Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az EU-ban melyik országok...

Az EU-ban melyik országok azok amik jólétiek, de még nincs sok (más kontinensről érkezett) bevándorló?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy Svájc és Norvégia piszok gazdag, jóléti országok. De azok nem EU-sak. És ebből kifolyólag nem is engednek be minden suttyót, sőt a svájciak speciel csak szuper elit szakembereket enged be. Tehát ilyen banki szakembereket, fejlesztő mérnököket, orvosokat, tehát a kelet-európai társadalom krémjét.

Amik EU-s országok azokkal meg az a baj, hogy vagy szegények mint mi, vagy már tele vannak mindenféle jött-menttel.

Van még olyan EU-s ország, ami jóléti, de még élhető a társadalma?


2017. dec. 3. 12:44
1 2
 11/20 Filkoo ***** válasza:

Nézd, Európa legnagyobb részt mai is ugyanúgy európai, de mondjuk nem tudom Neked mit jelent az európaiság. Számomra progresszivizmust, de egyébként a kulturális pluralizmus sem áll tőle távol, ami a világháborúk koráig egészen tipikus is volt, még ha némileg más értelemben is mint ma. Ha Neked Európa mondjuk - ez csak egy tipp - a kereszténységgel egyenlő, akkor el kell keserítselek, ugyanis jelenleg nagyon kevés keresztény él ezen kontinensen, ugyanis a legtöbben ateisták.


A népességfogyás amúgy az éremnek csak az egyik oldala, a másik pedig hogy bizonyos munkaerőpiaci folyamatokból adódóan - amiket részben már említettem - a vállalatoknak jobban megéri külföldi munkaerőt alkalmazni. Ez a rendszernek a velejárója. Egyébként megértem, ha ez mondjuk sokaknak nem tetszik, amúgy nekem sem, de erről legkevésbé a bevándorlók tehetnek. Az automatizációt illetően igazad van, viszont jelenleg még nem tart olyan szinten hogy ki tudja váltani az összes egyszerű munkát, de ez csak idő kérdése.


Lehetséges, hogy az individualizmus kultúrája negatívan hat a népszaporulatra, de ennél fontosabb faktorok is vannak léteznek, a külföldön élő magyarok körében például jelentősen nagyobb a népszaporulat, ami valószínűleg azért van így, mert jobb a megélhetésük, tehát ha az állam jobban gondoskodna rólunk és jobb munkalehetőségek lennének itthon, az valószínűleg erőteljesen hatna a népszaporulatra, pozitív irányban.

2017. dec. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ha jól értelmezem, te a minden suttyó kategóriába sorolod magad, de olyan helyre akarsz menni, ahol kicsi ez a réteg, hogy ne legyen konkurencia?


Egyébként meg amíg az embereket a származásuk és nem a tetteik alapján itéled meg ne akarj egy fejlett társadalom tagja lenni...

2017. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Filkoo gondolom vilagos volt a korabbi kommentem alapjan,ahol felvazoltam hogy megorzik a pelda orszagok a jelleguket,hogy nyilvan biologiai ertelemben,de nyilvan a kultura extrem fontos es extrem szorosan kotodik hozza..na most,nem akarom hogy 1) kihaljunk teljesen 2) vagy olyanok legyunk mint a mexikoiak tobbsege,egy veglegesen "kikevert" nep,se nem teljesen indian,se nem europai,latszodik ugyan rajtuk europai es indian jelleg egyforman,de gyakorlatilag krealodott egy uj genetikai allomany ha ugy tetszik.en nem akarom hogy ne ismerjunk magunkra...
2017. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Filkoo ***** válasza:
Ha nem szereted a genetikai változatosságot, akkor nagyon rossz hírem van: a magyaroknál kevés kevertebb európai nép létezik... Mi az itt eltöltött 1000 év alatt beolvasztottunk rengeteg szlávot, románt és németet a könyező országokból, ezen kívül a kunokat, a jászokat, meg még a franc tudja milyen népeket, de ne gondold azt hogy a 150 évig itt vendégeskedő törökökkel nem keveredtünk. Ja, és persze a cigányok, akik mondjuk részben mai napig elkülönült etnikai kisebbséget alkotnak, de azért kevés magyar ember van, aki származását tekintve ne lenne valamekkora részben cigány is. :)
2017. dec. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
jaj istenem Filkoo,szorszalhasogatas..banom is en a sok europai vert ami a magyar lakossagban van,sot tovabbmegyek ,a delolaszok egy reszeben van arab/mor ver..azt akkor mivan? 1000 evvel ezelotti dolgok...amugy meg a ciganyos dolgot nemtom honnan veszed,szerintem epp az hogy keves magyarba van cigany ver...fogok csinalni DNS tesztet.nagyreszt tuti szlav vagyok,de elkepzelheto sarga,zsido ver is valahol bennem..attol meg europai vagyok...de itt arrol van szo hogy ne legyunk mexek..
2017. dec. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Filkoo ***** válasza:

Ne haragudj, arról nem én tehetek ha nem esett le a párhuzam, de Te beszélsz arról hogy az európaiság számodra azt jelenti, hogy genetikailag homogének maradunk, én meg rávilágítottam hogy ez mekkora tévedés. Nem ezer éve volt, hanem az elmúlt ezer évben FOLYAMATOSAN a mai napig. Van különbség.


Oké, a cigányokat illetően lehet túloztam, nem néztem utána hogy van-e ilyen statisztika egyáltalán, de szerintem egy olyan országban ahol évszázadokon keresztül élnek együtt ilyen népek elkerülhetetlen, hogy a lakosság nagy része keveredik. Azt például tudom hogy egyik dédnagymamám cigány volt, de a ükapáimról és ükanyáimról semmit nem tudok. Lényegtelen, a lényeg az hogy eddig is keveredtünk, ez után is fogunk, persze az hogy Te kit választasz párodnak a Te döntésed és szíved joga, légy boldog, de ne tégy úgy, mintha a magyarok vagy bármelyik európai nép etnikailag bármennyire is homogén lenne.

2017. dec. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
en ertem,de egyebkent nagyon sok olyan ember van aki 100%ban csak europai dnst hordoz,es mondom itt az a lenyeg hogy ne szunjunk meg letezni,es egyebkent felolem ha egy angol no jol erzi magat egy sargaval felolem hazasodjon,ilyenek mindig is lesznek,de altalaba nagyon kicsi szamban..itt a genocidium szintu keveredest nem akarom...
2017. dec. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Filkoo ***** válasza:
100%
Figyelj, amúgy biológus végzettségem van és elég jól kiismerem magam a paleogenetika világában, úgyhogy jobb ha elhiszed nekem hogy olyan hogy európai DNS nincs, ugyanis az amit mi európainak nevezünk, az szinte mind a Közel-Keletről származik, max. utána máshogy evolválódott. A genocídum abban az értelemben véve, ahogy arra Te utalsz, nem létezik, és szerintem eléggé méltatlan is egy tervezett népirtást összehasonlítani népek/rasszok keveredésével. De mindegy, megválaszoltad a kérdéseimet, bár sokkal közelebb nem került egymáshoz az álláspontunk :) azért örülök, hogy értelmesen tudtál válaszolni, kívánom járj egy kicsit nyitottabb szemmel a világban és ne higgy el minden szart amit itt-ott hallasz, hanem légy kritikus és nézz magad utána a dolgoknak. Az sosem gond. :) Az értelmes vita pedig mindig építő jellegű. :) Úgyhogy tényleg köszi. Szép napot!
2017. dec. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

hat nincsmit. : D


ui: egyebkent genocidiumnak hivom,mivel

meg az ENSZ szerint is genocidium ha szandekosan cserelnek le lakossagot stb,nem csak az ha lelovik oket. :) ezt elfelejtettem hogy ez mind szandekos,ez a a "szinesites".

2017. dec. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
mericától hiába vársz érveket, kizárólag esztelen fajgyűlöletre és antiszemitizmusra képes. Én már minden hozzászólását automatikusan jelentem rasszizmusért, igen jó a találati arány...
2017. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!