Tulajdonképpen ez mi, ha nem egy kezdődő (ha eddig nem alakult volna ki) diktatúra?
Ez a folyamat nem most kezdődött, hanem a rendszerváltással. A gazdaság és a média is mindig a politikusok vonzáskörébe tartozott, hol több, hol kevesebb szabadságot kapva.
Ettől függetlenül persze tény, hogy az állam egre kevésbé működik demokratikusan.
Nem tudom hová volt dugva a fejed az elmúlt 27 évben, de elmondom hogy zajlott a a magyar sajtószabadság és az USA románca. Szóval minden egyes alkalommal, amikor Magyarországon jobboldali(nak nevezett) kormányt választottak, akkor az USA nagykövete, meg a nagyságos sajtószabadság figyelő központok azonnal elkezdtek rettenetesen aggódni a magyar sajtószabadságért, és az emberi jogokért. Amikor meg megválaszolták a nagyon demokratikus és europér mszp-szadsz kormányokat, akkor az USA mindenkori nagykövetei azonnal kinyilvánították, hogy itt micsoda ragyogó demokrácia és sajtószabadság van. Nagyjából a választások másnapján.
Én emlékszem arra, hogy a 2000-es évek elején, amikor az akkori 3 nagyobb kereskedelmi tv, és az állami tv-k az mszp mondókáját fújták, az állami hirdetések letiltásával megpróbálták ellehetetleníteni az egyetlen jobbos napilapot, megyó megrántotta a vállát, hogy "ha a jobboldal tv-t akar, akkor vegyen magának". Ennyi végül is nem kertelt. De mindegy is, a lényeg az, hogy az USA nagykövetsége szerint akkor is a legnagyobb sajtószabadság volt Magyarországon a közleményeik szerint. Onnantól nálam semmi hitele nincs az usa nagykövetség sajtószabadságot és demokrácia-szintet firtató nyilatkozatainak.
Neked is javaslom, hogy kritikával kezeld az usa ilyen irányú közleményeit, mert ezeket általában az szdsz és annak utódai szokták tollba mondani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!