Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy érdemes leülni politizálni?

Hogy érdemes leülni politizálni?

Figyelt kérdés

Furcsán hangzik a kérdésem, de egy 5-10 fős társasággal tervezünk leülni és átbeszélni a dolgokat, ki hogy látja a világot, kis agykarbantartós véleményütköztetés lesz.


Tudni kell hogy szinte minden álláspontra lesz 1-1 ember (lesz kommunista, hagyományos balos, liberális, de fideszesek, és szélsőjobbosok is).


Olyan kérdések merültek föl, milyen ülésrendben leghatékonyabb leülni, szükséges e moderátor, vagy van e erre bevett szokás vagy módszer hogy a leghatékonyabb.

Plusz adalék hogy mindenki egyetemre jár/járt, nem tudom releváns-e.


Nagyon szívesen olvasok minden tanácsot!



2017. júl. 11. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Bukósisakban érdemes, mert ebből bunyó lesz.
2017. júl. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy miről lesz szó, mi a téma. Így a semmi nélkül nem lesz belőle semmi. Szakpolitikai kérdésekben sok értelme nincs ilyen társaságot összehívni, mert ahhoz előzetes kutatómunka elvárt minden féltől, morális kérdésekben meg tényleg bukósisakot javaslok.
2017. júl. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Uhh, már rosszul álltok hozzá.

"minden álláspontra lesz 1-1 ember (lesz kommunista, hagyományos balos, liberális, de fideszesek, és szélsőjobbosok is)"

Már bocs, nem sértésből, de saját vélemények nem lesznek? Pont ez a baj a politikával, hogy mindenki elvan a maga választott ideológiájával, miközben nem létezik tökéletes. De, ha elméleti alapon létezne is, az se feltétlen lehet kiterjeszteni minden helyzetben, minden emberre.

2017. júl. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. A legtöbb ember ugyanis nem kommunista, liberális, konzervatív vagy szociáldemokrata, hanem vegyes felfogású. Már ha egyáltalán van elegendő információja és elég tájékozott az egyes kérdésekben. Tehát a címkékl aggatásával nem sokra megyünk.


Inkább azt javaslom, hogy próbáljatok meg elvi alapon vitatkozni. Nem a másikra mutogatással, nem a múltra hivatkozással, nem egymás lejáratásával, hanem mindenki indokolja meg a saját nézeteit általános érvekkel. Tehát pl. ha valaki szerint teljesne normális az, hogy egy magyar vállalkozó egy év alatt 30 milliárdról 130 milliárdra növeli a vagyonát állami beruházások segítségével (értsd: közpénzből), az indokolja meg, hogy miért. Ha pedig nem, akkor miért. Vegyen elő gazdasági, erkölcsi érveket, vegyen figyelembe lehetséges társadalmi hatásokat, stb. És ugyanígy a többi témánál is: alkotmányozás, törvényhozás, plakátkampány, nemzeti konzultáció, migráció, CEU-ügy, civilek szerepe a társadalomban, stb. Anyázás, komcsizás, libsizés és nácizás nélkül.

2017. júl. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A tökéletes ideológia bizonyos ideológiák kombinációja lenne. Nem jó a csak balos, csak jobbos, stb.
2017. júl. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha már azt írod mindenki egyetemre járt akkor felesleges volt ide kiírnod a kérdést, mert az átlag gyakorikérdések felhasználó nem hogy egyetemre nem járt, de szerintem még érettségije sincs. Tehát jobb megoldást találtok, ha ti mint egyetemisták találjátok ki a megoldást/felállást és nem a gyakorikérdések.hu felhasználóira halgattok.
2017. júl. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tűzzetek ki egy célt! Mi a politikai beszélgetésetek célja? Azért, mert szerettek politizálni és filozofálni, és csak saját magatoknak adtok egy jó kis elfoglaltságot, vagy tényleg komolyan meg akarjátok vitatni, egy bizonyos cél elérése érdekében? Tudod-e, hogy a politika nem csak a szélsőbalos meg szélsőjobbos, meg mindenféle párt viszálya és nézetei, hanem az is, hogy ha XY szülei gyerekkorban elváltak? Minden beleszámít a politikába, ami érinti az ország helyzetét! Aki politizál, az politikát folytat! Te milyen politikát folytatsz? Ha fiatalok politizálnak, általában csak komolytalanság van, és csak felszínileg érintik a politikát. Lehet te nem politizálni akarsz, hanem találkozni a barátaiddal. Ha megtudnád milyen mélyre hatol a politika, és mik bele nem tartoznak, lehet elmenne a kedved a politikától. De mivel nagyszerű, hogy fiatalon nem a hülyeségen jár az eszed, és nehogy azt érezd, hogy lenéz bárki is, ezért kérlek, ha megvan a beszélgetésetek eredménye, írd ki ide, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mire fogtok jutni!
2017. júl. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézz meg egy hasonló TV műsort. 6-8 ember vitázik adott témáról, moderátorral. Muszáj nekik sorrendet tartani, különben a műsor nézhetetlen lesz. Nem tartanak, gyakori a párhuzamos beszéd.

Őket köti a munkahely, hogy ismét behívják őket, stb. Titeket nem köt semmi. Nem hiszek az 5-10 fős vegyes társaság, mondjuk egy órás nyugodt beszélgetésében. Ez a múlté, most a gyalázkodás van napirenden. Egy véletlen szó, gesztus, és máris kezdődik. Ilyen a mai magyar kultúra. Ahol 30 éves barátságok mennek semmivé emiatt, ahol rokonok nem állnak szóba egymással, ott ilyen beszélgetés maga a véletlen csoda.

Majd utána is írj ide, mi történt.

2017. júl. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!