Miért nem vezetik már be Magyarországon az eurót?
A forint folyamatosan gyengül és egyre csak rosszabb lesz. Miért nem vezetik be az eurót és akkor végre nem kellene a rossz forint miatt drágán adni mindent?
Tudom hogy rosszul járnának először de évek alatt biztos egyenesbe lehetne hozni.
Lehet hogy a Forint gyengülése az előkészület az Euró bevezetésére. Hogy minél kevesebb Eurót kelljen jóváírni a Forint megtakarításokra.
A közgazdaságtanban nem vagyok jó, de mások szándékának megérzésében annál inkább. Például pontosan megéreztem mikor fog kidurranni az aranylufi, vagyis a befektetési arany árának hirtelen nagy zuhanása, és időben eladtam az aranykereskedő cég bánatára.
nem fogják
befektetőknek jó hogy gyenge a forint ide hozzák a cégeiket mert jé itt 200 ezer euróból mennyi mindenre fussa
Az euró bevezetése nagyon fontos lenne mindazoknak a kis- és közepes vállalkozásoknak is akik a világpiacra dolgoznak és a forint miatt nem kiszámíthatók az üzleti terveik.
Nagyon jó lenne az átlagembernek is, egyszerűbbé tenné az életet.
Viszont az euró bevezetése elvenné a kormányközeli vállalkozók extraprofitját amit előre ismert árfolyam-manipulációkkal érnek el.
Ha euró lenne akkor nehezebben lehetne ügyeskedni és zavarosban halászni.
tiszta közgazdászok válaszolnak ide! :O
csak kár hogy fingjuk sincs miről beszélnek..
Az euro bevezetésének feltétele pár pontban:
Az eurózóna és az ERM II 2015. január 1-jén
Eurózóna
ERM II (Dánia)
A konvergenciakritériumok az Európai Uniót létrehozó maastrichti szerződés 121. paragrafusában felsorolt feltételek, amelyeket az EU-tagállamoknak teljesíteniük kell az Európai Gazdasági és Monetáris Unió harmadik szakaszába való belépéshez és az euró bevezetéséhez. A kritériumok célja, ahogy már a nevükben is szerepel, az uniós országok gazdaságának egymás felé való konvergálása és stabilitása, amelyek egy monetáris unióhoz feltétlenül szükségesek.
A kritériumok a következők:
Az inflációs ráta egyéves referencia-időszakban nem haladhatja meg 1,5%-nál nagyobb mértékben a három legalacsonyabb mutatóval rendelkező tagállam inflációs rátájának átlagát, s ezt az alacsony inflációt fenntartható módon kell produkálni.
Az éves költségvetési hiány nem haladhatja meg a GDP 3%-át; a bruttó államadósság nem lépheti túl a GDP 60%-át (illetve 60% feletti adósságráta esetén az adósságrátában folyamatos és jelentős csökkenést kell felmutatni). Ma ez 73 % körül van.
A tagállam nemzeti valutájának árfolyama a Gazdasági és Monetáris Unió harmadik szakaszába lépést megelőző két évben nem lépheti át a második szakaszban megállapított árfolyamsávot. A gyakorlatban ez azzal is jár, hogy az adott országnak be kell lépnie az Európai Árfolyam-mechanizmusba (ERM).
A hosszú távú hitelek kamatlába az egyéves referencia-időszakban legfeljebb 2%-kal lehet több, mint a három legalacsonyabb inflációs mutatóval rendelkező tagállam államkölcsöneinek átlagos kamatlába.
Az 5-ös mondta meg a tuti választ, amire tudok idézni szakértői leírást is:
"A profit legnagyobb részét továbbra is a devizaváltásból származó árfolyamnyereség adja. Ez a korábbi évekhez hasonlóan azt jelenti, hogy az MNB az évekkel ezelőtt alacsonyabb árfolyamon bekerült devizát most magasabb árfolyamon eladja. A devizaeladásokat az állam szükséglete generálja. Azzal, hogy évek óta nem bocsátott ki új devizakötvényt Magyarország, a lejáratokat forintból fedezzük, ezt a forintot pedig az ÁKK a jegybanknál váltja át devizára."
Na, pl ezért. Persze nem csak a MNB aki játszik ezzel, de eléggé sok tűz közeli üzletember is sokat tud ilyenekből akasztani. Fogja, megkapja külföldi üzletből a pénzt euro-ban, majd mikor 330 forint egy euro, átváltja forintba, s abból csinál beruházást Magyarországon. Aztán visszaerősödik a forint rá fél évre, s tádáá, nyert.
Én külföldön dolgozom, s így is észre vehetőek ezek a dolgok: egy évvel ezelőtthöz képest ma a havi fizum jó 50ezerrel ér többet forintba átszámítva. Na, ezért
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!