Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki, ért egyet azzal a kezdemén...

Ki, ért egyet azzal a kezdeményezéssel, miszerint idén maradjon el az augusztus 20. -ai tűzijáték, és az arra szánt összeget inkább az árvízkárosultaknak adják az illetékesek?

Figyelt kérdés
Állítólag jövőhéten hoz erről döntést az Országgyűlés.Az egyik közösségi oldalon indult egy kezdeményezés amit már több mint 80 000 írta alá.
2010. jún. 24. 09:28
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
80%

Kíváncsi vagyok,hogy amikor eljön augusztus 20-a,és sok ember boldogan tudomásul veszi,hogy nincs tűzijáték,mert kell a pénz máshová,akkor az erre szánt pénz hova megy..Utána hányan fogják azt mondani,Hogy "Lám,megérte,hogy nem volt Magyarországon sehol augusztus 20-án ünnep,mert a városomnak segítettek,vagy sok árvízkárosult mosolyog,hiszen segítettek rajta."

Én személy szerint nem foglalok állást,hogy legyen vagy sem,mert igazat adok annak a hozzászólónak aki azt írta,hogy az ünnep csalogatja ide a turistákat,és általuk az állam sokkal több bevételt szerezz,mint amennyibe az ünnep került.

De igazat adok azoknak is akik azt írják ne legyen,(bár erősen kétlem,hogy a rászánt pénz megy a rászorulóknak)mert ilyen nyomorúságos helyzetben amikor emberek ezrei összeroppantak nem biztos,hogy mulatni van kedve.Arról nem is beszélve,hogy egyenlőre az ünnep a magyarok ünnepe és nem a sok turistáé...

Viszont teljes mértékben egyetértek avval az íróval aki szerint a sok kicsi segítség többet érne,mint a sok okoskodás,hogy kinek kéne lemondani a pénzéről...Ha belegondolunk 100-200 forint nem a világ vége senkinek..de ha mindenki adna ennyit már elég sok összegyűlne..de hát elég sokan vannak azok akik fel vannak háborodva,hogy ki miért nem segít,és lehet,hogy ő egy fillérrel,sem tettel nem segít mondván "nekem nincs miből" Pedig csak pár 100 forintról van szó...

2010. jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem országosan kellene a tüzijátékot mellőzni, és az árával segítséget nyújtani. Csak ott a gond, hogy amelyik cégektől ezeket meg szokták rendelni, azok már ősztől készülnek, költenek rá, és lehet az elmaradt bevétel teszi őket a tönk szélére. Azért az ő költségeiket is meg kellene téríteni valamilyen szinten.

Kiemelem, semmi közöm ezekhez a cégekhez.

2010. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
szerintem nem marad el idén a tüzijáték,mert erre kb január óta készülnek...mert olyan nincs,hogy 2 hónappal augusztus 20.a előtt azt mondja valaki,hogy kész lefújva az egész,ilyenkorra már körbejárták a világ összes pirotechnikai cégét a speciális efektek miatt,arról nem is beszélve,hogy ez nem megy egyik napról a másikra,max úgy tudnám ezt elképzelni,hogy valaki félreteszi a megvásárolt robbanószereket,és jövőre felhasználják,de ennyi robbanószerkezetnek az elraktározása sem kis pénz,pláne 14 hónapig.Persze sokkal jobb lenne,ha az árvízkárosultakra költenék,ebbe én is egyetértek,de ez rengeteg pénzt hoz az országnak,arról nem is beszélve,hogy a hajókra a következő évi tüzijátékra már előtte egy évvel lefoglalják rá a jegyeket(külföldiek főleg) és ha pl meglenne tartva,és a bevételből segítenék az árvízkárosultakat,az lehet jobb lenne,bár ez még 2 hónap
2010. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
77%
Én egyetértenék vele. Sőt, én azzal is, ha minden évben inkább a rászorulókra költenék. Szép a tűzijáték, de vannak ennél fontosabb dolgok is.
2010. jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Kompromisszum: mi lenne ha fele olyan hosszú lenne a tűzijáték? Én személy szerint a felénél már unatkozok kicsit...
2010. jún. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
11%
Minden tiszteletemmel együtt, ez hülyeség. Teljesen más alapból megy a kettő, és az egész rendezvény nincs akkora, hogy egy tizednyi falún segítsen. Persze, nekem nem hiányozna a durrogtatás huszadikán, szóval tőlem mehet.
2010. jún. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
96%
tuzijateknak nincs ertelme!unnepelni anelkul is lehet...en egyetertek, h maradjon el
2010. jún. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
89%
szerintem meg a milliós állami fizetésekről kéne lemondani
2010. jún. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
89%
igazad van, azokrol IS le kene mondani.
2010. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
3%

65, 75

Nem vagyok a fidesz barátja, de mi a kínkeserves istennyiláért mondjon le valaki a fizetéséről? Miért dolgozzanak az államigazhatásban jó szakemberek, ha a versenypiachoz képest mogyoró bért kapnak? Hazafias lelkesedésből?

2010. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!