Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Azt olvastam valahol hogy az...

Azt olvastam valahol hogy az Usaban autó nélkül nem lehet élni, de mi a helyzet az ottani látássérült, vagy vak emberekkel?

Figyelt kérdés
2016. jún. 12. 06:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Van gondviselőjük.
2016. jún. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

USA, hatalmas. Vannak kis városok, ott jól elvan egy vak is.

Azonban a kocsi szükségességét akkor érzed meg amikor minden brutálisan messze van.

2016. jún. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%

Ha megnézed, az amerikai városok, meg az egész ország autókra van tervezve.

Az utak sokkal szélesebbek, mint Európában, egy városon belül is sok sáv, sok lehetőség van.


A tömegközlekedés Amerikában nincs fejlesztve, de nincs is rá szükség.

Az amerikaiak nem is engednék, hogy állami tulajdonú "szoci alapon" működő volántársaságok jöjjenek létre.


A nagy távolságú közlekedésre repülőt használnak.



Egyébként, Magyarországon sem lehet autó nélkül meglenni, kivéve, hogyha Budapest közepén laksz.


Én soproni vagyok, egyrészt kocsival járok Ausztriába dolgozni.Van vonat is, de vacak a menetrend, nem kelek fel azért korábban és nem érek haza emiatt később.


Másrészt, itt Sopronban az új lakóövezetek úgy lettek megcsinálva, hogy még járda sincs, sőt buszmegálló sincs a közelben, hanem kívül van.

2016. jún. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3. A kérdés a látássérült amerikai emberekről szól.
2016. jún. 12. 08:54
 5/6 anonim ***** válasza:
#3: "A tömegközlekedés Amerikában nincs fejlesztve, de nincs is rá szükség." Ez nettó hülyeség. Pont hogy van fejlesztve, órák alatt eljutsz vonattal bárhová. De van ezen kívül a nagyvárosokban metró. Meg sok busz....De ha már busz...még az iskolásokat is iskolabuszokkal viszik hogy ne tartsa fel a rendes járatot a sok diák!
2016. jún. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

2:

Pont a kisvárosokban necces az USA-ban autó nélkül, mert a nagyvárosi tömegközlekedés ott is jó, kisvárosokban viszont alig van valami, kisvárosok között szintén gyér. Az USA-ban vannak olyan kisvárosi lakóövezetek, ahonnan gyalogos kijárat sincs, egy gyorsforgalmi útról van az egyetlen bejárat.

2016. jún. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!