Hogy érdemes leülni politizálni?
Furcsán hangzik a kérdésem, de egy 5-10 fős társasággal tervezünk leülni és átbeszélni a dolgokat, ki hogy látja a világot, kis agykarbantartós véleményütköztetés lesz.
Tudni kell hogy szinte minden álláspontra lesz 1-1 ember (lesz kommunista, hagyományos balos, liberális, de fideszesek, és szélsőjobbosok is).
Olyan kérdések merültek föl, milyen ülésrendben leghatékonyabb leülni, szükséges e moderátor, vagy van e erre bevett szokás vagy módszer hogy a leghatékonyabb.
Plusz adalék hogy mindenki egyetemre jár/járt, nem tudom releváns-e.
Nagyon szívesen olvasok minden tanácsot!
Uhh, már rosszul álltok hozzá.
"minden álláspontra lesz 1-1 ember (lesz kommunista, hagyományos balos, liberális, de fideszesek, és szélsőjobbosok is)"
Már bocs, nem sértésből, de saját vélemények nem lesznek? Pont ez a baj a politikával, hogy mindenki elvan a maga választott ideológiájával, miközben nem létezik tökéletes. De, ha elméleti alapon létezne is, az se feltétlen lehet kiterjeszteni minden helyzetben, minden emberre.
Egyetértek az előttem szólóval. A legtöbb ember ugyanis nem kommunista, liberális, konzervatív vagy szociáldemokrata, hanem vegyes felfogású. Már ha egyáltalán van elegendő információja és elég tájékozott az egyes kérdésekben. Tehát a címkékl aggatásával nem sokra megyünk.
Inkább azt javaslom, hogy próbáljatok meg elvi alapon vitatkozni. Nem a másikra mutogatással, nem a múltra hivatkozással, nem egymás lejáratásával, hanem mindenki indokolja meg a saját nézeteit általános érvekkel. Tehát pl. ha valaki szerint teljesne normális az, hogy egy magyar vállalkozó egy év alatt 30 milliárdról 130 milliárdra növeli a vagyonát állami beruházások segítségével (értsd: közpénzből), az indokolja meg, hogy miért. Ha pedig nem, akkor miért. Vegyen elő gazdasági, erkölcsi érveket, vegyen figyelembe lehetséges társadalmi hatásokat, stb. És ugyanígy a többi témánál is: alkotmányozás, törvényhozás, plakátkampány, nemzeti konzultáció, migráció, CEU-ügy, civilek szerepe a társadalomban, stb. Anyázás, komcsizás, libsizés és nácizás nélkül.
Nézz meg egy hasonló TV műsort. 6-8 ember vitázik adott témáról, moderátorral. Muszáj nekik sorrendet tartani, különben a műsor nézhetetlen lesz. Nem tartanak, gyakori a párhuzamos beszéd.
Őket köti a munkahely, hogy ismét behívják őket, stb. Titeket nem köt semmi. Nem hiszek az 5-10 fős vegyes társaság, mondjuk egy órás nyugodt beszélgetésében. Ez a múlté, most a gyalázkodás van napirenden. Egy véletlen szó, gesztus, és máris kezdődik. Ilyen a mai magyar kultúra. Ahol 30 éves barátságok mennek semmivé emiatt, ahol rokonok nem állnak szóba egymással, ott ilyen beszélgetés maga a véletlen csoda.
Majd utána is írj ide, mi történt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!