Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen szavazatszámlálónak...

Milyen szavazatszámlálónak lenni? Aki volt már, leírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Most leszek életemben először szavazatszámláló (igaz, pártdelegáltként), de még nem tudom, hogy miket kell tudni erről a feladatról. A nap közben mennyire lehet telefonon követni az eseményt (mármint a választás folyamatát)? Sokáig szokott tartani este 7 után a szavazatszámlálás? Fizikailag mennyire megterhelő a feladat? Miket érdemes róla tudni?

2018. márc. 30. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ott kell ülni egész nap és segíteni a választókat a szavazásban, delegáltként nem lesz sok dolgod, csak esetleg ha megkérnek, egyébként azért leszel ott, hogy megnézd nem-e csal majd senki. Lehet mozgóurnázni elküldenek majd, ha lesz nálatok. Elvileg nem lehet telefont használni bent a teremben, de ez azért van, hogy ne lehessen a listán lefényképezni, hogy ki volt már szavazni. Ha jó fej lesz az elnők akkor megengedi szerintem, hogy netezni lehessen, csak fényképet nem szabad csinálni és telefonálással sem zavarhatod az eseményt.
2018. márc. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olvasgatom a katalógust, amit kaptunk és azért nem egy könnyű feladat. Erősen gondolkodom azon, hogy esetleg visszalépjek-e és mégse legyek szavazatszámláló! Ezt még lehetséges megtenni a maradék 1 hétben?
2018. márc. 30. 10:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehetséges. Delegáltak nélkül is meg lehet csinálni, nem kötelező ott lenniük csak egy lehetőség. A választott tagok is visszaléphetnek, vannak póttagok is.
2018. ápr. 2. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Napközben bent a teremben mobiltelefon nem használható. Szigorúan titkos, hogy ki ment már el szavazni vagy ki nem, ezért nem szabad. Teremben egyedül a jegyzőkönyv vezető telefonálhat, a napközbeni részvételi adatok miatt. Termen kívül azt csinálsz a telefonnal amit akarsz.


Kb 05:30-tol érdemes ott lenni és én most úgy számítok rá, hogy éjfél előtt nem végzünk. A múltkori migransos szavazásnál hamar végeztünk mert egy dologra kellett szavazni, kis papíron és kevesen mentek el. Most viszont választunk pártot és egyéni jelöltet is. Ráadásul rengeteg az induló, szóval sok felé kell válogatni a végén és hatalmas lepedő papírokat amit nyilván picit nehezebb számolni. Szóval tovább fog tartani az tuti. Te se számíts rá, hogy éjfél előtt hazamész. Legfeljebb szerencséd lesz.

2018. ápr. 2. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én egy 3500 fős kis faluban lakom, ott azért csak megleszünk hamar!
2018. ápr. 2. 08:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked ott nagyon jó dolgod lesz. Én Győrben leszek, még a szavazás után a várásházára is be kell mennünk még leelenörzik az összes szavazókört, szerintem hajnalok hajnalán fogok csak hazaérni valamikor.
2018. ápr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A községemben 3 szavazókör lesz, a 3500 főből max 3000-en szavazhatnak majd, szóval egy körzetre olyan 1000 szavazatot lehet majd leadni.
2018. ápr. 2. 10:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!