Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Orbán Viktor elakarja tántorít...

Orbán Viktor elakarja tántorítani a fiatalokat az egyetemtől?

Figyelt kérdés

2017. szept. 3. 16:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Lehet. Egyszer akarhatna már valami olyasmit is, hogy "tegyük rendbe az egészségügyet meg az oktatást", vagy hasonlók...
2017. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%
Nem vagyok Fideszes, de: Magyarországon túlképzés van. És ez nem jó. Minden fiatal pszichológus akar lenni, egy normális munkás vagy csőszerelő számáért meg lassan polgárháború fog kitörni.
2017. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

"egy normális munkás vagy csőszerelő számáért meg lassan polgárháború fog kitörni."


Amíg kint 5x-8x annyi pénzt kereshetnek, addig biztosan. Most volt nálunk teljes felújítás. Mindegyik munkás akkorra időzítette a munkáját, amikor a nyugati nyári szabadságolások miatt haza tudott jönni. Itthon haldoklik az építőipar bármit is mond a tévé és nem csak azért, mert kevés ház, híd, utca stb épül, hanem azért is, mert töredékét kapják a munkások.

2017. szept. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2%

"Amíg kint 5x-8x annyi pénzt kereshetnek, addig biztosan. Most volt nálunk teljes felújítás. Mindegyik munkás akkorra időzítette a munkáját, amikor a nyugati nyári szabadságolások miatt haza tudott jönni."


Most ez komoly, hogy a kint milliókat kereső melós hozzád megy gályázni a szabiján, bagóért? Vagy te vagy olyan jófej, és 5X-8X többet fizetsz neki?

2017. szept. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk azt észrevettem, hogy a kocsiban az olajcserét, meg a fogtömést, meg hasonló melókat inkább itthon szeretik csináltatni az idegenbe szakadt hazánkfiai. Azt nem tudom, ha minden szakember elment oda, ahova ők, hogy lehetséges ez, és mi lehet az oka.
2017. szept. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

londonban kémai tanárnini hozza ki a teát.


ennyit a magyar egyetem minőségéről.

2017. szept. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

Nem hinném, ugyanakkor az biztos, hogy bizonyos szakokból túlképzés van még másokból meg nincs elég. Pl. biztos vagyok benne, hogy senkit se szeretne eltántorítani aki mondjuk mérnöknek, informatikusnak akar menni ellenben mondjuk lehet nyelvészből túl sok van.


Nem az a lényeg, hogy mindenki egyetemet végezzen, a lényeg az lenne hogy a lehetőségeiből mindenki a legtöbbet hozza ki és manapság annyira belénk van nevelve, hogy papír nélkül semmit se érsz, hogy inkább keres egy csomó fiatal valami kamu szakot ahova nem kell sokat tanulni mintsem hogy valami olyannal foglalkozzon aminek haszna is van.

2017. szept. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Persze hogy el.Kell az ócsó közmunkàs.Màsra nincs itt szükség!
2017. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

"londonban kémai tanárnini hozza ki a teát.


ennyit a magyar egyetem minőségéről."


Ha te londoni egyetemista vagy, akkor itt nem is olyan szörnyű a helyzet.

2017. szept. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

Az biztos, hogy túlképzés van bizonyos területeken, de nekem nehogy azt mondja valaki, hogy normális dolog fűt fát felvenni kutató matematikus képzésre, mert kevesen jönnek, és ezért nagyon alacsony a ponthatár.

Szerintem ez a folyamat saját magát húzza le.

Ugye, ha lejjebb viszika ponthatárt, mert kevesen jelenteznek, akkor az alacsonyabb pontszámmal bejutott diákok miatt az oktatás színvonala csökken, hiszen a diákok szintjéhez is kell igazodni. Ennek az lett az eredménye, hogy a jobb diákok külföldre mentek. Emiattkevesebb diák maradt. Lejjebb vitték megint a ponthatárt. És így tovább és így tovább.


Szerintem nem a diákok felé irányul a rombolás, hanem az egyetemek felé. A híresztelésekkel ellentétben nem betettek, hanem kivettek pénzt az egyetemekből.

Én úgy gondolom, hogy nincs annál cikibb, mint ami itt zajlik nálunk. Tudom miről beszélek, eléggé régóta figyelem a dolgokat belülről.

Szerintetek az normális, hogy 30 éve a nagy budapesti egyetemeken oktató tanárok mennek ki mostanában külföldre tanítani, mert itt nincs lehetőségük feljebb jutni? A legnagyobb agyan nem tudnak egyetemi tanárrá fellépni. Nem azért, mert nem lennének képesek habilitálni, hanem mert nincs rá se pénz, se állás.


Ezzel szemben már kint élő nagy emberek visszacsalogatására az elmúlt években több millió forintos fizetést ígérve indítottak programokat. Miközben idehaza egy középiskolai tanárnak nagyobb a fizetése, mint egy adjunktusnak?

2017. szept. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!