Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a közép-kelet...

Lehetséges, hogy a közép-kelet európai országok miatt szétesik az EU?

Figyelt kérdés

Az EU a létrejötte óta még soha nem volt ennyire megosztott, mint az utóbbi pár évben.


Van a régebbi szkeptikus garnitúra, magyarok lengyelek.

Az új osztrák, cseh kormányok is EU ellenesebb hangokat ütnek meg és nem akarják elfogadni az EU-s törvényhozatalt sem.


Csehország a legrosszabb, ugyanis ott már többségbe kerültek az EU-t ellenzők aránya.Hozzá kell tenni, a cseheknél ez az arány mindig magas volt, a 2. legeuroszkeptikusabb ország Nagy Britannia után.Viszont, az ellenzők aránya a migrációs válság után növekedett.



Ott van még a Trump probléma is, ő valószínűleg uszítani fog.

Miféle elnök az, aki elmebetegnek nevezi Németország miniszterelnökét?


Putyint meg már meg sem említem, alig vár ,hogy lecsaphasson.


2017. okt. 29. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Semmiképpen. Legfeljebb ők nem lesznek részei. Amíg 'szocializmus" volt, addig is volt EU, csak akkor Nyugatnak hívták. Ezt a helyzetet a közép kelet európaiak ismét képesek lehetnek megvalósítani. Csak akkor majd nem a szocializmus miatt lesznek fejlődésképtelenek, hanem a vadkapitalizmus (diktatúrák, feudalizmus, kinek mi szimpatikus) miatt. Azért gyanítom, a régi Csehszlovákia, most már két államként nem lesz ekkora balfék.
2017. okt. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:
36%

na igen,Putyin bármikor kiadhatja az indítási parancsot az atomrakétáknak.

csak tudnám hogy ki vagy mi táplálja ezt a szűnni nem akaró oroszrettegést.liberális nézeteket vallasz ugye kérdező?

a kérdéshet röviden annyit hogy nem fog szétesni az eu,főleg nem a V4-országok miatt.hisz reszketve várjuk(várják)az alamizsnát.ezek nélkül igen komoly problémák lennének hisz a kormányok költségvetése felborulna.komoly öszegeket kéne átcsoportosítani különféle fejlesztésekre ill beruházásokra-de ugyan honnan és miből?szóval némi hőbörgésen kívül egyik említett ország sem fog messzebbre menni.

2017. okt. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Szétesni nem fog, maximum megszabadul a sok hulladéktól.
2017. okt. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%
Az eu nem szunik meg csak nem kapnak tobb penzt a selejtes orszagok es nem is szolhatnak bele a dontesekbe.
2017. okt. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem összenő, ami összetartozik és szétesik, ami nem. A 2004-es és az azt követő bővítés a wishful thinking tankönyvi példája és szerintem akképp is fogják tanítani a jövőben. Eltérő történelmi tapasztalattal, kultúrával, mentalitással, gazdasági szerkezettel rendelkező társadalmakat akartak felrakni a brüsszeli gyorsra. Ebből következik már az is, hogy a két-és háromsebességes Európa koncepciója komoly szinteken, bizottsági szinten is felmerült.

Bizánc, a Kijevi Rusz, Oroszország, az Oszmán Birodalom mindig is perifériaállamok voltak, despotikus hatalomgyakorlással, nem voltak jogok, nem voltak egyetemek.

Angliában, Franciaországban, a Német-Római Császárságban kiadták a Magna Carta Libertatumot, választófejedelmek működtek, felálltak az első parlamentek. Nálunk, a cseheknél és a lengyeleknél ez érdekesen alakult, voltak egyetemek, de később és kevesebb, a városok később jöttek létre és kevesebb, ebből kifolyólag a polgárosodást is importálni kellett, ellenben megjelent a nyugaton teljesen ismeretlen mezőváros fogalma. Keleten pedig nem volt "szabad cári város" és "szabad szultáni város". Vesd össze a Bach-korszak magyar viszonyait a korabeli angol belpolitikával... Ég és föld.

Nem fog egyben maradni, hiába kalapálják össze erőnek erejével. És igen, a kultúránk inkább nyugati, mintsem keleti, de ez még vajmi kevés ahhoz, hogy Párizzsal és Amszterdammal tartsunk. Inkább ők az egyik blokk az egyik oldalon, Moszkva és Isztambul a másik, mi pedig arccal nyugatnak fordulunk, de az egyik kezünket nyújtjuk a hátunk mögé a keletnek, hogy ne húzzuk őket magunkra végleg. Az egyik pólus a remény, a másik a félelem, ebben a sztoriban.

Persze van a történelemben olyan, hogy egy ország perifériából felzárkózik (Finnország), más centrumból lecsúszik (Itália), de ez egy történelmi folyamat és egy kék alapon csillagos vászon kiaggatásával a közintézményekre még nem változik meg a társadalom évszázados belső szerkezete.

Én egyébként egy önálló Közép-Európai Uniót tartanék jónak, ami szövetséges a Nyugatnak, a "mag-EU"-nak és óvatos partnere a keletnek :-)

2017. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!