Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek, ha azzal vádolom meg az egyik osztrák tanárt, hogy rasszista?

Figyelt kérdés

ez a történet rólam szól :


Kint tanulok Ausztriában egy egyetemen, habár nagy nehézségek árán 1 hónap múlva fogok mester diplomát szerezni...A történet 2 évvel korábban kezdődött. Bekerültem egy osztrák tanárhoz, ez már mester szak. Első félévben nem volt semmi. 2. Félévben is csak az utolsó 2 hónapban. Azt vettem észre, hogy totálisan megváltozott. Szinte megölt a szemével, de komolyan. Én sejtettem, hogy vmi nem stimmel. Lekezelő volt. Gyakorlatilag nem is tanított. Holott a diplomára készültünk...egyszer csak közli velem óra közepén, hogy pótvizsgát kell tennem. Mondom mi van ? Diplomára készülünk ember ? megakar buktatni ? a saját tanárom ? és képzeljétek megbuktam. Én nem tudom hova tenni ezt. Szóval az lett végül, hogy nem pótvizsgáztam, hanem félévet ismételtem és tanárt váltottam. A mostani tanárom nem érti mi történhetett...A többi tanár se érti. De ahogy látom le is szarják, mivel osztrák a tanár bármit megcsinálhatott velem.


Többi tanár előtt a szemébe akarom mondani, hogy ro..dt rasszista stb...


Milyen következményekkel járhat ez ? Lehet bajom ebből ? lehet ebből rendőrségi ügy ? vagy feljelenthet ? és akkor mi lesz ?


2017. szept. 11. 21:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi esélyed, azt hittem, hogy egy egyetemistának van egy kis sütnivalója is. A felállás egyszerű: a tanár elvág egy tanulót és az hőbörög. Klasszikus eset, senkinek sem tetszik, hogy elvágják, van aki beletörődik, van aki szitkozódik és igazságért kiált. De ha vádaskodsz, miszerint a tanár rasszista, bizonyítani nem tudod, ráadásul a nyilvánosság előtt, akkor simán beperel becsületsértés miatt és meg is nyeri a pert. Felfüggesztett börtönbüntetést kapsz és mellé komoly pénzbüntetést.
2017. szept. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!