Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Fel tudnátok sorolni néhány...

Sörpocak kérdése:

Fel tudnátok sorolni néhány mellékszereplőjét a történelemnek?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom történelem órákon csak az uralkodókkal, elnökökkel és egyéb legfelső vezetőkkel foglalkoztunk, de!


Most kíváncsi lennék, hogy a történelemnek milyen nagy mellékszereplői voltak, akik vagy ugyanúgy uralkodók voltak (csak kevesebb figyelmet fordítunk rájuk), vagy tábornokok (pl.: Hannibált és Scipiot mind tanultuk szerintem), vagy más emberek, akik nagy változást hoztak/segítettek elő.


Feltalálók is lehetnek, vagy tudósok. A második világháború környékéről például csak Einstein-ről hallani, pedig biztos voltak mások is akkor, akik kulcsszerepet játszottak.



2017. máj. 26. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Neumann János pl, de tulajdonképpen járulékosan minden tudós és feltaláló, aki az autó vagy repülő feltalálását elősegítette, hiszen nélkülük nem lett volna sem az I. sem a II. világháború olyan, amilyen.


A művészeti vezető, aki nem vette fel, vagy a bíró, aki börtönre ítélte a fiatal Hitlert, ha ők másképp döntenek, talán soha nem következik be a II. világháború és a holokauszt.

2017. máj. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Utána kell olvasni, nem csak a történelem óra létezik a tanulásra. Anno Vazallusokról szóló könyvtől kezdve a Középkori építészekig sokmindent olvastam, ezekről ma már csak a NationalG-n és a History-n tájékozódok, amik nem feltétlenül hitelesek és már nem is érdekel. :D Pedig nem vagyok annyira idős.
2017. máj. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teller Ede
2017. máj. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne nevezzük őket mellékszereplőknek, egyszerűen adott időkereten belül nem lehet mindent megtanulni.
2017. máj. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincsenek főszereplők és mellékszereplők. Csak mi szeretjük a korábbi embereket címkékkel ellátni. Voltak olyan emberek, akik nagy hatással voltak az eseményekre, és voltak, akik kisebb hatással. Ez a dolgok normális rendje.

Ha történelmet, az az korábbi korok eseményeit tanulunk, akkor mondjuk egy iskolai ciklusban, figyelembe véve a diák észbeli képességeit, meg lehet említeni valamennyi szereplőt, nyilván a fontosabbakat. Aki alaposabban akarja ismerni az eseményeket, utánaolvas. És rengeteg további ember tevékenységét ismerheti meg. Az ismereteinek mennyisége és alapossága dönti el, képes lesz-e a sok szereplő között fontossági különbséget tenni. Úgy értem, önmaga, és nem mások szövegét kritika nélkül elfogadva.

Én például azt mondom, a második világháború környékén egy csomó gyár vezetői, mérnökei, feltalálói nélkül az összes tábornok és politikus mehetett volna a sóhivatalba sókristályokat válogatni. Mert se tank, se repülő, se bomba, se egyéb nem állt volna rendelkezésre, tehát akár el is maradhatott volna az a világháború. De nem az számít, e mérnököket és vezetőket hogy hívták.

2017. máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Nincsenek főszereplők és mellékszereplők."


Értem amit mondasz, de most mind csak szavakon ugráltok. Azért tettem így fel a kérdést, mert így volt a legrövidebb és legkönnyebben felfoghatóbb, de ez még nem azt jelenti, hogy ledegradálni szeretném ezeket a régi személyeket, máskülönben nem is érdeklődnék irántuk. Utólag pedig már nem lehet megváltoztatni a kérdést.


"De nem az számít, e mérnököket és vezetőket hogy hívták."


De én spec. most neveket kérdeztem. Tudom, hogy ami itt egy pillangó szárnyrebbenése, az a világ túlsó végén egy vihar, de ha ennyire zavar a kérdésem, akkor megváltoztatom a megfogalmazását:


Szerintetek kiket lehetne még -akárcsak említésszerűen- megemlíteni történelem órán, vagy egy történelemről szóló társalgáson?

2017. máj. 27. 22:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!