A gazdagabb európai országokban miért kevésbé bunkóbbak az átlagemberek mint a szegényebb országokban, pl. nálunk?
a kedvesség is GDP per fő függő lenne?
Magyarországon mindenki lehajtott fejjel dühösen megy a dolgára, hozzá se lehet szólni senkihez az utcán.
Ausztriában ha leszólítasz valakit hogy segítség kellene akkor nem fog elhajtani, valószínűleg segíteni fog.
Ráadásul ott a munkahelyeken is kevésbé megy az áskálódás.
Kultúra és tolerancia. Ez a kulcs.
Amúgy a jólét is ebből fakad náluk. Ott természetes, hogy mindenki normális megélhetést érdemel, ha már egyszer dolgozik. Nem az van, hogy ha szegény vagy, akkor annyit is érsz.
Sokkal emberibb a társadalom arrafelé. Még az arabokat is befogadják és tolerálják, ami azért szerintem már túlzás. De ebből is jól látható a világképük.
Hát egyértelmű. Mivel nem kell a kenyérért hajtani azon gondolkozik melyik tengerpartra mennyen nyaralni. Én is baromi kedves lennék ha nulla munkával 400 ezret keresnék havonta ugyanilyen árak mellett.
Amúgy menny el Budára 12. kerület gazdag negyed valahogy kedvesebbek az emberek mint mondjuk a harmadik vagy pláne 20. kerületben. Szóval igen pénzfüggő meg persze mindig szerttek áskálódni ezért is gyengék mert nincs összetartás persze ahoz már hülyék hogy ez leessen nekik.
Ez a kérdés :D
Épp az, hogy ha faluban, kis településen haladok, kb olyan segítőkészek az emberek hogy jaj.
Városban távolságtartóbbak, de ott is szívesen segítenek.
Kint meg kb ugyan ez van, nem vettem észre híres füligérő mosolyt.
Ez egyáltalán nem igaz, hogy a viselkedés pénzfüggő lenne.
Az én legtöbb kedves ismerősöm egyáltalán nem gazdag, a gazdagok között viszont szinte mind bunkó és fenn hordja az orrát, mert ő itt a Valaki, hiszen neki sok pénze van.
3-asnál és 7-esnél a pont.
Elég sokat túrázok. Vagy stoppal vagy apostolok lován. Elég sok emberrel találkozom és jó párszor kerültem már olyan helyzetbe, hogy embereket kellett leszólítanom az utcán segítségért. Az, hogy valaki mennyire emberséges, nem az anyagiakon múlik.
Budapest persze ebből a szempontból is kivétel. Én elég lesújtó véleménnyel vagyok róla ilyen szempontból. Ott fordult elő a leggyakrabban, hogy ha segítséget kértem (pl. útbaigazítást) mindig úgy néztek rám mint egy marslakóra. Komolyan mondom, néha a csövesek (már amelyik) és a postások tűntek a legnormálisabb embernek.
Egy olyan embernek, aki az egész életét a városi dzsungelben tölti el is hiszem, hogy az a képzete támad, hogy a kedvesség és a gazdagság összefügg.
A külföldiek hangjában mindig lehet érezni a lenézést (elsősorban a hollandokén és az angolokén).
A frusztráltságot (lehajtott fej) nem szabad összekeverni a bunkóssággal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!