Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért informál félre a tények...

Miért informál félre a tények egy egyszerű dologgal? ( lent )

Figyelt kérdés
Azt mondta a bemondó :"Magyarország lenne az egyetlen európai ország ahol más lenne az időszámítás" Ezt az óraátállítós riport után mondta a narrátor. Romániába nem +1 óra Portugáliába nem -1 óra ? Finnország úgy tudom +1 óra. Angolok is még EU tagok így -1 óra. Vagy én értettem valamit félre vagy ismét butít a média?
2017. okt. 28. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a felsorolt országokban valóban eltér az időzóna, de te ezt összetévesztetted a téli-nyári időszámítással, vagyis az óraátállítással.
2017. okt. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az hogy egyedül itt vezetnék be hogy ne kelljen átállítani télen az órát? Am románia biztos nem + 1 óra mert itt van a szomszédban és ahogy írtad portugália belgium anglia a - 1 óra

Viszont nem erről beszélt hanem hogy tekergetni kell az órát és hogy ezt megszúűntetnék akkor magyarországon szűnne csak meg szerintem ahogy így idézted

2017. okt. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Romániába +1 mivel ( viccből) erdélyi ismerősömet szoktam megkérni új évkor, hogy mesélje el milyen a következő év, meg szoktam húzni az agyát olyanokkal ,hogy nézze meg, hogy bejött e a tippmixem nem tudok 1 órát várni :D Szóval biztos +1 óra van közöttünk. Ukránoknál is. Moszkvába +3.


Igen, köszi a helyesbítést én nem értettem, tehát mi nem szívatnánk a népet felesleges tekergetéssel. :) Köszönöm.

2017. okt. 28. 18:40
 4/5 anonim ***** válasza:

gyengébbek kedvéért:

[link]

2017. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Spanyolországban Franco tábornok tért át a Berlini időszámításra mivel ezzel is kedveskedni akart Hitlernek... Én így tudom. Javítsatok ki ha nem.
2017. okt. 28. 19:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!