Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az EU-n belül miért nem...

Az EU-n belül miért nem egységesítik az autópiacot teljesen, a használtat is?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint, az EU-nak pont az ilyesmi lenne a lényege, vagyis a kereskedelem egységestése.


Nem értem, hogy miért nem mindegy,hogy melyik országban veszem az autókat?Mért sarcol meg a magyar/német/szlovák állam, ha külföldön veszek autót és szeretnék tartósan otthon használni, azaz honosítani.



Az utolsó két autómat is külföldön vettem, én magam mentem ki értük.

4 éves autó a legtöbb németnél már csere érett kategória,különösen akkor, ha nem valami drága prémium.

Nekem így lett 4 Opel Insigniám, hozzáteszem, nem visszatekert vagy hasonló.Árban is jó volt, ugyanis Németországban egy használt autónak kisebb az értéke, mint Kelet-Európában és a sok kereskedő ettől fél, ezért lobbizik, hogy ne legyen egységes piac ahol egyenlő feltétellel indul egy német, magyar, holland...stb.


Több érv is van amellett,hogy érdemes inkább kint venni autót.

-Az Opel Insigniákból a magyar piacon csak flottás múlttal, 300-e kilométert futott példányok vannak.

-Amelyik meg magánszemélyé volt, annak kaka a felszereltsége, alapmotoros.Sajnos ezen a téren Magyarországon nincs azaz igényesség, mint nyugaton.



Én örülnék, ha az EU lépne valamit az ügyben.

Nyilván új autóknál is, ha mondjuk Belgiumban olcsóbban adják az adott modellt, mert más az adózás, akkor nyilván ott vennéd meg.


A piac egységesítése tovább növelné a versenyt, ami a fogyasztóknak mindenképpen jó lenne.


2018. júl. 1. 18:41
 1/1 anonim ***** válasza:

"Én örülnék, ha az EU lépne valamit az ügyben."


Ez nem EU hatáskor, hanem az államoké, hogy hajlandóak-e lemondani erről.

2018. júl. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!