Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A mai világrend meghazudtolja...

A mai világrend meghazudtolja a demokrácia alappilléreit, egyreinkább úgytűnik, hogy akkora mesebeli elmélet, mint a a kommunizmus. Egyetértesz?

Figyelt kérdés

Demokrata voltam. Olyan ember, aki hitt benne, hogy a demokrácia jobbá teheti a világot. Tiszteltem olyan embereket, mint George Washington, Thomas Jefferson, Nelson Mandela és Barack Obama.


Hittem benne, hogy a világnak kedvező dolog volt, hogy a Szövetségesek nyerték a II. világháborút, éshogy a világ azóta folyamatosan javuló tendenciát mutat.


De az utóbbi időben nagyot csalódtam az ilyesmiben!


Világossá vált, hogy a demokrácia, az az emberbarát, szent eszme, ahogy a felvilágosult szociológusok és az amerikai alapító atyák megfogalmazták, csak mese habbal. Mint Marx és Engels sovárgásai.



Mára a "demokrácia" egy népbutító, értékromboló, félelemkeltő, boszorkányűző eszmévé lett, ami arról szól, hogy elhitesse az emberekkel, hogy ez a nemrég létrejött hazugságvilág biztosítja számukra a jó életet, a megfelelő morált, a "szabadságot" és megteremti a boldogság alapjait.


Minden más eszme, vagy netán ezelőtt kialakult eszme "szélsőjobboldali" és félni kell tőle, terjesztőiket meg úgy kell kezelni, mint a középkorban a boszorkányperek áldozatait.


A bűnözők nem kaphatják meg megérdemelt bűntetésüket, sőt azt csinálnak, amihez kedvük szottyan, és ha a normális ember bármit is akarna tenni, akkor lecsap rá a "tolerancia-rendőrség".



Mindeközben ez az egész cirkusz nem poénból van fenntartva, hanem azért, hogy mindez biztosítsa egy korrupt tőkés csoport oligarchiáját a bolygó felett.


Hát erről szól "modern társadalmunk."


2010. jún. 26. 23:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Olvasd el a Mein Kampf 3.fejezetét, majd kapcsold be az M1-et egyik délelőtt. Ott lesz a demokrácia értelme.
2010. jún. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

"Világossá vált, hogy a demokrácia, az az emberbarát, szent eszme, ahogy a felvilágosult szociológusok és az amerikai alapító atyák megfogalmazták, csak mese habbal. Mint Marx és Engels sovárgásai."


A demokrácia olyan politikai rendszer, ahol a tömegek választás útján, törvényesen leválthatják a főhatalmat gyakorlókat.


A kommunizmus célja olyan társadalmi rendszer megalkotása, ahol nincs kizsákmányolás, elidegenedés és elnyomás, és a szükséglet szerinti elosztás elve érvényesül.


Megvalósult a demokrácia? Igen. Megvalósult a kommunizmus célkitűzése? Nem. Szóval a kettő közé súlyos tévedés egyenlőségjelet tenni.


"Mára a "demokrácia" egy népbutító, értékromboló, félelemkeltő, boszorkányűző eszmévé lett"


Mint említettem, a demokrácia olyan rendszer (nem eszme, hanem rendszer), ahol a legfőbb politikai hatalom birtokosai törvényesen, szavazással leválthatók. Ez hogyan kelt félelmet? Szerintem félelmetesebb, amikor nem lehet leváltani őket.


"elhitesse az emberekkel, hogy ez a nemrég létrejött hazugságvilág biztosítja számukra a jó életet, a megfelelő morált, a "szabadságot" és megteremti a boldogság alapjait."


Aki a politikától várja, hogy az megmondja neki, mi a jó élet és mi a megfelelő morál, az (már elnézést a sablonos fordulatért) sikeres ember nem lehet.

2010. jún. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

Nézd, a kereszténység is milyen haladás volt az ókori vallásokhoz képest. És mi lett belőle?

Aztán a kommunizmus is. Az is jó volt alapból. A demokrácia is jó, csak az a baj hogy nem megfelelő formában valósult meg. A valódi demokrácia az ún. közvetlen demokrácia. Mert a parlementáris demokráciában csupán a diktátort választod meg. A közvetlen demokráciában meg konkrétan ott van előtted a kérdés(és MINDEN ember előtt) hogy pl. Legalizáljuk a kendert? Igen, Nem. Támogassuk anyagilag az egyházakat? Igen, nem. stb. stb. Hát nem lenne sokkal jobb az a rendszer, mint ez a sz*r?

2010. jún. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi a demokrácia alappillére? A parlamentáris rendszer. Szerintetek ez jó vagy rossz?
2010. jún. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

A tökéletes demokrácia pont olyan, mint a tökéletes kommunizmus.

Vagyis megvalósíthatatlan.

Elvégre a tökéletes demokráciában mindent a nép kellene, hogy eldöntsön. Tehát nem lenne szükség parlamentre, csak egy olyan szervre, amely minden felmerülő kérdésről népszavazást ír ki. Ami nemcsak hogy írtó időigényes és marha drága, de teljesen működésképtelen is lenne.

Tökéletes demokrácia a valóságban nem létezik.

2010. jún. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Mára a "demokrácia" egy népbutító, értékromboló, félelemkeltő, boszorkányűző eszmévé lett, ami arról szól, hogy elhitesse az emberekkel, hogy ez a nemrég létrejött hazugságvilág biztosítja számukra a jó életet, a megfelelő morált, a "szabadságot" és megteremti a boldogság alapjait."


Amúgy amit itt leírsz, az a liberalizmus tökéletes definíciója. Nem a demokráciáé. Bár igazából liberalizmus demokrácia nélkül nem létezhet. De ez már mellékes.

2010. jún. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

"A közvetlen demokráciában meg konkrétan ott van előtted a kérdés(és MINDEN ember előtt) hogy pl. Legalizáljuk a kendert? Igen, Nem. Támogassuk anyagilag az egyházakat? Igen, nem. stb. stb. Hát nem lenne sokkal jobb az a rendszer, mint ez a sz*r?"


Na ez az, ami tökéletesen működésképtelen.

Logikailag valóban tökéletesebb, de megvalósíthatatlan. Elég csak azt néznünk, hogy mennyi időbe és mennyi pénzbe kerülne minden apró-cseprő dologról népszavazást kiírni.

Amellett pedig, én nem szívesen élnék egy olyan országban, ahol a nyolc osztályt végigbukdácsoló félanalfabéták döntenek olyan dolgokról, amihez semmit sem értenek. És sajnos belőlük van több, mint azokból, akik értenek is a kérdéses ügyekhez.

2010. jún. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És mi van ha egy ember, vagy egy szűk csoport döntene a dolgokról? Azzal mi volna a baj?
2010. jún. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, egyetértek. Másodiknak pedig: A demokrácia sem valósult meg.
2010. jún. 27. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%

"Amellett pedig, én nem szívesen élnék egy olyan országban, ahol a nyolc osztályt végigbukdácsoló félanalfabéták döntenek olyan dolgokról, amihez semmit sem értenek. És sajnos belőlük van több, mint azokból, akik értenek is a kérdéses ügyekhez."



Anyádból van több te rühes korcs. Ma sokkal több a diplomás paraszt mint az értelmes szakmunkás.

2010. jún. 27. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!