Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az EU-ban melyik országok...

Az EU-ban melyik országok azok amik jólétiek, de még nincs sok (más kontinensről érkezett) bevándorló?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy Svájc és Norvégia piszok gazdag, jóléti országok. De azok nem EU-sak. És ebből kifolyólag nem is engednek be minden suttyót, sőt a svájciak speciel csak szuper elit szakembereket enged be. Tehát ilyen banki szakembereket, fejlesztő mérnököket, orvosokat, tehát a kelet-európai társadalom krémjét.

Amik EU-s országok azokkal meg az a baj, hogy vagy szegények mint mi, vagy már tele vannak mindenféle jött-menttel.

Van még olyan EU-s ország, ami jóléti, de még élhető a társadalma?


2017. dec. 3. 12:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%
Norvegiat se kell felteni..ott is van azert,meg nem sved szint..amugy Dania,Izland talan.rokonaim elnek Danianan..meg nem rossz a szitu..Irorszag..nem sok opcio van.
2017. dec. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Filkoo ***** válasza:
35%

Ha zavarnak az idegen kultúrák, javaslom maradj otthon, sőt, lehetőleg költözz ki Bivalybasznádra, ugyanis a Magyarországra történő bevándorlás egyelőre még gyerekcipőben jár, de a jövőben egyre prevalensebb lesz és nőni fog a külföldi vendégmunkások száma, mert ugye sokkal egyszerűbb a bevándorlással megoldani a szakképzett munkaerőhiány problémáját, mint megemelni a béreket vagy épp a piaci igényekhez igazítani a képzési rendszert. Már most is van sok kínai, indiai és pakisztáni vendégmunkás Magyarországon, egyelőre ez kevesek által ismert tény, de mivel az itthoni bérekért egyre nehezebb találni jól képzett munkaerőt, egyre több külföldi fog nálunk is munkát vállalni, szóval tetszik vagy nem, jelenleg ebbe az irányba haladunk.


Egyébként kifejthetnéd, hogy pontosan mi is az összefüggés az "élhető társadalom" és a bevándorlók aránya között azon kívül, hogy Téged személyesen zavar az ő jelenlétük. Talán jobban tudnánk tanácsot adni is, ha van elképzelésünk arról, hogy számodra mit jelent az "élhető társadalom" fogalma.


Amúgy ha képzett vagy és beszélsz nyelveket, mehetsz Lengyelországba, a lengyel gazdaság egyre jobban szárnyal és zárkózik fel a nyugathoz, az életszínvonal már meghaladja a magyarországit, és valami okból kifolyólag ott még nálunk is jobban utálják az emberek a külföldieket, szóval biztosan nem fogsz találkozni még annyi bevándorlóval sem, mint Magyarországon.

2017. dec. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%
na megjott az ugyeletes bolsi..sajnos manapsag nem lehet atfuttyenteni a tabori parancsnoksaghoz hogy: "Herr Leutnant,ein bolschevik!" c(:
2017. dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Írország
2017. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Filkoo ***** válasza:
100%

4-es: bocs, lehet hogy túlpörgettem a szarkazmus-faktort, elismerem ez egy vitában nem éppen konstruktív. Mea culpa! Túllépve a személyeskedésen, szeretném ha az általam felhozott érvekre is megpróbálnál reagálni.


Folytatván a gondolatmenetem: én sok helyen éltem külföldön - egyébként jelenleg épp Lengyelországban élek - de mindenütt azt tapasztaltam hogy aki nem nyitott más kultúrák felé, és most lényegtelen hogy európai vagy azon kívüli kulturákról van szó, mert a nyitottság az nem szelektív erre nézve, szóval aki nem nyitott az nem tud külföldön hosszú távon boldogulni pont abból adódóan, hogy a saját integrációját is ellehetetleníti. Ebből adódóan tényleg azt tapasztalom, hogy aki így gondolkodik maradjon otthon - a saját érdekében! - mert külföldön nem lesz boldog, mindig idegenként fogja magát érezni.


Az pedig nem véletlen, hogy az ún. "élhető társadalmak" több bevándorlót vonzanak, ugyanis minél jólétibb egy ország, annál többen fogják célbavenni. Nézd csak meg, pont azokban az államokban több a bevándorló, amelyeknek kiemelkedő a gazdasági tevékenységük. Persze nem állítom, hogy a bevándorlás miatt, a folyamat inkább fordítva működik, de nem lehet letagadni hogy egy adott ország munkaerőpiacának a munkáltatók szempontjából legalábbis a képzett dolgozok bevándorlása előnyös folyamat. És az is tény, hogy Magyarországon is hasonló folyamatok zajlanak, még ha egyelőre csak nagyon kezdetlegesen és lassan is. Ezért javasoltam egy kistelepülést, ahol ilyen gondok a jövőben sem léphetnek fel. :) Bivalybasznád helyett tökéletes célpont lehet pl. Őcsény.

2017. dec. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
21%

egy kavet szeretnek.


az az erdekes...hogy csakis kizarolag Europaban illetve az europai diaszpora orszagaiban (Egyesult Allamok,Kanada,stb) kell szinesiteni a tarsadalmat...se Kinaban,se Nigeriaban,se Szaud Arabiaban,se Izraelben nem kell.csakis az europai ember altal epitett es/vagy oshonos teruleteken....(((kik))) allhatnak e mogott?

2017. dec. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem KELL, csak nem találtak még ki jobb módszert a fogyó és öregedő társadalom ellen. Ha van jobb ötleted, valószínűleg bejelentkezhetsz egy Nobel-díjért.


Visszatérve a kérdésre:


[link]

2017. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Filkoo ***** válasza:
57%
7-es: Nem kell, de jelenleg nincs egyéb kézenfekvő és gyors megoldás az európai országokban megfigyelhető elöregedő társadalmakra valamint arra, hogy a legtöbb európai nem hajlandó azokon az alacsony béreken elvégezni bizonyos munkákat, amiket a bevándorlók örömmel elvállalnak. Nem tudom, hogy számodra Szaúd-Arábia, Nigéria vagy épp Kína milyen szempontból pozitív példák, ezt kifejthetnéd. Egyébként Szaúd-Arábiában kb. 8 millió bevándorló dolgozik legálisan, ami az ország népességének közel egyenegyedét(!) jelenti. Kínában akkora a túlnépesedés, hogy egyszerűen nincs szükség bevándorlókra, ettől persze vannak csak viszonylag kevesen. Nigériáról nem sokat tudok, az EU-ban viszont a muszlimok aránya egy 2010-es felmérés szerint 3,8%, nyilván egyes nyugati országokban és főként városokban helyileg ennél jelentősen magasabb lehet, de nem értem konkrétan miről vitatkozunk: az zavar, hogy itt vannak, vagy az, hogy az európai társadalmak progresszivizmusa megengedő a kultúra megőrzését illetően?
2017. dec. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

az zavar hogy itt vannak..azert pozitiv peldak mert megorzik a jelleguket..Arabia-kozel keleti tipusu, Kina-mongoloid, Nigeria- negroid.. Izrael-foleg kozel keleti tipusu,illetve hat a zsido vallasuak szamara fenntartott orszag... mig ha azt merem momdani hogy en szeretnem Svedorszagot elsosorban egy skandinav german,masodsorban europai orszagnak megtartani,akkor fajgyulolo vagyok..

es egyebkent nem lennenek nepesedesi problemaink,ha folyamatosan a tomegmedia nem oppurtunista r!bancok mllioit termelne ki magabol.tovabba mar az automatizacio is nagy gondot okoz,mar a sajatjainknak se lesz munkaja ugy lehet,nemhogy meg esetleg mas bevandorloknak..

2017. dec. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

" sőt a svájciak speciel csak szuper elit szakembereket enged be."


Ez nettó hülyeség. Svájc is beenged szinte mindenkit, csak dolgozni menjen. Ugyanúgy vannak itt is törökök, indiaiak, arabok, szírek, kínaiak :)

2017. dec. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!