Hogyan tudjam meg, milyen politikai nézeteim vannak? 18/f
Nem tudod milyen a "politikai identitásod" mert még nincsen olyanod.
Most tanulod, ismered meg a körülötted levő világot és az azt mozgató folyamatokat.
ELŐSZÖR ismerd meg a világot, hogy mi volt és mi van éppen körülötted, azokról alakítsd ki a saját véleményedet, majd UTÁNA keresd meg azt a politikai közösséget, amivel a te saját "politikai identitásod" hasonló.
de ezt nem spórolhatod meg, ha most mások véleményére hagyatkozol, akkor bizony tévedés lesz belőle.
Ne a fideszesnek higgy amikor az mszp-ről, a dk-ról vagy a liberálisokról beszél, ahogyan ne ezeknek higgya mikor a fideszről beszélnek. Olvass utána, nézd meg mi történt valójában és olvasd el, hallgasd meg minél több olvdal vagy személy véleményét.
Az alap, amivel indulnod kell, hogy a magyar politiaki rendszer nem hasonlítható a külföldi rendszerekhez, ugyanis nálunk szocializmus volt, egypárt rendszer. Nem történelmi hagyományok alapján alakultak ki a pártok, politikai oldalak, hanem volt az állampárt és az államot működtető, meg voltak azok, akik ezt meg akarták változtatni. Tehát a rendszerváltáskor még mindenki csak gondolta magáról, hogy jobboldali, baloldali, lberális, kereszténydemkrata vagy bármi más, ami kint már szokásos volt és régen kialakult nézetrendszerű. Ezért lett a neve "baloldal" a volt mszmp-ből, az állampártból alakult mszp-nek, lett jobboldal az mdf, kisgazdák, stb. és lett liberális a fidesz, az szdsz. De amint megkezdődött a valódi, szabad politikai közélet, valóban dönteni lehetett dolgokról, ki tudta mondani szabadon mindenki a maga véleményét, képviselhette azt az álláspontot amit akart, kiderült, hogy az mszp bizony cseppet sem baloldali párt, hiszen tele van milliárdosokkal és a döntéseik éppen a liberális üzleti köröket, pénzembereket, piacgazdaságot szolgálták stb. stb., hogy a rendszerváltó liberális szdsz az első szóra összeállt azzal a párttal, aki ellen létrejöttek és akik uralmát leváltották, hogy a fideszben már nem is tartják annyira jónak a liberálisok elveit, elvárásait, amikkel találkoztak a világban a valóságban, hanem inkább kicsit konzervatívabb nézeteket kezdenek vallani és a középréteget, nem pedig a piacgazdaságot szeretnék képviselni stb. stb. Tehát ha azt mondják hogy "balildali", "liberális", "jobboldali", arról tudd, hogy az nem olyan, mint egy brit baloldali párt, egy francia liberális vagy éppen egy német jobboldali párt. A magyar pártok jelzői csupn a rendszerváltástól maradtak meg rajtuk.
A többit pedig olvasd el, nézz utána.
Ha eleget fogsz tudni a valós történésekről, ki mit mikor és miért csinált, mi lett a következménye, akkor majd el fogod tudni dönteni, hogy TE kivel értesz egyet, melyik tetszik, milyen jövőt zeretnél.
Majd az fogja megmutatni, hogy milyen a politikai identitásd.
Válaszolj ezekre a kérdésekre:
1) Egyetértesz-e azzal, hogy a népnek kell megválasztani az ország első emberét?
2) Egyetértesz-e azzal, hogy a köztársasági elnök jobb alternatíva, mint a király?
3) Egyetértesz-e azzal, hogy a köztársasági elnököt a parlamentnek kell választania?
4) Egyetértesz-e azzal, hogy szükség van a fékek és ellensúlyok rendszerére?
5) Egyetértesz-e azzal, hogy szükséges az egyházi szekularizáció?
6) Egyetértesz-e azzal, hogy szükséges a piaci szekularizáció?
7) Egyetértesz-e azzal, hogy szükséges a választójogi cenzus?
8) Egyetértesz-e azzal, hogy minden magyar állampolgár (lakhelyétől függetlenül) szavazhasson?
9) Egyetértesz-e azzal, hogy támogatni kell a megújuló energiaforrásokat?
10) Egyetértesz-e azzal, hogy legalizálni kell a marihuánát?
11) Egyetértesz-e azzal, hogy legalizálni kell a melegházasságot?
12) Egyetértesz-e azzal, hogy vissza kell állítani a halálbüntetést?
13) Egyetértesz-e azzal, hogy a digitalizáció szükséges?
14) Egyetértesz-e azzal, hogy a szabad munkaerő- és tőkeáramlás szükséges?
15) Egyetértesz-e azzal, hogy a monetáris unió szükséges?
16) Egyetértesz-e azzal, hogy a politikai unió szükséges?
17) Egyetértesz-e azzal, hogy az Európai Egyesült Államok szükséges?
18) Egyetértesz-e azzal, hogy az önkormányzatok minél nagyobb autonómiájára kell törekedni?
19) Egyetértesz-e azzal, hogy mindenki magyar, aki ebben az országban él?
20) Egyetértesz-e azzal, hogy mindenki magyar, aki tud magyarul?
21) Egyetértesz-e azzal, hogy mindenki magyar, aki magyar állampolgár?
22) Egyetértesz-e azzal, hogy a kulturális homogenitásra törekedni kell?
23) Egyetértesz-e azzal, hogy az etnikai homogenitásra törekedni kell?
24) Egyetértesz-e azzal, hogy a revízió szükséges?
25) Egyetértesz-e azzal, hogy a többkulcsos adózás szükséges?
26) Egyetértesz-e azzal, hogy az alapjövedelem szükséges?
27) Egyetértesz-e azzal, hogy az oktatásügy reformokra szorul?
28) Egyetértesz-e azzal, hogy a kulturális élettel ne érintkezzen a hatalom?
29) Egyetértesz-e azzal, hogy a női kvóta szükséges?
30) Egyetértesz-e azzal, hogy a politikai váltógazdaság jobb, mint a többpárti berendezkedés?
Kíváncsivá tettél.
És ha válaszol ezekre a kérdésekre, akkor mi van lesz?
A túlnyomó többségükre ne válaszolj. Megtévesztőek, manipulatívak. Kezdőket átverni alkalmasak.
A természettől megtanultuk, az egyensúly fontos a stabilitáshoz. Ez érvényes a politikára is. Ahol a szabályok olyanok, hogy keveseknek kedvez, sokaknak káros, ott előbb utóbb felgyülemlik annyi indulat, keserűség, hogy robban. És indulatban nincs helyes cselekvés sem. A jó kiindulópont tehát azt vizsgálni, a mindenkori hatalom e szabálynak mennyire tesz eleget, mennyire szegi meg.
Ezzel elérkeztünk a nehézségekhez. Az ember átverhető, mert nem tud mindent. Van, hogy sok ember verhető át, ez arra utal, rossz az oktatás. Ennek egyetlen oka lehet, hogy növelni lehessen az egyensúlytalanságot. De ezt nehéz felismerni.
Másik nehézség, hogy minden politikus igyekszik jó színben feltűnni. Ezért azt vizsgálja, mit szeretne hallani a nép. Erre vannak módszerek. Majd pedig azt mondja, de nem azt gondolja. Ha viszonylag nagy az egyensúlytalanság, akkor ez az igyekezet erősebb, emiatt "oldalak" valójában nincsenek. Ma Magyarországon valódi, aszerint is cselekvő jobb és baloldalt nem találsz. A magát jobb oldalnak nevező valójában erősen szélsőséges, a magát bal oldalnak nevező nem azt képviseli, hanem a saját érdekeit (ha ne mezt tenné, megszűnne, és akkor már névleg se lenne "oldal").
Ezért két eltérő dolog saját nézeteket kialakítani, és ma Magyarországon egy pártot támogatni. A saját nézetekhez sokat érdemes olvasni, lehetőleg több helyről. Ezután összevetni őket, keresni az ellentmondásokat. Majd összevetni a saját józan eszeddel. Eleinte nehéz, többször tévedsz, de egyre jobban fog menni. Más út nincs, mert nincs fogódzód. Olvasol ezer ellentmondó dolgot, csak magad döntheted el, melyiket tartod jónak, hiszen önmagáról mind ezt mondja.
Szerintem lassan nincs olyan, hogy politikai nézet. A konzervatív, liberális, komcsi, náci fogalmak lassan összemosódnak a maguk logikus formájában és szembe fognak menni az új, neoliberalizmusnak számító mainstream terror globális nézetekkel.
Minden ami eddig volt ezerszer jobb mint ami ez után bekövetkezni látszik.
Egy világ, ahol demokráciát és szólásszabadságot harsognak, még se nyithatod ki a szád, ha neked valami nem tetszik (arabok betelepítése, viccelődés másokon).
A tömeggyilkosokat nem kínhalálra ítélik, hanem egy lakosztályt kapnak XBOXAL!!! külön wcvel élete végéig. Lásd a közel 80 gyermeket könyörtelenül agyonlövő norvég mészárost, aki meg is panaszolta a norvég börtönét embertelen tartása miatt, mert csak egy játékkonzolt kapott. Jelenleg ez van, ilyen világot élünk. BÁRMI jobb volt ennél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!