Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit tanultál a 2007-2008-as...

Mit tanultál a 2007-2008-as válságból? Mit csinálnál másképpen, ha jönne a következő, talán még nagyobb gazdasági világválság, és mi az, ami bevált stratékia volt, és megismételnéd?

Figyelt kérdés
Milyen ötletek vannak, amivel fel lehet ilyesmire készülni?
2018. jún. 27. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hónapokra elegendő tartalékképzése.
2018. jún. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk rendes devizatartalékot halmoznék fel, amit a Fidesz szépen elvert és most belemegyünk egy újabb válságba gyönyörűségessen-szépségessen, gyakorlatilag nyuszka valaggal. :D
2018. jún. 28. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmit, 10 éves voltam akkor, de emlékszem rá. Mit kell tenni? Fix. alapú hiteleket kell felvenni meg biztosítást kötni rá, bahy nem felvenni semmit és saját magunk spórolni. Nehéz az élet, most tapasztalom.
2018. jún. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ülj le", és próbáld meg kielemezni a kapitalista rendszer működését, vagyoni eloszlását, az emberek mentalitásának tükrében. Rá fogsz jönni, hogy a válságok magától értetődő következmények. Kevés a hyszon? picit emeljünk az áron. Drágább lett az élet? emeljünk a béren, persze csak kicsit, nehogy ez miatt a vállalkozók megint árat emeljenek. Mivel az ember kapzsi, előbb-utóbb emelni fog. Ez az bér és ár közötti különbség- növekedés vásárlóerő csökkenést, vagyis bevételkiesést eredményez, a vállalkozó árat emel, vagy munkát növel ugyanazért a bérért. A melósnak még kevesebbet fog érni a pénze, tehát kevesebbet tud vásárolni.

Ezen a rendszeren belül nincs "stratégia", mivel ez egy önmagát indukáló folyamat, amely biztos végpontja a háború, amely lényegében a rablásról szól.

Ebből tanulni csak egyet lehet: le kellene bontani a kapitalista felépítést, mert termelni igazából senki nem akar, csak venni és jó pénzért eladni, lehetőleg mellőzve azt hogy dolgozni is kelljen vagyis értéket létrehozni.

A folyamatnak amit leírtam, természetes velejárója a pénz egyre nagyobb értéktelensége, vagyis az infláció, így megint ott tartunk hogy a kapitalizmus egyenes következményéről beszélünk.

2018. jún. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Leginkább meg ott tartunk, hogy fogalmad sincs, mit hablatyolsz össze.
2018. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a válság alatt: stabil munkahely legyen


1.vállalkozni nem érdemes, mert nincs fizetőképes kereslet

2.egy jó állás aranyat ér, főleg ha van túlóra, illetve az olyan szakmák ahol lehet mellette feketén is dolgozni (pl.villanyszerelő)

3.használt cuccokat olcsóbban lehet venni amikor mindenki eladni akar

4.olcsóbban dolgoznak a mesteremberek és hamarabb kijönnek

5.hitelt felvenni nem szabad és nem is érdemes de a bankok nem is nagyon akarnak adni

6.csökken a társadalmi rétegek közötti vagyoni különbség

7.az emberek kedvesebbek egymással mert nincs az a nagy verseny, nem tudnak harcolni az előrejutásért mert eleve reménytelen a helyzet. Szóval nem tekintik ellenségnek egymást annyira mint amikor verseny van.

8.olyanok találnak egymásra akik különben szóba se állnának egymással


miután elmúlt a válság: értékes szakmád legyen


1.vállalkozni is érdemes de csak annak aki tudja hogy mit és hogyan. sokat lehet bukni rajta

2.egy jó állás még mindig sokat ér de ha nincs túlóra, kevés a fizetés akkor nem lehet belőle megélni

3.jobban megéri újonnan venni mint használtan

4.a mesteremberek aranyáron és hosszú határidővel dolgoznak

5.a bankok mindenféle hitelt akarnak rád erőltetni de k***va nagy átverés (pl. hitelkártya)

6.kinyílik a társadalmi olló: a gazdagok és szegények közötti különbség óriási lehet

7.az emberek gyűlölik egymást és önzőek lesznek. mindenki csak a látszatnak él, csak érdekből állnak szóba egymással.

8.a fizetésemelkedés áremelkedést és inflációt indukál de nem mindenkinek emelkedik a fizetése és nem ugyanannyival

2018. jún. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#1-es: - Igen, de a) mit tartalékoljak, és b) mennyi időt jelent az, hogy "hónapokra"?

a) tartalékolhatok tartós élelmiszert, vizet, tüzelőt, készpénzt, valutát, aranyat, ezüstöt, lisztet, búzát, kukoricác, fogyasztási cikkeket, wc papírt, stb. De melyiket érdemes?

b) Az előző válságban én 1 évig kerestem állást több diplomával. Nem tudom, hogy meg tudnám-e csinálni ezt megint. (Hogy nem akarom, azt biztosan tudom.) Azt mondják, 3-6 havi tartalékkal már elveszítheti az ember a munkahelyét, és ez elég időt ad arra, hogy pótolja valami mással. Hát én nem így tapasztaltam. Ugyanakkor 1-2 évre elegendő tartalékot felhalmozni teljesen irreálisnak tűnik - legalább is számomra.


#4-es: - Semmi köze a kapitalizmusnak ahhoz, amiről írsz. Nincs is igazi kapitalizmus ma sem Magyarországon, sem más országokban, csak nagyon korlátozottan, erősen keretek közé szorítva engedik a piaci erőket működni. Helyette úgymond "menedzselt", vagy szabályozott piacok vannak, mesterségesen magas belépési korlátokkal (hogy megvédjék a bent levő haverok cégeit), cégekre kiírt pályázatokon keresztül lopnak közpénzeket versenyzés helyett, monopol helyzetbe vannak hozva szolgáltatók, magas adók és hatalmas bürokrácia szívja a gazdaság vérét, ésatöbbi, ami lényegében a szabad verseny ellentéte. A kapitalizmusnak nem csak az az ismérve, hogy magántulajdonban levő vállalkozások törekszenek profitra. A kapitalizmus központi eleme a szabad verseny kellene legyen, ami soha nem volt, nincs, és - ahogy most kinéznek a dolgok - nem is nagyon lesz. Ne keverjük már össze a valódi vállalkozókkal azokat, akik vállalkozást hoznak létre azért, hogy ellophassanak közpénzeket! Ne keverjük össze a profitot (amit vállalkozással keresel, és azért kapod, mert mások igényeire, problémáira megoldást nyújtasz, és ezért fizetnek neked) az egyszerűen csak ellopott pénzekkel! Két külön világról beszélünk, és az utóbbinak (a közpénzek ellopásának) semmi köze az ég egy világon a kapitalizmushoz. Találóan kleptokráciának hívják ezt a politikai berendezkedést, csak az embereknek azt a propagandát tolják, hogy ez demokrácia + kapitalizmus. Ez egy hazugság. Éppen hogy a demokrácia és kapitalizmus szöges ellentétéről van szó. És nagyon sajnálom, hogy van, aki ennek a propagandának bedől. Tök jó, hogy felfedezted, hogy probléma van a világgal, ez egy remek első lépés. Már csak meg kellene találnod az igazi gyökerét a gondoknak, és nem egy olyan valamire mutogatni, ami - talán az egyetlen - megoldás lehetne a problémára. Egyébként hagyjuk ezt az offolást, és beszéljünk arról, mit tehetnénk a következő válság ellen! :) Csak mert ez volt az eredeti kérdés lényege.


#6-os: - Köszönöm a választ! Felmerül a kérdés, hogy mik lehetnek azok a szakmák, amik válságállóak, és mik azok, amik inkább "békeidőkben" jövedelmezőek. De lehet, hogy ez egy másik kérdést is megérne.

2018. jún. 28. 15:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Folyamatos tartalékképzés több irányból.
2018. jún. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, még annyit hogy szerintem egyik se normális állapot. Sem a válság nem normális, sem a fellendülés illetve a kettő közötti átmenet sem. De ha jobban belegondolunk, nem is tudnánk megmondani hogy egyáltalán mi lenne a normális állapot, és ez borzasztó!
2018. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!