkből lopják a bicikliket, meg garázsban álló autókból a benzit. már az se elég, ha a saját udvarodon elzárod az értékeket? fényes nappal mennek be a házkba lopni, úgy hogy a tulajdonos otthon van. mi lesz még itt?

2010. júl. 5. 16:48
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

A véleményemet írtam le, nem szántam komoly érvként, csak én így látom a dolgokat.


Én azért tartom felelőtlenségnek, mert nem vagyok benne biztos, hogy az illető tisztában volt a megfelelő biztonságvédelmi és egyéb intézkedéseknek, amit egy ilyen berendezés megkövetel.


Nem véletlen szükséges sok dolog használatához engedély. Nem használhatsz fegyvert, ha nem értesz ahhoz, hogy hogyan működik, milyen megfelelő intézkedések szükségesek hozzá. Az egyetemi laborokban sem engedik a hallgatókat részt venni, ha nem részesülnek minimális balesetvédelmi oktatásban. Hiába tud az ember vezetni, a jogosítványhoz azért ennél több kell.


Na most vajon az emberünk gondoskodott-e a megfelelő óvintézkedésekről? Volt-e biztonsági automatizmus esetleges balesetek elkerülésére, vagy természeti csapások ellen? Megfelelően el volt-e látva védőfölddel, biztosítékokkal, szabályozással, riasztási rendszerrel? És az illető megfelelő szakember volt ezen dolgok szakszerű felméréséhez?


Arról nem is beszélve, hogy ugye "csak" éjszakára kapcsolta be. Hát ez szerintem rosszabb, mint egész nap, ugyanis így az üzemidő teljes egészében felügyelet nélkül volt a berendezés. Ennél még az is jobb, ha fegyvert hord magánál, mert azt legalább csak tudatosan lehet használni. Vajon azonnal észrevette az eseményeket? Volt megfelelő orvosi felszerelés a sérültek ellátására?


Valóban fontos dolog a magántulajdon védelme, de az is, hogy ne csináljuk esztelenül, meggondolatlanul. Ha a kutyák tépnek szét egy betörőt, az is a gazdájuk felelőssége. Ezért van szükség jól képzett őrző-védő kutyákra, akik egyébként lehetőség szerint nem ölik meg a betörőt, ahogy a rendőrségi kutyák sem. Ezért van szükség az önvédelmi fegyverhez is engedélyre.

2010. júl. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
11:14 Ez totálisan idióta gondolkodás. Szted azért tart valaki házörző kutyát, hogy az eb a betörő testi épségére vigyázzon?
2010. júl. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi van??? Ha a kutya kinyírja a betörőt nehogy már a kutya gazdája legyen a hibás!
2010. júl. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!