Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szeretnék tájékozódni a...

Szeretnék tájékozódni a politikáról, de hol?

Figyelt kérdés

Az éven leszek 21 és elkezdett érdekelni a politika, de nem sok fogalmam van az egészről. Szóval gondolom, hogy könnyen befolyásolható lehetek. Nem pártatlan médiumra gondolok, csak amiket megosztanak információkat, azok ne a feltételezéseken és a rágalmazásokon alapuljanak, hanem alá lehessen őket valamivel támasztani.

Elsősorban a magyar érdekel, aztán az EU-s és végül a világpolitika.

Idegen nyelvű információk közül, csak a német jöhet szóba(mivel mást nem beszélek)



2017. ápr. 12. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Olvass politikatörténetet.
2017. ápr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
jahj az kimaradt, hogy a mai politika érdekelne
2017. ápr. 12. 20:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A mai politikát nem érted meg, ha nem vagy tisztában legalább az elmúlt 20-25 év politikatörténetével, ajánlott irodalom a témában:


Körösényi András: A magyar politikai rendszer -negyedszázad után

2015-ös kiadás Osiris kiadó

-teljesen tárgyilagos, politológusok által szerkesztett könyv elsősorban jogi, társadalomtudományi területen tanuló egyetemistáknak, de teljesen laikusként is boldogulsz vele. Szerintem A KÖNYV ha a magyar politika tárgyilagos megértéséről van szó, nem elfogult, nem megy bele találgatásokba, gazdagon elemeznek benne mindent, de figyelemztetlek, ha el is olvasod, az csak politológia, azt még ki kell egészíteni közgazdaságtani, történelmi, jogi, szociológiai, szociálpszichológiai ismeretekkel.

2017. ápr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Kezdd olvasni a híreket több hírportálról is, hogy ne legyen az, hogy csak egy oldalról látod a dolgokat. Index, hvg, meg ilyenek (ezeknek is van külföldi rovatja). Az origót meg a hasonló sz*rokat ne, csak kormánypropaganda megy benne, amiről valszeg úgyis tudod, mi az. A külföldi lapokat nagyon ajánlott emellé kézbe venni mind a világpolitikai, mind a magyarországi híreikről. Én személy szerint a New York Timesot, az Economistet, The Guardiant és a The Timesot olvasom. Németül sajnos nem tudok, szóval abban nem tudok segíteni. A lényeg, h minél több helyről informálódj. Aztán kialakul majd egy kép ;)
2017. ápr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Elfogulatlan, pártatlan médiumot nem fogsz találni, komolyan vehető is egyre kevesebb van. Legjobb, ha több helyről, több különböző nézőpontból tájékozódsz. Én origo.hu-t, hvg.hu-t és kuruc.info-t olvasok, mert ezek három teljesen különböző irányba elfogultak.
2017. ápr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló kérdést tettem fel én is nemrégiben ( https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__85..

Szerintem index, 444, 888, origo, hvg, 24.hu, vg.hu, parlament.hu, ezeket szoktam olvasgatni.

2017. ápr. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A nagyobb német (nyelvű) napilapok mind jók, nem olyan kiegyensúlyozatlanok, mint a magyarok (nzz.ch, diepresse.at, faz.de). Ezek között sajnos van olyan, ahol a visszalapozás - az archívumban turkálás - fizetős szolgáltatás.


A magyar hetilapok közül nekem a Magyar Narancs tetszik, kár, hogy a fideszes hangzású neve (és valóban fideszes, de még liberális múltja) miatt sokan úgy gondolják, hogy fideszes lap, ezért nem veszik. Ha Budapesten élsz, hallgathatsz rádiót is a 92.9 MHz-en, vidéken ugyanezt már csak interneten.


A 888-at, az origot - gondolom - a 6-os válaszoló is csak elrettentő példaként írta, de azért belenézhetsz, néha én is megteszem.

2017. ápr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!