Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A polgárőrségnek mi a jogköre...

A polgárőrségnek mi a jogköre és a feladat köre?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mi a polgárőr feladata, miben tud intézkedni, stb.

Valamint egy hónapban mennyi kell szolgálatban lennie?

Bár erre valószínűleg csak a helyi szervezet tud erre a részre válaszolni.


2017. nov. 8. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
a feladatát feltételezem hogy az egyesület amibe tartozik, az határozza meg. Jogkörében egy átlagos ember jogaival él, nem hivatalos szerv, nem intézkedhet, a legtöbb amit tehet hogy feltartja a tetten ért személyt, amíg kiérkezik a rendőrség.
2017. nov. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Felügyeli a faji tisztaságot. Amennyibe korcsosulást tapasztal haladéktalanul intézkedik. A pógárőr közvetlenül a gázkamramérnöknek van alárendelve.
2017. nov. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Zápor 3.0 ***** válasza:
100%
Igen, lényegében ahogy az első írja, a polgárőrség amolyan szervezett, jogilag szabályozott formája annak a fajta közösségi "rendészetnek", amelyben a közösség is kiveszi a részét a település, lakókörnyezet rendjének fenntartásában. Joga semmivel sem több, mint egy átlagos állampolgárnak, azaz bűncselekmény elkövetésén tetten ért személyt visszatarthat a hatóság kiérkezéséig. Csak szervezett formában, beosztás szerint járőröznek és figyelnek. Gyakorlatilag, ahogy régebben mondták, a polgárőrség a rendőrség szeme. Intézkedési jogköre nincs. Hogy mennyi szolgálatot kell teljesíteni, azt ahogy mondod, az adott egyesület tudja megmondani, központilag szerintem ez nincs szabályozva.
2017. nov. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Sziasztok, nem tudom aktuális-e még a kérdés. Feladatunk ellátása során hatósági jogkört nem gyakorlunk, viszont szolgálatellátás során közfeladatot ellátó személynek minősülünk, így igazoltatást stb.-t nem végezhetünk. De viszont ha rendőrrel látunk el közös szolgálatot akkor a hivatalos személy segítőjének minősülünk, és a rendőr kérésére igen is elkérhetjük a személyi okmányokat és átadhatjuk a rendőr számára, de ez most egy másik része a dolognak. Visszatérve pl. egy szándékosan elkövetett bűncselekmény elkövetőjét (rtv. szerint ez elfogásnak minősül) a helyszínen akár minimális erőszakkal is visszatarthatjuk értesítve a rendőrséget, majd átadjuk nekik. közlekedési baleseteknél a rendőrjárőr kérésére jelzőőri-forgalomirányítói tevékenységet láthatunk el. Illetve bármilyen rendőri intézkedést biztosíthatunk, a rendőri intézkedés sikeres végrehajtása érdekéből. Mi területünkön a rendőrök igen is szeretik ha ott vagyunk velük.

Ha bármi kérdés van nyugodtan dobjatok egy üzenetet.

(üdv.: egy polgárőr, rendőr tanuló)

2017. dec. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!