Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mitől van gazdasági világválsá...

Mitől van gazdasági világválság? Milyen folyamatok indítottak el? Esetleg kik?

Figyelt kérdés
2008. nov. 4. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
2008. nov. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem a kérdésre válaszoltál!Én nem azt kérdeztem hogyan oldható meg, hanem azt mi indította el.
2008. nov. 4. 20:02
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon jó a kérdés!

Van a tőkepiacon egy ún. spekulatív tőkemozgás, szerintem az indította el. A részletekbe nem mennék bele, mert hamar ki leszek moderálva, aki tudja, az tudja.

2008. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2008. nov. 4. 21:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom hogy azért alakult ki a pénzügyi válság, mert Amerikában nyakra-főre adták a hiteleket az embereknek, de nem tudták fizetni hiteleiket, és ezáltal a bankok becsődöltek.
2008. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nézzétek meg és rájöttök:

[link]

2008. nov. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért moderálnának ki? Mert leírod hogy ez valójában nem valós válságról szólt, csak az egyik zsidó réteg- közismerten amelyik nem termelő munkát:oktató,gyógyító stb munkát végez,hanem az úgynevezett spekulatív tőkemozgásból él és tart fent vezető szerepet pl?- megélhetésének a válságáról, amit kivetítettek az egész világra, illetve az amerikai népre?

És válságként állítóttak be? Ja hát, így nem lehet beszélgetni! Akkor kileszel moderálva, mindenkivel megesik!

Egyébként van valós válság is--vízhiány

--élővilg kihalása pl- túlhalászás-bálna,

vadászás-szintén főemlősök

--energia hiány

--élelem stb....

Nem ez volt a kérdés?


A válságot az indította el, hogy ezeket nem képesek árban realizálni, illetve az túl elbillene, (pl magyarország oldalára--élelmiszer.) természeti erőforrásban és élővilágban gazdag részre! Nem érc,tüzelőanyag, vagy "munkaerő",legalább is ennek a gazdasági túlsúlya megszünne!


Ezért máshol kell kicsapni a feszültséget, hogy a tőkepiacon maradjon pénz, mint érték! Ha itt szál fel a pára meg le, akkor ugye nincs gond, amíg a válság egyik eleme kezelhetetlenné nem válik!


Nos az a baj, hogy ezeknek minden eleme már lassan az!

Ezért a pénz lassan új fogalom lesz! Más értékekkel!


Ha engem kérdeztek több féle pénznem is belesz vezetve, ami egyes területeken külön, illetve saját értékkel fog bírni-más téren nem lesz fizetőképes!


Én csak tanuló vagyok etéren, szívesen hallanék sok okos véleményt!


A válaszom az, hogy nincs és nem is lesz igazi gazdasági válság! Válság viszont van, viszont az kemény!


Kiegészítve! - Eddig volt a válság, most lesz helyén!

Lehet egy-két évig keményebb lesz az eddigi pazarlásnál, de ezt inkább a gazdagabb rétegnek kéne éreznie!


Várom én is a választ!

2008. nov. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jee, megnéztem a videót!

Egésszen jó! Lehetett volna benne kicsit több akció, meg bejátszás. Így is jó!


Persze ilyeneket nekem se játszották le soha! Egyetemen találkoztam először érdekesebb előadásokkall, de lényegében apránként gyűjtögettem amit tudok!


Ebben egész jól együtt van! De a válság akkor sem az adóságszörnyeteg miatt van! Ez anélkül is lenne!

(szerintem) Legalább is jobb különválasztani!


Ja és okos ez a szörnyecske, nem akar annyira falni, hogy nagyon észrevegyék!-- az élősködőknek nem az a természete, hogy feltűnést keltsen, hanem, hogy csendben szívogassa a vért... ezért nem lesz olyan érezhető.

Vagy volt!

2008. nov. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A kamatrabszolgaság intézménye pl. jól le van írva a filmben, és ez bizony a valós válság oka is. Sok ország pl. Magyarország is, már kamatrabszolga, azaz a felvett hitelek kamatait sem tudja már fizetni emiatt soha sem fogja visszafizetni a hiteleket.


A megoldás valóban lehetséges helyi pénzekkkel, amik kamatmentesek.

2008. nov. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

És most mi is a -válság? Mert ezt eddig is tudta mindenki, hogy van, vagy így lesz! Nem lehet kifizetni!


Akkor eddig mi volt, és miért lett éppen most az?

2008. nov. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!