A kommunizmus és a diktatúra mindig ugyanazt jelenti?
Az lenne az igazságos,ha mindenki a képességei szerint dolgozna,és részesülne a javakból.
Valahol a buta,egyszerű emberek sem tehetnek arról,hogy olyannak születtek,amilyenek.
Sőt a világon a legtöbb ember ilyen.
Sosem lesz belőlük programozó,mérnök,mert nincs hozzá sem eszük,sem tehetségük.
Ettől még ezeknek az embereknek is meg kellene élnie egy alapszinten.
Arra kellene törekednie,hogy ezek ne szaporodjanak el,de akik már megszülettek,azok ne egy nyomorgó életet éljenek.
De sajnos a legtöbb ember nem szociálisan érzékeny,ha látja valakin,hogy buta,tudatlan,kihasználja a maga javára.
Igazság eleve nincs,mert már a fogantatásunk pillanatában sok előnyös vagy hátrányos tulajdonságunk eldől.
Nem a kapitalizmussal van a baj,hanem amivé válik.
Én nem értem miért mondják egyik vagy másik szélsőségre,hogy diktatúra.
Ezzel az erővel a vadkapitalzmust is lehet diktatúrának nevezni,mert farkas törvények vannak,a gazdag,szebb,jobb,okosabb nyer,a többi elbukik,vagy elbuktatják.
Mi ez ha nem diktatúra,ahol a nagyhal megeszi a kishalat?
A kapitalizmussal is az a baj,hogy idővel átmegy mentális betegség szintjére.Hatalomvágy,már semmi nem elég.
És egyre több olyan ember van,aki jól akar élni,lehetőleg pontosan,ahogy te fogalmaztál munka nélkül,mások kárára,a törvényeket kihasználva,másokat kisemmizve.
A legtöbb munkaadó is ott húzza le a munkavállalót,ahol tudja,mert hatalma van,megteheti.
Szóval a kapitalizmust legalább annyira lehet diktatúraként felfogni,mint a kommunizmust.Lehet nem tartanak fegyvert a fejedhez,de kénytelen vagy tartani a lépést a rendszerrel,mert ha nem meghalsz..
"A szocialista rendszer a proletariátus diktatúrája és népi demokrácia. A kapitalista rendszer pedig a burzsoázia diktatúrája és polgári demokrácia.
A két osztály (proletariátus és burzsoázia) között antagonisztikus az ellentét, tehát vagy az egyik vagy a másik érdekei érvényesülnek"
Ebben a Marxista osztályharcban csak a kommunisták hisznek, a kapitalisták nem. A kapitalizmus minden társadalmi réteget egyformán kiszolgál. Azt meg látni kéne, hogy a korrupció, meg a piac politikai erővel való befolyásolása ellentétes a kapitalista érdekekkel! Nem a multik, meg a gazdagok ellen kellene lázadni, hanem a politikusok ellen, akik beleszólnak a piac működésébe. Kevesebb állami beavatkozással sokkal nagyobb lenne az általános jólét. Az ellen furcsa mód senki nem lázad, hogy a fizetése kétharmadát lenyúlja az állam és a 90%-át nem közügyekre fordítja, hanem olyan emberek zsebébe juttatja, akik nem végeznek értékteremtő munkát. Ez itt a valódi probléma!
#14. Bocs, de tévedsz.
A politikusok csak pofozóbábok és piszkosul kevesen vannak. Ahogy a nagytőkések is. Hisz ez a kap. perifériája. Sz.. alakok mindannyian, de belőlük nem lehet felépíteni a rezsim bástyáját.
A posztszovjet terrorállamok letéteményesei a "jóra való, értelmiségi családok". A "rendszerváltás" igazi tétje a menedzserfizetés, hivalkodó címek, kiváltságos alkalmazási feltételek, bársonytalár, meg ilyesmi volt. A burzsoá megjelenési formája errefelé az értelmiségi kispolgár: petite bourgeoisie.
Ez az egész trágyadomb a diploma, P.h.D kultuszára van felhányva, felépítve. A 80-as években a rendszerváltó értelmiség taposta bele az alázatba, a nyomorba a térség népeit és magabiztosan uralkodik felettük azóta is.
Olvasom a válaszokat. Azt látom, hogy 99%-ának fogalma sincs a kommunizmusról. De azért válaszolnak (!?!).
Teljesen hiábavaló választ adni ezek után erre a kérdésre.
Nem.
A kommunizmus nem egyenlő a diktatúrával.
Egyrészt nem minden diktatúra kommunista, másrészt van működő kommunizmus diktatúra nélkül is.
Noha közel sem országos méretű, és nem a politika tartja.
Van ilyen a hippik körében és hívők között (Pl. mormonosok) is.
Attól, hogy az egyik dolog gyakran megjelenik a másikban, a két dolog nem ugyanaz. Attól, hogy nagyon gyakori a lekváros palacsinta, nem jelenti azt, hogy a lekvár az palacsinta lenne, vagy fordítva; de még két ikertestvér sem ugyanaz, mint ahogy a nappal és az éjszaka sem, pedig egyik sem létezik a másik nélkül.
A kommunizmus egyébként nem feltétlenül rossz, csak az a baj, hogy kifelejtik az emberi tényezőket, illetve azt erőszakkal akarják véghezvinni, fenntartani, mert sokan mást akarnak az érdekellentétek miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!