Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem terjed el Mo-n a...

Miért nem terjed el Mo-n a részmunkaidö?

Figyelt kérdés

Külföldön élek és itt teljesen normál a részmunkaidö. 4-6órás munkák. Sokszor heti 2-3 munkanap csak stb...

A nök is élvezik ezt és a munkáltató sem tart fent csak annyi ideig valakit amig szükség van rá.

Pl DM-ben heti 3x mennek a dolgozók feltöltetni.

Egy csomó ismerössel beszéltem és a legtöbb anya legszívesebben csak 6 órában dolgozna, de nincsen lehetöség mondják ök. Aztán kérdeztem a butikos barátnömet aki sír, hogy nincsen alkalmazottja, hogy miért nem vesz részmunkaidöset. Ès ezen teljesen elcsodálkozott...

Miért nincsenek kevés óraszámos munkahelyek?



2018. máj. 2. 17:42
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
59%
Sokan a teljes munkaidőből sem tudnak megélni, így mégis hogyan terjedne el az, hogy még annyit se keressenek?
2018. máj. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert Magyarországon olyan keveset fizetnek a részmunkaidősnek, hogy egyszerűen nem éri meg anyagilag !


Persze, az lenne a jó, ha 4-6 órában kb. a 8 órás minimálbért adnák, esetleg adókedvezményt vehetne igénybe a munkáltató és mindenki jól járna, mert igenis az anyák szeretnének többet lenni a gyermekeikkel!!!

2018. máj. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én feleségem 6 órában melózik. Mikor itthon vagyok, rá szokott azért húzni, mert én vigyázok a gyerekre. És még jól meg is fizetik.


Persze, ez még nem általános itthon, de neki sem érettségi után dobták oda ezt az állást, ebben sok meló volt, hogy ide eljutott.

2018. máj. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Igény lenne rá pedig.

Sok ember nem tud teljes munkaidőben dolgozni.


Pl kisgyerekes anyukák,bizonyos mentális betegséggel élők,diákok vagy akik munka mellett szeretnének tanulni.


Azt meg mindenki maga hagy döntse már el,hogy neki mire elég az a pénz,amit fizetnek érte.

Ne az legyen már a szempont,hogy

2018. máj. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Igazából több oka is van!


Kezdeném azzal, hogy Magyarország egy különleges hely!

Ezt mondom azért, mert ritkán hallok más olyan országról, ahol az alja munkát (értsd árufeltöltés, takarítás, mosogatás, kutyakaja csomagolás, szalag/betanított munka, egyéb ilyen finomságok) az "őshonos" lakosság végezné. Maximum a társadalom azon rétege, aki nem jutott tovább 8 osztálynál.


Na most, idehaza az ilyen munkákat Magyar emberek végzik, 8 órában. Esetleg fizetéskiegészítésként, másodállásban. Egyszerűen nincs igény a részmunkaidőre, mert telített a piac. Mondjuk a másodállás már félig-meddig részmunkaidős állásnak tekinthető szerintem. . .


A másik pedig amit már írtak, hogy 4-6 órás munkából még éhenhalni sem lehet, olyan alacsonyak a bérek.


Egyébként, ha jobban körülnéznénk, lehet találnánk olyan területeket, ahol működik a részmunkaidő. Nekem kapásból egy eszembe is jut: pedagógus. Vannak olyan pedagógusok, akik nem teljes állásban tanítanak, csak néha bevállalnak 1-1 órát, vagy olyan tárgyat tanítanak, ami nem tesz ki egy teljes állást. Az ő esetükben ez meg is érheti, mert még részmunkaidősként is többet keresnek, mint némely (sok) más ember 8 órában.

2018. máj. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

És tudod mi a csoda kérdező?:)

Az,hogy ennek ellenére mégis 4 órára vannak bejelentve,rengetegen,és a valóságban nincs is ennyi 4 órás munkakör...


A lényeg,hogy a munkáltatónak minden jó legyen,egy ilyen országban élünk,ahol a munkavállaló neve kuss.

2018. máj. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert még túlórával is alig tud megélni az átlag magyar. Nem olyan ez mint Németország, ahol a német már csak mini-job munkákat vállal, mert annyiból is megél.
2018. máj. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mit nincs elterjedve? Baromi sokan dolgoznak részmunkaidőben. Arról már nem ők tehetnek, hogy csak papíron dolgoznak így.

Meg miként terjedjen el ténylegesen mikor számtalanszor leírtam, hogy Orbán összeszerelő országot akar, ahhoz meg nem előnyös, hogyha más munkahely is tud alapulni.

2018. máj. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!