Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szoktatok adakozni, kinek?

Szoktatok adakozni, kinek?

Figyelt kérdés
2018. aug. 23. 07:10
1 2
 11/13 Juliusz48 ***** válasza:
Nyolcasnak! Mivel a rendszerváltás után ismét a kapitalizmus a rendszer a tőkésnek végzett munkát nem nevezném adakozásnak, bár aki dolgozni akar és nem az önellátást sikerül neki megvalósítni, annak valamelyik tőkésnek hasznot kell hajtania. Lehet az akár vásárlás is. Adakozás a munkádért fizetett béred, vagy birtokolt eszközeid átengedése másnak, térítés nélkül. Nekem egyébként az a gyakorlatom, hogy a környezetemben a láthatóan szükséget szenvedőnek nyujtok támogatást.
2018. aug. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Két hagyományos nem lapos tv-t készülök odaadni a helyi ovodának vagy iskolának. Ha egyáltalán igényt tartanak rá. Semmi bajuk de értéket már nem képviselnek. Ha nem kell meghirdetem egy tábla csokiért. Azonnal vitték a múltkor is a 72 centis régebbi szinest.
2018. aug. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Igen, nem is keveset. Leginkább a helyi állatmenhelynek. Általában 160- 180 kutya és 60-80 macska el ott nagyon jó körülmények között. Használt textíleket, tápot szoktam vinni. Önkéntesként szoktam ott dolgozni (takarítás, kutyasétáltatás, állatok ellátása, adománygyűjtéseken segítés). Ők igazán megérdemlik.

A környékünkön él két hajléktalan úr, akik önhibájukon kívül kerültek oda. Rendszeresen veszek nekik ételt.

Régi dolgaimat el szoktam ajándékozni olyanoknak, akiknek nem telik rá. Egyik rokonunk lánya a ruháimat szokta megkapni.

2018. szept. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!