Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti hogy vagytok, otthon...

Ti hogy vagytok, otthon kaptatok e apa, anya, férj, feleség modellt, mintát?

Figyelt kérdés
Voltunk vállalati tovább képzésen, többen is tartották, és annyi mindent tanultam ott, nem is gondoltam volna, hogy ilyen alapdolgok meghatározhatják későbbiekben az életem, a családom, a munkahelyemen valló sikerességemet, például milyen modellt követünk, mit hoztunk hazulról, már jó ideje nem működik a családunk rendesen, a gyereknevelés sem, és most jöttem rá, hogy azt teszem én is amit gyerekként odahaza láttam, mikor krízis van ugyanúgy reagálom le mint annak idején a szüleim, és ahhoz hogy jobb legyen nekem kell változnom nem pedig másnak
2018. aug. 14. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan erről van szó. Azonban ennek jó része nem tudatos, hiszen nem valamiféle magyarázat útján jut hozzá a gyerek, hanem a kíváncsisága teszi lehetővé a napi gyakorlat megtapasztalását. Aztán követi a mintát. Gyakran annyira, hogy képtelen is másképpen viselkedni.
2018. aug. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz kilépni a saját árnyékodból, mi? Hát ilyenek miatt tartunk ott ahol vagyunk...
2018. aug. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bevallja vagy sem, tud róla vagy sem, mindenki "kapott" mintát otthonról. De nyilván ezt is elmondták a vállalati továbbképzésen.

Az ilyen #2-es válaszolóféléket pedig nem engedném emberek közé.

2018. aug. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Ha ez igaz volna (de nem az) akkor én ma nem lennék sem szülő, sem feleség.


kb. 20%-ban számít.A többit az egyén adja hozzá a szelleméből, cselekedetéből, reagálásából.

2018. aug. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kaptam mintát. De feltétlenül jót :)

Szóval nekem már egész fiatal koromban voltak olyanok, hogy eldöntöttem, hogy én nem így fogom csinálni. És nagyjából sikerült is.

Végül is az elrettentő példa is példa, csak nem követésre való, hanem arra, hogy tudd, hogy mit nem akarsz.

2018. aug. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Mindenki hoz otthonról mintát. De ez miért politikai kérdés?
2018. aug. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kaptam jó példát is, de sokkal több rosszat. Amiben biztos voltam, hogy én úgy semmiképpen nem fogom csinálni.

Tudatosan kell alakítani az életünket, de nem mindig vagyunk képesek rá. Utólag mindenki okos. Mindenki elköveti a maga hibáit, kérdés, hogy azok kisebbek vagy nagyok voltak-e, helyrehozhatóak vagy sem és tanul-e belőlük vagy észre sem veszi.

A családi kapcsolatokat, a gyereknevelést részben lehet tanulni, fejleszteni, de vannak korlátaink. Én pl. ha meggebednék sem lennék alkalmas egy olyan "modern" nevelésre, mint amit a testvérem csinált a saját gyerekével, szintén tudatosan, szándékosan. Ahogyan ő sem tudta volna úgy csinálni, ahogyan én. Még akkor sem, ha a gyerekeinken látszik, hogy melyikünknek lett volna igaza és mit nem lett volna szabad csinálni. Viszont neki csak 1 gyereke van, nekem 3 és amit rosszul csináltam az elsőnél, az hamar visszaütött és nem követtem el újra. De a párkapcsolatokban, gyerekekkel való viselkedésben bizony visszaköszön a múlt, kérdés mennyire engedjük előtérbe.

Viszont mindehhez a gyerek és a házastárs is kell. Ugyanaz a mód nem biztos, hogy egy másik felnőttel vagy más személyiségű gyerekkel működne vagy rosszul működne szintén.

A legfontosabb hogy látod már, nem mástól kell függővé tenni a világodat, hanem abban neked kell jól érezned magad, neked kell olyanná tenned. Nem feltétlenül kell megváltoznod, lehet, hogy csak azt kell elérned, hogy a környezeted, körülményeid igazodjanak a te valós személyiségedhez, hogy jobb legyen.

Pl. ha a környezeted elvárja tőled a tökéletes háziasszony létet, de te nem vagy ilyen és robotnak érzed azt, hogy ennek megfelelj, akkor lehet, hogy ebből van sok vita, nehézség. Ha feladod ezt a vágyat a megfelelésre és elfogadtatod a környezeteddel, hogy nem vagy házitündér és nem is érdekel, hogy élére legyen vasalva a szőnyegrojt, akkor lehet, hogy te is jobban fogod érezni magad és emiatt a családod is.

2018. aug. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!