Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Győri Péterrel milyen irányt...

Győri Péterrel milyen irányt vesz majd Józsefváros?

Figyelt kérdés
2018. máj. 18. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Amilyet Orbán megenged neki.
2018. máj. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez is igaz...
2018. máj. 18. 12:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmilyent valószínűleg... Orbán, Tarlós. De remélhetőleg a mozgásterét maximálisan kihasználja
2018. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én nem remélem.


Például nem akarom, hogy a házunkban levő üres lakásokba bármilyen alakokat befogadjon az önkormányzat bérlőként.

Nem akarom, hogy leállítsák a városrehabilitációt és megtartsák a romos, földszintes, összkomfort nélküli házakat városképvédelem címén.

Nem akarom, hogy a tűcsere-program révén "legalizálják" a kábítószerezést.

Továbbá én örültem a lakosságcserének is, amit Győri ellenez.



Szerintem Józsefváros fejlődése megáll és a közbiztonság jelentőseg romlik majd.

2018. máj. 18. 23:47
 5/8 anonim ***** válasza:

"Például nem akarom, hogy a házunkban levő üres lakásokba bármilyen alakokat befogadjon az önkormányzat bérlőként."

Kérdés, hogy kinek a tulajdonában vannak azok a lakások. Ha nem önkormányzati, akkor nyugi van, nem fog államosítani. Ha önkormányzati, akkor is max szociális bérlakás jelleggel adják ki olyanoknak, akik tudnak fizetni bérleti díjat. Szerintem ez még mindig sokkal korrektebb, mint az, amikor a fideszesek saját haverjaiknak adják ki, majd el a lakásokat aprópénzért.


"Nem akarom, hogy leállítsák a városrehabilitációt és megtartsák a romos, földszintes, összkomfort

nélküli házakat városképvédelem címén."

Leállítani senki sem akarja, de azzal pl. nem ért egyet, hogy az Orczy kert fáit, meg úgy általában azt a keveset, ami van, ki kell vágni, hogy még egy lovarda, és hasonló "fontos" dolog legyen. Szerintem egyértelműen egy pozitív kép, ha a jól funkcionáló házak felújítására önkormányzati támogatást biztosítanak, ezáltal pl. valódi és fenntartható rezsicsökkentést valósítanak meg.


"Nem akarom, hogy a tűcsere-program révén "legalizálják" a kábítószerezést."

Legalizálni a kábítószerezést nem akarja, és nincs is benne a hatáskörében. Ezt gondolom, te is tudod, és csak riogatni próbálsz. A Kocsis Máté-féle problémamegközelítés, hogy ellehetetleníti a tűcsereprogramot, azért volt nagyon rossz, mert ezzel pontosan nulla embert szoktatott le a kábítószerezésről, a szenvedélybetegek szenvedélybetegek maradnak, és egy milligrammal sem használnak kevesebb drogot. Ellenben mivel nem cserélik a tűt, az AIDS, és a többi sokkal nagyobb eséllyel terjed közöttük, és adják át nem kábítószeres embereknek is. Továbbá a tűcsereprogramnak az is előnye volt, hogy ezáltal egy viszonylag naprakész képet kaptak arról, hogy milyen drogok is vannak pontosan forgalomban a piacon, és ezzel hasznos információval tudtak szolgálni az ezzel foglalkozó intézményeknek, ugyanis a beérkező tűkben lévő drognyomokat laborba küldték analizálni. Továbbá ez volt a drogosok számára talán az egyetlen bizalmi kapocs a segítőkkel, akik igyekeztek abban is segítséget nyújtani, és arra terelni őket, hogy leszokjanak a kábítószerről.


"Szerintem Józsefváros fejlődése megáll és a közbiztonság jelentőseg romlik majd."

Miért is? Nem fogja leszereltetni a térfigyelőkamerákat. Milyen lépésekre gondolsz, egyáltalán, amiből ez következne? Ami szerintem egyértelmű, hogy esetleg lennének nyilvános vécék, ami nem biztos, hogy hátrány, hiszen jobb, ha a dolgukat az emberek nem a parkban végzik, nem igaz? Ami szintén jó, hogy engedik játszani a gyerekeket a játszótéren.


Végül de nem utolsó sorban csak azt tudom mondani, hogy választás előtt érdemes mindenkinek kicsit használnia a buksiját, nem azért kapta, hogy feleslegesen rettegjen.

Szerintem te is sokat nyernél azáltal, ha ő lenne a polgármester, amellett, hogy semmit sem veszítenél.

Mit veszíthetnél, hiszen egy évnyi tisztségről van szó, jövőre lesz új polgármester-választás az önkormányzati képviselő-választással együtt.

Egy év alatt sokat nem lehet ártani, főleg nem visszafordíthatatlan mértékben, de amúgy sem célja az ártás.


Annak ellenére, hogy ő lenne a polgármester, továbbra is fideszes többség lenne, és a polgármesternek nincs nagyon lehetősége arra, hogy olyan határozatot hozzon, amit a többség nem hagy jóvá. Érdemes lenne talán utána nézned, hogy mik a polgármester hatáskörei, és jogosultságai, kötelezettségei, akkor legalább tisztában lennél azzal, hogy miről is szól ez a választás.


Arra számítok, hogy egy kicsit átláthatóbbá teszi a gazdálkodást, nyilvánosságra hoz eddig rejtegetett szerződéseket, amik hemzsegnek a mutyiktól. Ezt szerintem mindenkinek joga van tudni, hiszen minden becsületes ember egyet ért azzal, hogy mindenkinek viselnie kell a tetteinek a következményét.


Egy év alatt te is megismerheted, hogy valóban megalapozottak voltak-e a félelmeid, voltak-e olyan törekvései, amitől rettegtél, vagy sem, és össze tudod hasonlítani Kocsis Máté személyeskedő és elnyomó vezetésével. Egyszerű: megnézel néhány Kocsis Mátés testületi ülést, és megnézel néhány Győri Péter által vezetett testületi ülést, és eldöntöd, hogy melyik magatartás a konstruktívabb, melyik viselkedésforma, retorika szolgálja a kerület érdekét.

2018. máj. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Te szeretnél a szomszédodban szociális bérlakást?

Én nem.


Szerintem nincs is annyi mutyi, mint gondoljátok, illetve ne hidd, hogy Győri alatt nem lesz, ugyanúgy lesz mutyi.



Kevés fát vágnak ki, a fakivágás sajnos a beruházások velejárója.

Sokkal többet ültetnek viszont, többet is, mint a kivágott helyében előírt.

Nem, nem sajnálok egy beruházás miatt 50 fát, ha cserében valami szép létesül és amúgy csak az utcánkban ültettek egy rakással. Gondozzák is, szépek.



Láttad az Orczy kertet amúgy? Rettentő szép és tele van emberrel!



Mernék veled fogadni, hogy leszereltet-e néhány térfigyelő kamerát. Majd 2024-g meglátjuk, de mernék erre komolyabb tétet tenni.

Amúgy a közbiztnság nemcsak ebből áll.



De felesleges vitázni, ápr 8 előtt olvasgattam sok-sok kérdést, kommentet és arra jöttem rá, ez bizony világnézet.

2018. máj. 22. 10:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Esztétikai és ökológiai szempontból sem egyenlő egy kétszáz éves fa három facsemetével. Budapestszerte elég sok fát vágnak ki, és ezzel a levegő minősége nagy mértékben romlik.


Én is azt mondom, hogy felesleges vitázni. Tudomásul veszem, hogy elvakult vagy.


Annyit azonban megjegyzek, hogy egyáltalán nem zavar, ha szociális bérlakásként kiadják a mellettünk lévő lakásokat. Az érdekel egyedül, hogy tartsák be a társasházi szabályokat, és az együttélési normákat. Azt tapasztaltam, hogy nem az ilyen emberekkel szokott a legnagyobb gond lenni, hanem sokkal inkább olyan tanyasi emberekkel, akik nem arra szocializálódtak, hogy egy fal válassza csak el a másik családtól. Ezt is, azt is megtapasztaltam.

Annyi a különbség, hogy a nagy "keresztény" párt az önzés kiszolgálója a krisztusi tanítások értékrendje helyett.

2018. máj. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Már jelzőt használsz...


Te is éppolyan elvakult vagy, csak a másik irányba.

2018. máj. 22. 11:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!