A Fideszes családok tudnak gondolkodni?
NEM PROVOKÁCIÓ!
Komolyan kérdezem:
Miért jó a semmittevő emberek/családok zsebét teletömni pénzzel,szülőgépnek nézni a nőket, (pénzzel motiválni a szülésre) mint inkább megteremteni a megkereséséhez szükséges körülményeket, elvárni tőlük, hogy megdolgozzanak, ne pedig a markukat tartsák?
(részmunkaidős lehetőségek megteremtése,stb.)
Miért jó a 16 éves korig kiterjesztett tankötelezettség?
Mielőtt a fentiekre valaki reagálná, hogy "ők fogják kitermelni a te nyugdíjadat is".
Mivel, 8 általánossal?
Miért ne tudnánk? Szépen éldegélünk. Vannak nehézségeink de nem vagyunk nagyravágyóak, hanem alkalmazkodunk. Túlélni kell és nem jól élni! Mellesleg Orbán Viktor tett a legtöbbet ezért a hazáért az elmúlt 100 évben mind közül! Hajrá Fidesz!
18/f
ez színtiszta provokáció,akkor is ha nagybetűvel írod ki, hogy nem az...
amúgy:
"Az általános iskolát befejező 16 éven aluli (14-15 éves), tanköteles tanuló, köteles valamelyik középfokú iskolában vagy a Híd-programok keretében tovább tanulni! "
Magyarból tényleg egyre kevesebb van, ezért ösztönzik azt hogy család legyen,de nem nézik szülőgépnek a nőket sőőt.(megjegyzés: pénz nélkül szülni jobb volna?!)
Ennyi erővel "cigány család tud gondolkozni, meleg család tud gondolkozni ?"stb. Nem írhatsz le embert hovatartozás, vallás vagy nézet miatt.... Csak mert más gondol akkor az fúj?
Az állitásod simán nem igaz.
A gyerekek után járo legnagyobb támogatás az adó kedvezmény. A csokotse tudja a legalsoréteg fölvenni.
Aki nem akar tanulni azt hiába kötelezed iskolára csak a többieket is föltartja.
Ha a gyerek nem járiskolába akkor nem kapnak családit ez joval nagyobb motivácio mint korábban volt.
A Fidesz nem a szegényeket tömi pénzel. más kérdéseknél pont azon problémáznak hogy mért a gazdagokat tömi pénzel :D
(nem értek egyet semmilyen állami beavatkozással. Nekem sokkal jobban tetszene egy majdnem 0 állam)
Egy tollvonással el lehet törölni mindent, amit adtak (meg amit nem ők vezettek be, azt is), még a meglévő jogviszonyok se szentek. Nekem is volt jó kis kamattámogatással pnalefelújítási programom annak idején, 10 évre, aztán egyszer csak huss, eltörölték rajta az utolsó etapban az állam támogatást, aminek hiányát a végén saját zsebből kellett kipengetni, a kicsi, középső lakásom után ez közel 90 ezer HUF volt. És ez csak egy saját bőrön tapasztalt változás volt. Nem rengetett meg, szerencsére nem jelentett problémát, de akkor is kivettek ennyi pénzt a zsebbemből, amit a szerződéskötéskor úgy volt, hogy ők állnak! Vagy most odavágtak a fundamentának mindenféle átmeneti időszak nélkül, nehogy már a paraszt áttervezhesse, hogy mit miből és hogyan tud majd pótolni, amit esetleg abból akart, de melíthetném a folyamatos cafeteriás szívatást is, ami sok embert érint. Kíváncsi vagyok, ha hasonlót meglépnek majd ezekkel a jelenlegi támogatási formáikkal kapcsolatban, ha már jól lefialt a magyar nép, akkor sok adókedvezménnyel, meg csokkal ösztönzött gyerekvállaló hova dugja vissza a gyerekét...Aki ezért vállal gyereket, ilyen biztatásra, az meg is érdemli, hogy felkopjon az álla, mire felneveli.
Olyan illúzióim meg egyébként sincsenek, hogy a legnagyobb réteget jelentő csóri családokban újratermelődő szegényréteg fog majd nekem nyugdíjat termelni, ezek paraziták maradnak, ahogy a szüleik és nagyszüleik is azok most, és szívják a vérünket. Na,esetükben a mindneféle adómentesség és társai nem jelentenek nagy veszteséget az államkasszának, ellenben a támogatásuk felesleges. Csak azt sajnálom, hogy nekem a vállalkozókhoz hasonlóan nincs meg a lehetőségem, hogy eltegyem a bevételem java részét és arra fordítsam, amiből ténylegesen hasznom van, a közösbe meg cska annyit lökjek, amivel a NAV még éppen békén hagy, és pakolhanám magamnak félre a többit.
Komolyan válaszolok.
A VÁLASZTÁS jogát kapják meg a nők most, mert nem kell választaniuk aközött, hogy gyerekük legyen és aközött, hogy karrierjük, munkahelyük és vele megélhetésük.
Azzal, hogy a családokat támogatja a kormány, azzal azt a hátrányt szünteti meg, amivel a 2 keresős pár helyett egy 1 keresetből élő 3-4-5 fős család lenne. A TÁMOGATÁS abban ad segítséget, hogy AMÍG a gyereket nevelik, ADDÍG nem fognak szegénységben élni, csak mert az anya nem dolgozik, a gyerekek nem keresnek pénzt.
SENKIT nem lehet ilyen pénzzel rávenni a szülésre, mert az adóKEDVEZMÉNY az csak annak jár akinek van miből adót fizetnie. A kedvezményes hitel csak annak felvehető, aki dolgozik és van miből fizetnie. A CSOK 10 millióját csak az veheti fel, aki előtte dolgozott ÉS legalább 3 gyereket IS fel fog nevelni.
Aki most gyereket nevel az csak erre az időre kapja a támogatást, segítséget. AMÍG a gyerekeket neveli, eltartja. De ELŐTTE és UTÁNA pontosan ugyanúgy fizeti az adót, hogy mások kaphassák a segítséget. Nekem már betöltötte a 18-t a nagyobbik gyerekem. Most már nem kapjuk utána az adókedvezményt. Innentől mi is fizetjük azt az adót is be, hogy neked, amikor majd gyereked lesz, legyen miből segítséget adni hozzá. Most te fizeted a teljes adót, ami segít másoknak.
A részmunkaidőre van már lehetőség. Nem az állam hibája, hogy a magyar cégek nem szeretik. A népszerűsítése folyik és tényleg sokat segítene a családokon, de nem zárja ki ezt a fajta foglalkoztatást a jelenlegi pénzügyi támogatási rendszer. Valójában, mivel a részmunkaidő részfizetést jelent, ha nem lenne a családtámogatási rendszer akkor azzal még rosszabb helyzetbe kerülnének a családok.
"Miért jó a 16 éves korig kiterjesztett tankötelezettség?"
A tankötelezettség 1993-ban lett 14 évről 16 évre megemelve. Úgy vélték a törvényalkotók, hogy a tanult, képzett fiatalok számának növekedése fogja előre vinni a társadalmat és ehhez szükséges, hogy ne lehessen 14 évesen az általános iskolát elvégezve csak úgy munkába állni. Hogy legalább egy szakmunkásképzőt el kelljen végeznie vagy el kelljen kezdenie, remélve, hogy akkor már be is fejezi a legtöbb.
1999-ben az első Orbán kormány idején ezt tovább gondolták, hogy ha 18 évre felemelik a tankötelezettséget, akkor valóban minden fiatalnak majd lesz szakmája és jobbak lesznek az életkörülményei mert tud munkát találni a jövőben. A környezetet is ehhez igazították, pl. a családi pótlék csak akkor járt a gyerek után ha járt iskolába, vagyis nem voltak igazolatlan hiányzásai.
A 2002-es kormányváltás után azonban az szdsz-hez került az oktatás ügye, akiknek első dolguk volt ezt a kötelezettséget eltörölni, így azokban a családokban ahol a gyerek hátrányos helyzetű volt - azaz többségében a romáknál - ott nem hajtották a gyerekeiket iskolába. 18 éves korig kapta a csalládit, akkor is ha már neki magának is volt 2 saját gyereke, ellenben iskolába nem járt, tanulni nem tanult. Emellett megtiltották, hogy a szülő engedélye nélkül az első 3 osztályban megbuktathassa a tanár a diákot, vagyis rengetegen úgy jutottak el negyedik osztályba, hogy sem írni, sem olvasni nem tudtak. Innentől pedig hiába járta 5-ször újra a negyedik osztályt, ott már ilyet nem tanítanak neki. Kialakult az a rendszer, hogy bizonyos területeken az általános iskola alsóbb osztályaiban is rengeteg 13-18 év közötti "diák" volt. Képzeld el azt a helyzetet, hogy beviszed a 11 éves kislányodat az 5. osztályba tanulni, ahol van 2 14-15 éves terhes osztálytársa, meg 3-4 15-17 éves fiú, aki kétszer akkora mint ő és esetleg pont ők ejtették teherbe azokat a lányokat.
A tapasztalat azt mutatta meg 2010-re, hogy nem javított ezen körülmények között a tankötelezettség megemelése, hanem rontott, mert még azok sem tudtak rendesen, biztonságban tanulni, akik akartak volna. Ezért LEvitték a tankötelezettség korhatárát a 2011-es oktatási törvényben (ha jól emlékszem abban) arra a 16 éves korra, ami 1993-tól volt érvényben.
Ez annyit jelent, hogy ha valaki betölti a 16-ot, akkor annak a tanévnek a végéig még köteles iskolába járni, de utána már dönthet úgy, hogy nem tanul. Ettől még mindenki tanulHAT ha akar bármeddig. Most 2 szakma megszerzésére van lehetőség az állami rendszerben ingyen és 12 félévet tanulhat egyetemen, még 8 félévet doktori képzésen is akár. Ennek feltétele, hogy tanuljon.
A korhatár csökkentés remélt eredménye hogy kicsit tisztul a kép és azok lesznek az iskolában 16 éves kor után akik tanulni is akarnak. emellett visszaállították az alsós buktatás lehetőségét, így ha nem tud írni, olvasni, akkor az első osztályt kell megismételnie a gyereknek és remélhetőleg nem fog egész életében funkcionális analfabétaként élni, lemaradni.
Az eredmények eddig azt mutatják, hogy ez a változás hoz eredményt. Nem önmagában a tankötelezettség korhatára a döntő, hanem hogy együtt milyen intézkedések vannak. Családi pótlék iskolába járáshoz kötése, alsós évismétlés lehetősége, 16 évesen kihullottak számára tanodai képzések, a szakképzési rendszer megváltoztatása, duális képzés ( a szakközép iskolában egyben dolgozhatnak is a képzéssel párhuzamosan, így valódi munkatapasztalatuk, gyakorlatuk is lesz közben és kevés fizetést is kapnak már).
Ha pedig többen szereznek szakmát - legyen az egy egyszerűbb burkoló vagy szerelői ismeret akár, akkor sokkal könnyebben kapnak munkát és élhetik rendezettebben az életüket. Meg velük mindenki más is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!