Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire ítéled el a palesztin...

Mennyire ítéled el a palesztin kamikaze merénylőket?

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 16:16
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
32%

én még az előzőnek a töri leckéjéhez annyit hozzátennék, hogy a '48ban Izrael megalakulásának másnapján az arabok megtámadták Izraelt, a háborút elvesztették, és a nekik kijelölt területeket elfoglalta - Egyiptom és Jordánia. Tehát ha valakire rá akarod fogni, hogy kitúrta őket, akkor azt max csak az arab tesókra tudod, akik aztán menekülttáborokba zárták őket marha sz*r körülmények között. Azokat miért nem szapulod? - felteszem azért, mert gőzöd nincs a terület történetéről, nem is ahllottál még erről. Neked úgyis csak az számít, hogy zsidózhass, ahhoz meg nem kell tudás, de ész sem.


Ezek a területek csak '67ben kerültek Izraelhez, és a 70es évekre ezek a szemét kizsákmányoló zsedók a világ 4. leggyorsabban fejlődő területét csinálták belőle, megtízszerezve a GDP/főt (az ottani szaporulat mellett), az izraeli egészségügyi programok hatására születési halálozás arány a negyedére csökkent, várható élettartam másfélszeresére nőtt, az oltási kampányok következményeként eltűnt a gyermekbénulás, tetanusz, kanyaró, az iskolába járó gyerekek aránya megkétszereződött két évtized alatt, 7 egyetem alakult (előtte semmi felsőoktatási intézmény nem volt), a vezetékes víz és áram bevezetettsége 70-80%kal nőtt, minden adatban leelőzték az összes környező arab államot - akik alatt előtte éltek, igencsak rossz körülmények között. De őket valahogy mégse robbantgatták.


Ez volt a helyzet, mielőtt elkezdtek volna robbantgatni és rakétákat lődözgetni- valahogy nehéz ezek után beadni, hogy az elnyomás és kizsákmányolás meg nyomorúság miatt ment.


Erre persze lehet azt mondani, hogy de a szabadság fontosabb a jólétnél, csak egy bökkenő van vele: miért terrorizmussal, miért civilek gyilkolászásával?

'94 Oslóban megkapták, hogy a megalakuló Palesztin Fennhatóság vegye át lépcsőkben a területek irányítását (ezért cserébe le kellett volna fegyverezniük a terrorista csoportokat, amit meg se kíséreltek), 2000ben pedig Camp Davidben eljutottak oda, hogy előttük volt az ajánlat, amiben gyakorlatilag minden benne volt, amit normálisan kérhettek: Gáza, Ciszjordánia területén önálló palesztin állam (a történelem során először) és Kelet Jeruzsálem.

Mi volt erre a palesztin reakció? Elfogadni ujjongva, hogy végre itt az önálló állam? Vagy ha már eddig ilyen szépen eljutottak, akkor az esetleges fennmaradó kérdéses részeket még megtárgyalni, ha már ilyen kézzelfogható közelségbe került a megoldás?

Egyik sem. Arafat felállt a tárgyalóasztaltól, és hetekre rá beindult a történelem egyik legvéresebb terrorhulláma Izraelben, a II. Intifáda, amiben merényletek sorozataival tartották rettegésben az egész országot, rengeteg ártatlan embert megölve - ezt unta meg Izrael, és erre fel építette a biztonsági falat. Azóta gyakorlatilag nincsenek is robbantások.


Az a gond fiacskám, hogy a vaktérképen nme tudnád elhelyezni Izraelt, nemhogy bármi fingod lenne bármiről is a témában kapcsolatban, de láthatóan ezekre igényed sincs. Csak fröcsögni akarsz.

2010. máj. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó, teljesen igazad van! Le is lettél pontozva rendesen...
2010. máj. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
76%

Sajnálom őket,hogy csak ez jutott nekik.

Nem jutott nekik Merkava tank,sem F 15-ös vadászgép,sem dollármilliók,így kénytelenek rögtönözni.Valahogy csak harcolni kell.A másfél évvel ezelőtti gázai offenzíva után szerintem nem kérdés,mit gondolok róluk.

2010. máj. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Ja,még valami!

Akik annyira védik Izraelt,beszélgessenek már el pár brit katonával,akik Palesztínában szolgáltak a negyvenes években! Érdekes véleményeket hallanának tőlük.

2010. máj. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
44%

"kik annyira védik Izraelt,beszélgessenek már el pár brit katonával,akik Palesztínában szolgáltak a negyvenes években! Érdekes véleményeket hallanának tőlük."


és akkor ebből ki is emelném a lényeget, azt az egy szót, ami megkülönbözteti a japán kamikázét, a gerilla harcost, a partizánt, és minden ilyet az öngyilkos merénylőtől:

"... brit KATONÁT ..."


tudod, mi a különbség a katona és a civil között? Az egyik legális célpont harc esetén, a másik nem.

Ennek kéne végre eljutnia az agyadig.

2010. máj. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
36%

Ja, még valami:)

"A másfél évvel ezelőtti gázai offenzíva után"


tudod, a gázai offenzíva se úgy ment, hogy Izrael egyszer gondolt egyet, mekkora buli lenne bemenni.

Volt némi előzménye - nevezetesen az a többezer rakéta, amit a kedves szomszédok az izraeli városokra, azok civil lakosaira lőttek ki (a határ menti városokba direkt nincs semmi katonai jelenlét, nehogy célponttá tegyék az ottani embereket, csakis civil célpontokról beszélünk)

Nincs ország, ami akárcsak odáig tűrte volna, hogy a civil lakossága rakétatűz alatt kénytelen élni.

2010. máj. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Szerintem jól teszik a terroristák.

Ha pl nekem rossz lenne mindenkinek megkeseríteném az életem.Nehogy csak nekem legyen rossz igazam van?

2011. júl. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!