Magyarországon miért nem vezetik be az eurót forint helyett?
#20
Jelenleg 3 kritériumnak nem felelünk meg ebből 1 gazdasági, de ebből következik hogy a másik kettőnek sem. Az meg más kérdés hogy ha lenyomnák a hiányt akkor gyakorlatilag egyik másik gazdasági kritériumot sem tudnánk hozni mert azok meg elszállnának. De lényeg az hogy nem teljesítettük még a feltételeket míg a bolgárok románok csehek igen és ez vérciki.
#22
Nem nem vezethetnénk be. Addig nem csatlakozhatunk az ERMII-hoz ameddig az államadósság GDP arányosan nem lesz tartósan 60% alatt. Most 75 és növekszik. Szóval nem mi ellenben a románokkal bolgárokkal csehekkel ha akarnánk sem vezethetnénk be. Ők akár holnap csatlakozhatnának a z ERMII-hoz és onnantól számítva 2 év és Eurójuk lenne. Nekünk ilyen ütemben 20 év sem lenne elég hogy lefaragjuk az államadósságot a szükséges szintre. Tehát hiába arcizik orbán nem azért nem vezetjük be mert nem akarjuk ami egyébként az azért is baromság mert hogy a csatlakozási szerződésünkben vállaltuk hogy bevezetjük az Eurót, hanem azért mert az alkalmatlan vezetés nem képes ezeket a nem túl szigorú kritériumokat sem teljesíteni.
Igazad van kérdező, a pénzünk elértéktelenedésétől joggal félhetsz. Csakhogy egy ország pénzének elértéktelenedése nem pénznemének megnevezésétől, még csak nem is az árfolyamától függ, hanem a gazdaságától. Ha az országot szándékosan és módszeresen teszik tönkre, az csak járulékos kérdés, hogy nem engedik, hogy bevezessük az eurót. Persze, hogy nem engedik, ártana az eurónak.
Közös pénznemnek közös gazdaságszervezésnél, közös gazdaságszerkezetnél és nagyjából hasonló gazdasági céloknál van értelme. Ekkor a pénz és a gazdaság együtt mozog. Ha azonban alapvetően más szerkezetű egy gazdaság, akkor az egy másikkal nem együtt mozog, ezért a közös pénz annak rontana, amelyik a kisebb és rosszabb.
#25
Ja értem már. Micsoda közgazdász vagy mert az államadósság ugyebár csak arra jó hogy bevezessük az eurót vagy ne. Ahhaaaa értem
Az államadósság az csak egyetlen szám. Pusztán az alapján, hogy 60% az elvárás a felvételhez, jelen helyzetben egy sor országban vissza lehetne vonni. Egy sor EU-n belüli államnak jóval nagyobb ennél, és nagyobb a miénknél. Franciaországnak 92%-os az államadóssága. Németországnak 71%. Ausztriának 85%. Olaszországban 132%. Szlovéniának, ami az euróövezet tagja, 83%.
Az sem igaz, hogy a térségben az ezt nem bevezető országok mindegyike teljesíti a feltételek egyébként, csak egyedül mi nem. Horvátországnak 87%-os az államadóssága.
Szóval ez garatra ment.
Az is mellécsatolandó adat, hogy az államadósság GDP-arányos százaléka 2002-ben 55% volt. 2010-ig ez a szám 80,5%-ra ugrott.
Most 74,7%-nál jár.
" t míg a bolgárok románok csehek igen és ez vérciki."
Forrás?
És az a vérciki, hogy a cseheket egy lapon emlegeted az előző kettővel! :D Kis közgazdasági szagértő. :P
Amíg Orbán hatalmon lesz, nem lesz magyar euró!
Ennek a ténynek köze sincs a közgazdasághoz: az Orbán-hordának nem érdeke.
Ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!