Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen politikai ideológiát,...

Milyen politikai ideológiát, oldalt képviselnek az egyes médiumok (index, hírtv, portfolio, stb)?

Figyelt kérdés

Volt már ilyen kérdés, de több éve, azóta pedig átrendeződtek a dolgok, illetve hiányos volt a számomra.

Amit jelenleg is tudok:

Index: Liberális, baloldali

444: Liberális, baloldali

Origo: Fidesz propaganda

Zsúrpubi: Jobbik

Alfahír: Szélsőjobb, Jobbik

HírTv: Fideszes volt, G nap óta ellenzéki

Magyar Nemzet: Fideszes volt, G nap óta ellenzéki

168 óra: Liberális, Baloldali

HVG: Liberális

Népszava: Baloldali, MSZP

Magyar Narancs: Liberális

ATV: Baloldali (jelenleg egyre inkább húz Fidesz felé)

Echo TV: Fidesz propaganda

TV2: Fidesz propaganda

RTL: Liberális

Rádió1, Kossuth rádió, Petőfi rádió: Fidesz

(Ha tévedek, akkor javítsatok ki)

Portfolio.hu: ?

Napi.hu: ?

Inforadio.hu?

Demokrata (újság)?

Klubrádió?

Magyar Fórum?


Illetve kihagytam valamit?



2017. okt. 28. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Kuruc.info - Jobboldali
2017. okt. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Demokrata fidesz propaganda


Inforádió messze a legelfogulatlanabb, legkiegyensúlyozottabb hazai médium (bár csak a rádiót hallgatom, a honlapot nem ismerem)


Klubrádió ballib, azon belül is budapesti, zsidó fókuszú (nem pejoratív értelemben)


Magyar Fórum nem is tudtam hogy létezik még, annó MIÉP-pártlap volt

2017. okt. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy az indexet nem hívnám baloldalinak, csak sima liberálisnak. Megvetnek mindenkit jobb- és baloldalon, mindig is ezt tették.
2017. okt. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és persze bármiféle kiegészítést szívesen fogadok még. :-)
2017. okt. 28. 23:24
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Klubrádió: Ha csak nem történt valami átrendeződés, akkor utolsó ismereteim szerint a baloldal/liberális határon mozog.


Portfolio szerintem kevésbé kategorizálható, ha a fidesz véletlenül valami jót is tesz, le szokták hozni, ha gazdasági vonatkozású. Ugyanakkor aránylag kevés kommentárral le szokták írni a számokat, a nagyérdeműre bízva a következtetést. Ez alapján az elfogult fideszes nevezhetné őket ellenzékinek. Én inkább aránylag kiegyensúlyozottnak nevezném.

2017. okt. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Előző vagyok: A 444 igazából már nem tudni, hogy hova is tartozik. Hajlamos vagyok inkább a bulvár szeméthez sorolni.
2017. okt. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
A médiumnak üveggömje van...
2017. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Indexet, 444-et, Alfahírt, néha a Népszavát, és a Magyar Narancson szoktam ha olvasok de nem sokszor, tv-ből pedig az N1 tv-t, az RTLKlubot, és az ATV-t szoktam.
2019. dec. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A portfolio.hu-t talán liberális lapnak mondanám, és eléggé középen van a politikai beállítottságát takintve. Én szoktam olvasni, kifejezetten EU pártiak, és emberjogi szinten is inkább a szabadelvűség felé tolódnak.
2020. nov. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!