Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan írnátok körül a rassziz...

Hogyan írnátok körül a rasszizmus fogalmát?

Figyelt kérdés

1. Eltérő emberfajtához tartozó személyek közti vélt vagy valós, az emberfajtájukkal nem összefüggő különbségeknek a rassznak való tulajdonítása.


2. Eltérő emberfajtájú emberek negatív megkülönböztetése, akkor is, ha nem a rassz miatt. Előítéletek támasztása a más rasszúakkal szemben.


3. Akármilyen népcsoport (nemcsak más bőrszínű) negatív megkülönböztetése adat jellegű információk (rassz, vallás, nyelv, hajszín) alapján.


4. Bizonyos embercsoportok értékesebbnek tartása a másiknál.


Lehet még mást is írni.

FONTOS: Kérlek, ne másoljátok ide a Wikipédia/Kislexikon/Értelmező kéziszótár stb. címszavát, mert mindannyian tudjuk, hogy a rasszizmus szó a közbeszédben mást jelent, mint hivatalosan.



2018. okt. 3. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

A rasszizmus a rasszokból indul ki, ha más alapján ítélünk el valakit/valakiket, az már nem rasszizmus, hanem pl. antiszemitizmus. Tehát 3., 4. kiesik.


Emberfajok nincsenek, egyetlen ember faj van.

Szerintem leginkább ez a mondat jelenti a rasszizmust: "Előítéletek támasztása a más rasszúakkal szemben.", de valamennyire ez is ide sorolható: "az emberfajtájukkal nem összefüggő különbségeknek a rassznak való tulajdonítása.".

2018. okt. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Emberfajtát írtam, nem fajt (ha mégis, az elgépelés).


Azért tettem fel a kérdést, mert a rasszizmus szót a következő embercsoportok esetén hallottam már: romák, muszlimok, feketék, ázsiaiak, zsidók, melegek (!), spanyolok, mexikóiak, indiánok, kanadaiak (!), fehérek, arabok, belgák. Mondanom sem kell, melyik esetben ködös a használata.


Illetve gyakran azt is rasszistának nevezik, aki bármilyen fekete énekesre/színészre/focistára bármilyen negatív megjegyzést tesz, anélkül, hogy ezt a származásával magyarázná.

2018. okt. 3. 16:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor én jobban utálom a másikat mint ő engem.
2018. okt. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az igazságtalan előítélet, ok nélküli utálat egy másik rassz, esetleg nép iránt. Ez a libsik hisztijével ellentétben szinte sohasem az europid ember részéről nyilvánul meg, hanem ellene.

Pl. Black lives matter. Feketejogi szervezet. Akik random randalíroznak, lopnak jogvédés címszó alatt. A vezetőjük egyszer alsóbbrendűnek nevezte a fehéreket... És ez egy feketejogi szervezet vezetője... Nekik ez nem rasszizmus, de szerintük a fehérek rasszisták. De a többi csoport is ilyen, rasszista, xenofób, amely az europid többségben él.

2018. okt. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A rasszizmus legfontosabb kitétele kimaradt, hogy NEGATÍVAN különbözteti meg a rassz tagjait az illető.

Az, hogy valaki a romáknak vagy az indiánoknak előnyöket biztosít, csak mert romák vagy indiánok, az pl. tuti nem rasszizmus.

2018. okt. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Valamelyik definícióba beleírtam a negatív szót, az elsőből valóban kifelejtettem. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2018. okt. 4. 07:50
 7/9 anonim válasza:
0%
Az ember színe fehér
2018. okt. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Magyarok=R@sszisták!😀
2018. okt. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kini :)) ***** válasza:
Talán az első
2018. nov. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!