Miért olyan népszerű manapság a nacionalizmus?
Nem manapság népszerű. hanem régebben próbálták meg kiülni az emberekből.
Szerintem a nacionalizmus bármelyik század eszméje. Az embernek kell valahová tartoznia, kötődnie, vannak gyökerei.
A globalizmus eddig csak káros volt, nyögjük is a környezetvédelemben. Lehet, hogy a kereskedelem gazdaságosabb, de csak ha nem fizettetjük ki a kereskedőkkel a károkat, amit okoznak.
Nem látom, mit kéne belátni a nacionalizmus vagy a vallás háborúokozó mivoltán.
Azért népszerű,mert a birka,csordába tömörülő embereket kedvelik leginkább,akik csapatban szeretnek élni.
Ilyenből van a legtöbb a világon,nem képes egyedül gondolkodni,kell neki valami vezető,meg kultusz,amit imádhat,és mások akiket utálhat és szidhat.
A jövőben vélhetően egybe fognak olvadni a népek,legalábbis a hasonlóak,egyre kevesebb különböző népcsoport lesz.
Pontosan a globalizáció miatt.Csak ma még nehéz elfogadni,mert még nagyon az új kor elején vagyunk.
"A globalizmus eddig csak káros volt, nyögjük is a környezetvédelemben."
A nacionalizmus nem káros a környezetre?
Állandó háborúkat szül..
Melyik nacionalizmusra gondolsz? Mert sokféle van ám!
Nacionalizmus a francia forradalom a 18. század második felében.
Nacionalizmus az 1848-as forradalom.
Nacionalizmus a cárok hódítása.
Nacionalizmus a hitleri Németország. De ugyanekkor a churchilli Anglia is.
Nacionalizmus a mai cionizmus.
Nacionalizmus az orbáni populizmus.
Nem sorolom a többi, kevésbé árnyalt változatát. Az érzést, amit ez jelent, lehet használni és kihasználni. Lehet vele élni és visszaélni. A szabadságszerető embereknek a népek sokféleségét és az ebben rejlő értéket jelenti, ezért népszerű. A diktátoroknak, sunyi mellébeszélőknek a populista szövegelés, a lejáratás lehetősége, a kétszínűség leplezése miatt népszerű. Minél inkább kiforgatható, annál népszerűbb.
Ugye kérdező - ha jobban belegondolsz - te is így látod. Nem kell ám szégyellni.
14, az általad felsoroltak egyikét sem nevezném nacionalizmusnak. A francia forradalom nettó ultraliberalizmus volt, amiben a prolik lefejeztek minden nemest, aki a kezeik közé került. Orbánnak sincs sok köze még a jobboldalhoz sem, ő csak egy szélkakas.
Aki a nacionalizmust szidja, csordaszellemezik, háborút emleget, az csak hazudozik. A nacionalizmus ugyanolyan alapvetés, mint a baloldali szociális érzékenység. Nacionalizmus nélkül konkrétan az államok képesek lennének vagyonuk nagy részét más, szegényebb országoknak adni internacionalista alapon, mert nem lenne identitásuk, vagy beengednének rengeteg integrálhatatlan idegent.
A nacionalizmus a legkörnyezetbarátabb, mert ha mindenki a saját helyén termelt dolgokat fogyasztaná, akkor nem lenne környezetszennyezés. Miért is lenne háború belőle?
Ellentétben a globalizmussal, amiben a szállításra költik az áruk árát meghatározó költségek jórészét.
Ja,és szerinted senkinek nem fájna a foga a másikéra?:D
Akkor te nem is akarsz mondjuk banánt enni többé pl?
Nem kéne szembeállítani a nacionalizmust meg a globalizmust, megfér egymás mellett a kettő, egyébként ti inkább a lokálpatriotizmusról beszéltek.
A globalizmusról viszont kissé téves fogalmai vannak itt néhányotoknak. A globalizmus nem csak a nagyoknak jó, sőt, sokkal jobb a kicsiknek (kivéve a termelőket). A gyakorlatban ez úgy működik, hogy én - mint kisker - behozok egy kávéfőzőt pl. Spanyolországból, 5000 Ft-ért, és értékesítem idehaza 7500 Ft-ért. Mivel mindkét ország EU-tag, nem kell fizetnem vámot, és mivel a Spanyol nagyker hozta be először az EU-ba, az ő felelőssége a CE/RoHS/Biztonsági adatlap megléte. Ez rám, mint kiskereskedőre nézve nagyon kedvező, ugyanis ezek a dolgok rengeteg időt, pénzt, és energiát vennének el tőlem. Egyszóval, az EU tagság nagyban megkönnyíti számomra a kereskedelmet.
Ha nem lenne vám - és kereskedelmi unió, akkor úgy nézne ki a dolog, hogy én importálnék valamit kínából (azért onnan, mert akkor nem érné meg Spanyolból), kifizetném a kereskedlmi vámot, bevizsgáltatnám a berendezést százezrekért (már itt bukna a dolog, ugyanis nekem, mint kiskernek, nincsenek erre százezreim, míg a multiknak van), és értékesíteném 15000Ft-ért (7500+vám+áfa+bevizsg), hogy azért hasznom is legyen rajta.
A multinak mindez messze nem akkora probléma, mert neki megvan a financiális - és kapcsolati tőkéje arra, hogy kifizesse a nem EU-s országból (Kína) történő import pluszköltségeit, a magyar kiskernek nincs.
A transzatlanti egyezmény (TTIP, és a CETA, ami 4 napja lépett életbe - a Kanadába irányuló export/importtevékenység teljesen vámmentes lett egyes termékkörök esetén) hasonló okokból szintén jó ötlet. Én, mint kisker, sokkal jobb áron tudok importálni Kanadából, jobb áron tudom eladni itthon, versenyképesebb leszek.
A probléma két dologgal van. Egyrészt, bizonyos nagyüzemi termékeket olcsóbb lesz importálni az USA-ból/Kanadából, mint itthon megtermelni. Olcsóbb lesz az amcsi marhahúst megvenni, mint a magyart, ergo ez az egyemény tönkreteheti a magyar termelőket.
A másik probléma az eltérő szabályozás; az USA-ban sokkal lazábbak az élelmiszebiztonsági szabályok, mint nálunk, azaz ömleni fog a rossz minőségű élelmiszer hazánkba.
Ez két olyan probléma, amivel foglalkozni kell. Ha próbálom nacionalista szempontból nézni a dolgokat, akkor rossz, hogy jön az amcsi, és eltapossa a magyar termelőt, vagy ha kicsit környezettudatos vagyok, akkor azt mondhatom, hogy menjen a francba az a kanadai csomagolástechnológiával foglalkozó cég, és vigye magával a környezetszennyező sz*rját. Ha viszont legalább kicsit globalista vagyok, akkor meglátom a lehetőséget az egyezményekben, és nem zárkózom el tőlük vak eszméktől vezérelve.
Egyébként ezekre a problémákra a megoldás a megfelelően kemény EU-s szabályozás, hogy ne engedjük a mocskot beömleni, hanem csak azt, amit érdemes, és engedjünk teret a gyengébb szabályozásnak. Ez a legnehezebb, és itt derül ki igazán, ki a hazafi, és ki az, akit kilóra vesznek meg a lobbisták.
A fentieken kívül vannak további problémák is, pl. a nagyvállalatok nyomásgyakorlása az Európai kormányokra.
De ezek mind-mind olyanok, amiket meg lehet oldani, és ha nem balfék módon állunk a dolgokhoz, akkor igenis sokat nyerhetünk a dolgon (mi magyarok, a magyar nemzet),
úgy, hogy a lehető legkevesebb negatívumot kelljen elszenvednünk miatta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!