A nyugati országok miért voltak mindig is (tehát nem csak most a 20-21. században) sikeresebbek mint mi?
A szocialista tervgazdálkodás hiánya miatt.
Nyugaton, kialakult rendesen a vállalkozói szektor, vannak befektetők.
Mert a törökök és tatárok hadjáratainak mi voltunk a határán, míg a nyugati országok ezektől védve voltak, óriási tengerpartjaik voltak kereskedelmi lehetőségekkel, és mikor felfedezték Amerikát, a nemesfémek és gyarmatok nagy része is hozzájuk jutott.
Ezután jöttek számukra a megnyert világháborúk, és a kommunizmustól való elhatárolódás lehetősége.
Igazán nagy vonalakban ennyi lenne. Azt hiszem bizonyos kérdésekben csak a vakszerencse döntött.
Mert lehet, hogy nem 500 évvel ezelőtt élt költők verseit elemeztetik a gyerekeikkel az iskolában és ehhez hasonló baromságok, hanem valódi és hasznos tudást adnak nekik.
Meg az is lehet, hogy náluk nem háromszor annyiból hoznak ki egy útfelújítást, mint amiből ténylegesen meg lehetne oldani és nem úgy, hogy egy hónapon belül szétesik az egész, hogy utána megint meg lehessen csinálni a háromszor annyi állami pénzért, amit aztán szépen leosztanak egymás között az érintettek...
De persze a magyar akkor érzi jól magát, ha nyakig tocsog a korrupcióban és folyamatosan a kiskapukat keresgéli.
Ügyeskedés nélkül nem is lenne izgi az élete.
Igazi kis életre való népecske a miénk. Nem úgy, mint például a német, a dán vagy a norvég, ahol mindenki elvégzi azt a munkát, ami a feladata és megkapja érte azt a pénzt, amit ígértek neki, se többet, se kevesebbet és nincs ügyeskedés, minden úgy történik a valóságban, mint ahogy a papíron áll.
Áhh ez ide nem jó, ez túl unalmas, túl szürke, túl egyszerű, túl egyértelmű, túl tisztességes. Nem szolgálja ki eléggé a magyar virtus szellemét.
Magyarország is elindult a siker irányába akkor amikor a 70-es években a háztáji gazdaságokat és családi vállalkozásokat ösztönözték. Pedig a diktatúra árnyékában történt. Míg a nyugati országok meg évtizedekig fejlődhettek ezen az úton. Gondoljunk csak bele hol tartana Magyarország ha mi is évtizedekig és a mai napig a sok-sok kis gazdaságból és családi vállalkozásból álló módszert csináljuk amit a nyugatiak. Ha azokban a rövid ideig tartó 70-es években, a diktatúra fojtogató légköre ellenére is úgy virágoztunk.
Illetve a háború végén is elindultunk a siker irányába, amikor földet kaptak a parasztok. De mindig akadtak irigyek és ezt államosítás követte. Vagyis a tőke központosítása állami kézbe. Ahogy a rendszerváltás is a tőke központosítása volt, csak akkor korrupt milliárdosok kezébe. A nyugati országok nagyon régen ledöntötték a feudalizmust, míg mi magyarok 2016-ra létrehoztuk azt.
Egy másik amit a 8-as válaszoló írt, hogy a magyart irritálja az ha becsületesen, korrektul, egyszerűen mennek a dolgok. A magyarnak az az izgalmas ha vannak ezer hektáros földesurak és közmunkáért térden álló nincstelenek. Mert így lehet a zavarosban halászni.
"Azért mert a germánok egy szorgalmas nép, míg mi magyarok nem vagyunk azok."
Te se jártál még Germániában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!