Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem gondoljátok, hogy attól,...

Nem gondoljátok, hogy attól, hogy most megengedett az abortusz, az még bűn-cselekmény?

Figyelt kérdés
Én megértem, hogy "becsúszott", mert "megszédült" stb. de valaki megölje a saját magzatát, csak mert önrendelkezési joga van?! Nem tudom, hogy van e végítélet, de valami úton-módon, de felelni fog mindenki aki ilyesmit tesz
2018. aug. 29. 20:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Én tudom mit gondolok, de tégedet mindjárt törölni fognak...
2018. aug. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nem gondoljuk :D
2018. aug. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

De igen.


Első: Ha az abortuszról szóló kérdéseknek helyük van ezen az oldalon, akkor egy kulturált, de abortuszt ellenző kérdésnek miért nincs? Természetesen ha nem gyűlölködő.

2018. aug. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

A bűncselekmény jogi kategória. Amit a jog megenged, illetve nem tilt, az nem bűncselekmény. Más kérdés, ki mit tart etikusnak.

Nem lehet, kérdező, hoyg a jogi értelemben vett bűncselekményt és a vallási értelemben vett bűnt összmosod? A kettő nem fedi egymást.

2018. aug. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%
Igazad van 5-ös, a kérdezőnek tényleg nincs joga belepofázni abba, hogy mások gyilkolják a magzataikat...
2018. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk sincs jogunk beleugatni abba, hogy egy segg :D Szóval igaza van az 5-nek.
2018. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
16%
azt gondolom, hogy emberiesség elleni bűnt követ el, aki abortuszt hajt végre
2018. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy #4 helyesen már írta, kevered a megfelelő kifejezéseket.

Nem, nem bűncselekmény, mert a jelenlegi törvények szerint legális dolog.

Ugyanakkor van aki bűnnek tartja (én magam rossznak. olyannak, ami ellen mindent meg kellene tenni, kivéve a betiltását). Az abortusz témája nehéz kérdés és sokat kellene beszélni róla, nyíltan. Mert ha nem tesszük, csak a dogmák mennek mindkét oldalról, akkor egyre többen és szabadabban végeztethetik el éppen az önrendelkezés ostobaságára hivatkozva. Vagy az ellenkező véglethez, a teljes tilalomhoz, ami jelenleg betarthatatlan és értelmetlen.

Mert előbb meg kell teremteni azt a világot, ahol tényleg nem lesz másféle oka egy nőnek az abortuszra, mint hogy nincs kedve megszülni azt a gyereket. Na, akkor mondhatod, hogy ez nem elég erős ok hozzá. De amíg van olyan akit megerőszakolnak és nem akarja/tudja ezt végig csinálni, amíg a társadalom nagyobb szégyennek tartja a terhességet és örökbe adást, mint az abortuszt, amíg tényleg anyagilag lehetetlen valaki számára, hogy megszülje és eltartsa utána a gyerekét, addig van alapja a legalizációnak.

2018. aug. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
4%

#5

Gondolom amikor a halálbüntetésről van szó, akkor nem jössz olyan szöveggel, hogy aki azt ellenzi az ne szóljon bele, mert semmi köze hozzá. Pedig akkor egy olyan felnőtt emberről van szó, aki más életét már elvette és nem egy magzatról, aki nem is kérte, hogy megfoganjon, még nem is tehetett semmit, mert még meg sem születhetett.

2018. aug. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hát Igen Takács!

Sajnos a jelenlegi kormánynak fontosabb dolga van,mint ilyen törvényeket hozni. Vannak fontosabb törvények is.

2018. aug. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!