Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kitöltöttem a PoliticalCompass...

Kitöltöttem a PoliticalCompass nevezetű tesztet és hát ezek alapján hova lehetne besorolni?

Figyelt kérdés

[link]


Eléggé határon van...bár centristának nem mondanám magamat.


2018. okt. 6. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Ezzel az eredménnyel nem dicsekednék. Mindenesetre te is a megtévesztettek közé tartozol...
2018. okt. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
66%
Balközép. Üdv a normális emberek között.
2018. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De csak ekonómiailag vagyok baloldali ezek szerint?
2018. okt. 6. 14:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen nem szeretem azt a felfogást, amelyet ez a kétdimenziós koordinátarendszer-típusú, „jobb-bal-nyílt-zárt” ábrázolásmód tükröz, mivel sok mindent leegyszerűsít, és nem világosabbá, hanem zavarosabbá teszi bizonyos politikaelméleti fogalmak jelentését (l. pl. szélsőjobboldali=anarcho-kapitalista, szélsőbaloldali=legyen totális állami kontroll), és általában is hajlamos vagyok kétségbe vonni az ilyen jellegű tesztek pontosságát (én – leginkább kíváncsiságból – már három efféle tesztet is kitöltöttem az elmúlt év során; a három háromféle eredményt hozott ki). Ez a teszt viszont szokatlanul alacsony színvonalú: a kérdéseket helyenként tendenciózusnak érzem, és nehéz a megadott opciók segítségével árnyaltan válaszolni rájuk. Azt mondanám, más szóval, hogy ez az eredmény nem szükségképpen árul el túl sokat rólad.

Ha mindenképpen tudni szeretnéd, hogy egy ilyen modellben nagyjából hova esel, talán érdemes lenne egy kisit jobban összerakott teszttel próbálkozni, pl. ezzel: [link]

Ez sem tökéletes, de a különbség.... Nos, ég és föld.

2018. okt. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen kedves utolsó tiéd lett a legnormálisabb komment ^^ ránézek :)
2018. okt. 6. 23:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!