Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy egy országn...

Mit jelent az hogy egy országnak erős a gazdasága? Lehet ezt befolyásolni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy pl a szuperhatalmaknak erős gazdaságuk van. Aztán azt is olvastam hogy a náci németország részben azért nem nyertemeg a háborút mert nem volt erős gazdasága. Ez mit jelent? Lehet szabályozni egy gazdaság erősségét?

2017. júl. 3. 21:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, * nem nyerte meg
2017. júl. 3. 21:22
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy gazdaság a minél több cégtől erősebb, a cégek meg annál erősebbek, minél több eladható, jó minőségű exportárut adnak el. Egyszerűen ennyi.
2017. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy ország gazdaságának erejét nagyon sok minden befolyásolja.

Például: a társadalom szemlélete, tudásszintje; a gazdaság szerkezete; a megtermelt javak értéke, minősége; a megtermelt javak értékesíthetősége; az export és import aránya és szerkezete; a gazdaság mobilitása, azaz alkalmazkodóképessége; más országokra való hatása, azoktól való függősége; és még számos más dolog.

A náci Németország nem azért veszített. Mindenki ellene harcolt. Erőfölényben volt a környezete. A többiek ott vettek, ahol akartak, a németek ott vehették el ami volt, ahol leigáztak. Hosszú távon semmi esélyük sem volt, mert senkire nem számíthattak.

2017. júl. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ország gazdaság alatt legtöbb esetben a GDP-t értjük.

A GDP az ország földrajzi határán belül 1 év alatt megtermelt összes értéket jelenti.

Érték lehet bármi amiért fizetnek. Például a hajvágás, internet előfizetés, valami elszállítása valahova vagy mondjuk egy kiló répa.

Egy ország gazdaságát úgy leeht legegyszerűbben felmérni, hogy mennyi a GDP-je .

( [link]

Ez megmutatja, hogy mekkora egy adott ország gazdasága.

A gazdaság "erősségét" viszont jóval nehezebb meghatározni, mivel az rengeteg, az előző válaszoló által leírt faktortól függ.

Például Oroszország a világ 12 legnagyobb gazdasága, viszont aránylag gyenge mivel a fő kiviteli cikke (amit elad más országoknak) a nyersanyagok, amiknek az értéke a világpiaci ártól függ ami folyamatosan ingadozik. Például 4 évvel ezelőtt az orosz gazdaság körülbelül másfél-kétszerese volt a mostaninak, csakhogy azóta a kőolaj, a fémek és a földgáz ára kevesebb mint a felére esett, tehát az oroszok által megtermelt áruk ma a felét érik a 4-évvel ezelőttinek. Tehát az orosz gazdaság most a fele az akkorinak. Továbbá az oroszok hagyományosan az energiaipart és a bányaipart fejlesztik ami miatt a legtöbb árut pl gépek, autók, élelmiszer, ruházat külföldről kell beszerezniük.

Ezt hívják "nyersanyagátoknak" vagy "holland kórnak" ezért rossz ha egy ország nagyon "egysíkú". Ugyanez igaz az arab olaj államokra.

Ezzel ellentétben például a holland vagy az amerikai gazdaság sokkal biztosabb lábakon áll mivel rendkívűl sokféle árut termelnek illetve kereskednek, tehát sokkal kevésbé kiszolgáltatottak annak ha hirtelen megváltozik pár áru iránti kereslet. Továbbá a hozzáadott értékük is magasabb. (jobb minőségű, bonyolultabb árukat gyártanak)


A náci Németország azért vesztette el a 2. Világháborút mert mindenki összefogott ellene, nem azért mert gyenge lett volna a gazdasága.

2017. júl. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy meg Németországnak nem volt gyenge gazdasága, viszont az USA, Egyesült Királyság, Szovjetunió hármassal felvenni a harcot akkoriban gazdaságilag, emberanyagilag, tudományosan, sehogyan sem lehetett.
2017. júl. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!