Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyik unokatestvérem Németorsz...

Egyik unokatestvérem Németországban dolgozik 9 éve. Kint is él. Azt mondta már vége annak világnak hogy nem zárták a kapukat bejárati ajtót. Sok a lopás. Igaz lehet ez?

Figyelt kérdés
2017. dec. 2. 19:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, de Ausztriában sokáig voltak üzletekben olyan kiirások, hogy magyar ne lopj!
2017. dec. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
64%
Nekem több rokonom is lakik Németországban, de csak éjjel zárják a kapukat. Igaz, nem nagyvárosoban laknak.Nappal még a garázsok is nyitva vannak. Akkor zártál, amikor még volt lomizás, és a magyarok ellopták a kerékpárokat, autógumikat, vagy ami megtetszett nekik.
2017. dec. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%

"Nem tudom, de Ausztriában sokáig voltak üzletekben olyan kiirások, hogy magyar ne lopj!"


Amit a (sajnos) magyar állampolgársággal rendelkező színes nomád kisebbségünk követett el többnyire.


A nagyszüleim falujában is a cigányok árulják az Ausztriából lopott bicikliket.Kisbusszal mennek portyázni, ugyanis a naiv osztrákok nem mindenütt lakatolják a bicikliket, motorokat.

2017. dec. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, ott sem lehet minden településre, településrészre vonatkozó egységes biztonsági helyzetet megállapítani.

A falunkban, a szomszédos faluban, nem is hallok lopásról. Pedig nem világtól elzárt helyen élünk.

Hetente kétszer, reggel, jónéhányan kiteszik az üres palackokat a szódásnak, a pénzzel együtt. Napközben kicseréli, ha van visszajáró, odateszi. Akik munkahelyen vannak, csak késő délután viszik be.

Bicikliket nyugodtan ott lehet hagyni, bárhol. Az iskolának is van, az épületből nem is látható helyen és kissé távolabb biciklitárolója. Naphosszat vannak ott biciklik.

Ott lehet az út szélén a járó motoros nyitott ajtajú autó, míg az ember a kaput csukja, nyitja.

Egyedül élő szomszédasszonyunk (többen is csinálják a faluban) fűtési időszakokban a szomszéd faluban szintén egyedül élő sógornőjéhez költözik, hogy csak egy épületet kelljen fűteni. Olyan kéthetente néz haza. Sokan tudják, mégis érintetlenül van mindene.

A garázsunkon nem is tudom működik-e a zár, sose használtuk a kulcsát. A pinceajtó is nyitva van, a kapu is. Amilyen alacsony a kapu és a kerítés, amúgy is csak jelképes lenne a kulcsra zárás, lakatolás. Pedig évek óta kutyánk sincs; a legutóbbi öreg jószágunk elhalása annyira a szívünkbe, lelkünkbe maródott, hogy nem akarunk még egy ilyen búcsút átélni.

A 8 km-re levő nagyvárosban messze nem ilyen idilli a helyzet.

2017. dec. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ahol mi lakunk ott mondjuk kapuk és kerítések sincsenek. A bejárati ajtót akkor zárjuk kulcsra, ha órákon át senki sincs otthon. Ha csak elugrunk bevásárolni, akkor nincs kulcsra zárva. 3 éve élek itt, eddig még nem tapasztaltam lopást és nem is ismerek olyat, akit kiraboltak volna. A garázsajtó is sokaknak tárva nyitva van egész nap.
2017. dec. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
en azt tudom, hogy ahol en élek, egy 10ezres kisvaros, Münchentől 35 km-re itt sok haznál még kerítés sincs, a játékok szanaszét vannak a kertbe, a tűzifát se viszi el senki, a méregdrága autókat is kint hagyják az úton. és ez a környékben lévő egyéb településeknél is így van...rendőrautót is baromi elvétve látni. szóval a kérdést nem kéne általánosítani, miután sokan Pesten a 8. meg 13. kerületbe nem mernek kimenni este...
2017. dec. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Akkor lehet tulzott a rokonom. Egyébként Ulm közelében él.
2017. dec. 3. 13:36
 18/18 anonim ***** válasza:
17%
Nem túlzott, láthatod a tv-ben is, hogy a milliószám illegális migráns erőszakol, öl, rabol, robbant, tömegbe hajt. Akkor nyilván lop is. És ez még fokozódni fog, hála az agymosott német vezetésnek.
2017. dec. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!