Az abszolút globalizmus létrejötte után, mennyiben változna az abban élő emberek életminősége a jelenlegi szinthez képest?
1. A globalizmus mást jelent. Gyökeresen mást.
2. Nem létezik abszolút globalizmus.
3. Egy csomó probléma nem a globalizmus, hanem a butaság és pénzéhség számlájára írandó.
Végezetül: a globalizmus azt jelenti, hogy nemcsak Ausztriába utazhatsz gond nélkül, hanem mondjuk Bangladesbe is. Hogy nemcsak Norvégiával kereskedhetsz, hanem Dél Amerikával, vagy Afrikával is - ugyanakkora eredménnyel. Hogy semmivel se kevesebb afrikai kap Nobel díjat, mint USA-beli. Hogy ha pikáns ízekre vágy, a franciákhoz mész, ha erős dolgokra, a Távolkeletre, ha egzotikusra, Afrikába (vagy ami neked jó). Hogy Hogy Madagaszkárból pont annyi ide jönni, mint neked oda.
Mit nem jelent a globalizmus: hogy egy nyelven beszélünk, egyformán öltözünk, egyformán szeretkezünk, vagy ugyanazt esszük. Azt pláne nem, hogy egyformán gondolkodunk. Azt se, hogy egy az ízlésünk.
Ha ezek mind lennének, azt nem globalizmusnak, hanem totális diktatúrának neveznénk. Totális abban az értelemben, hogy semmit se tehetsz mások engedélye nélkül, és totális abban is, hogy nincs hova ebből elvonulnod.
Totális globalizmusról, a globalizmus hibáiról olyanok beszélnek, akiknek fogalmuk sincs a jelenlegi bajok okairól, viszont a fent említett diktátorjelöltek mézes mázos szövegeire abszolút vevők. Mert a a jelenlegi bajoknak sok oka van, de ezek között a globalizmus csak abban az értelemben szerepel, hogy e gazemberek az egész világot hülyíthetik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!