Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mondjunk le az aug.20-i...

Mondjunk le az aug.20-i tűzijáték élményéről az árvízkárosultak javára?

Figyelt kérdés
Szerintem mondjunk le!
2010. jún. 22. 19:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
81%
Én csak valamilyen jelképeset csinálnék. Azért mégis ez az államalapítás évfordulója... A maradék erre szánt pénz mehetne az árvízkárosultaknak.
2010. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
87%
Ennyi erővel alagutakat is építhetnénk.
2010. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
92%
Én lemondanék a tüzijátékról!!!
2010. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
51%
én is lemondanék,de sajnos az a pénz sem azokhoz az árvizkárosultakhoz menne akik tényleg rászorulnak...hanem azokhoz,akikre esett 2 szem eső,és nem idén barnultak...
2010. jún. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
92%
szerintem is kibírjuk tüzijáték nélkül! Arra a pénzre most nagy szükség van!
2010. jún. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
21%
Azaz, éppen itt az ideje cigányozásnak és a nekünk nem tetsző válaszok lepontozásának.
2010. jún. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
15%
Ti tényleg ennyire naivak vagytok? Szerintetek mekkora tétel az államnak egy xaros tűzijáték lebonyolítása? Kb annyi, mintha a pénzedből szilveszterkor vennél 200 Ft-ért pár petárdát. És akkor most ti nagyvonalúan ezt a 200 Ftot, ami az egyetlen igazi nemzeti ünnepünkre lenne fordítva, odaadnátok pár családnak... Szép gesztus, de a megsegítésre már megvan a kellő anyagi háttér, és ki tudják fizetni a károsultakat, mert az államnak az is pár száz forintos tétel. Nem ilyeneken kéne spórolni, mint a nemzeti ünnepünk. És ennyi erővel akkor egyik évbe se rendezzük meg, mert minden évbe vannak olyan családok Magyarországon, akiket valamien katasztrófa ér, és azokat is lehetne abból támogatni...
2010. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Sok ember bajban vannak árvíz nélkül is, csak éppen töredékét nem kapják ennek a figyelemnek. Szerintem éppen elég segítséget kaptak már eddig is.



Ezt részletesebben kifejthetnéd... Azért az utolsó mondatod eléggé gyomorforgató.



Az előzőnek pedig: tavaly több, mint 280 millió forintot áldoztak az augusztus 20-i tűzijátékra. Te tisztában vagy azzal, hogy ezzel a 280 millióval pluszban hány károsultnak lehetne segíteni? Tisztában vagy egyáltalán azzal, hogy mennyibe kerül az aug. 20-i "szertartás" (mostmár igen, mert az imént leírtam)? Lehet, hogy az állami költségvetéshez ez zsebpénz... De ennyi plusszal elég sokat lehet segíteni a károsultakon.

2010. jún. 22. 22:09
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
most,hogy mondod! Valóban mindíg lenne kire költeni azokat a súlyos milliókat! Tök felesleges ilyen helyzetben tüzijátékot tartani,lehet máshogy is ünnepelni! Évek óta nem nézem.
2010. jún. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Szerintem a tűzijátékot úgy unblokk el lehetne felejteni. Oké, 10 éve izgalmas volt, meg minden, de mostmár minden második szülinapi partyn van tűzijáték. Ráadásul épp emiatt rohadt sok pénzt kell rákölteni, hogy kicsivel látványosabb legyen, mint bármelyik másik.

Szerintem inkább abból a pénzből rendezzük minden évbe egy nagy eszem-iszomot virslivel mustárral és sörrel. (vagy akkor legyen gulyással és hortobágyi palacsintával, az is a magyarságot fejezi ki)



Ezt adnám :)

2010. jún. 22. 23:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!