Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért szüntették meg a lefejez...

Miért szüntették meg a lefejezést mint kivégzési módszert?

Figyelt kérdés

A lefejezés sokkal gyorsabb és "fájdalommentesebb" mint pl az akasztás, a villamos szék vagy az injekció.

Akkor mégis miért ezt szüntették meg leghamarabb?


2018. jún. 7. 00:41
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Gondolom mert nem tartották eléggé " humánusnak ", bár itt elsősorban valószínűleg inkább azokra gondoltak akik végignézték.


Más kérdés, hogy akkor mégmindig a kivégzőosztag amradna a legegyszerűbb megoldás, mégis kevés helyen alkalmazzák.

2018. jún. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Mert barbár dolog.
2018. jún. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
67%
Kultúrált helyeken akasztás és villamos szék sincsen. Amúgy a lefejezés sem ment mindig elsőre sikeresen. Ahogy az előző mondta, pontosan azért, mivel nem humánus, mégis csak meg kell adni a tiszteletet, a kegyes halált. A lefejezés megcsonkítja a testet, meggyalázza. Az injekció pedig egy tűszúráson kívül nem fáj.
2018. jún. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy az áldozat a lefejezés után akár percekig még magánál lehet. Végignézi, ahogy a feje elválik a testétől és leesik a földre. Talán még fájdalmat is érez, amikor koppan.
2018. jún. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

Igen, sokáig magánál van még az ember. Hiába gyors a fejlevágás, ha utána még elég sokáig tudatánál van, voltak erre kísérletek.

Azért az akasztásnál jobb (amennyire bele tudok gondolni) és az akasztás adta meg a kevésbé a tiszteletet a kettő közül... S néha ott is letépődött a fej... Nagyon néha, de szeretem a különleges eseteket.

Belefutottam már sztorikba, hogy hogyan toltak el kivégzéseket.

Nem is értem. Védtelen ember, annyira könnyű megölni és akik erre szakosodtak, mégis átkozottul elrontják. Injekcióval is megtörtént, sőt, agyonlőni sem tudtak ám mindenkit, pedig hát mennyire lehet az nehéz? Eh.


A villamosszéket nem is értem, az egy átkozottul nagy elbonyolítása a végtelenül egyszerű emberölésnek. Sosem olvastam sehol, miért találták ki...


Széplelkeknek azért durva lehet az elguruló, vérző fej... Na jó, nekem is, pedig nem vagyok széplélek és szeretem a vért. Az injekció? Ember - ember, alig látsz változást, ha nem nagyon figyeled. A lefejezés inkább ilyen showműsor, az akasztás pedig szintén lehet az, de inkább megszégyenítés és figyelmeztető jelként libegnek a hullák, régen fent hagyták őket jó sokáig. Jó gyomruk lehetett a régieknek.


A modern időkről nem sokat tudok.

2018. jún. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Nem szüntették meg, a mai napig is működik.
2018. jún. 7. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem meg nem jobb az akasztás. Egyetlen kivégzés sem jobb vagy rosszabb a másiknál. Mindegyik undorító és gyomorforgató. Egyetlen embernek sincs joga egy másik ember élete felett dönteni.
2018. jún. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Miért ne lenne? Ezt addig mondod amíg egy elmebeteg nem öli meg az egész családod. A válasz pedig az hogy az akasztásnál lehet szabályozni hogy mennyire legyen rossz. Ha felhúzzák akkor akár 15 perig is táncolhat és köhécslhet, ha kirúgják alóla pl. egy hordót akkor szenved de nem annyira sokáig, ha megasrol esik eltörik a nyaka, a gigája felcsúszik és nem is kap levegőt, nagyon szemved nem látják hogy szemved, mert csak ő érzi, de gyorshalál. Viszont ha túl nagyot esik akkor akár le is szakadhat a feje, ami a kivégzés elrontását jelenti.
2020. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Előző vagyok. Ja és még azért sem mert a lefejezés után még sokáig is élhet a fej is meg a test is és az elég undorító másoknak.
2020. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!