Csak szerintem ellentmondásos, hogy valaki egyszerre politikus legyen és vallási tisztséget betöltő legyen?
Szerintem egy vallásos ember mindig elfogult lesz a saját nézetei miatt.
Többségük nem racionálisan gondolkodó ember.
Pl ilyeneke,hogy lelkész,stb.Ezeknek a templomban a helyen,nem pedig a politikában.
Szekularizált országban élünk,ahol a politikába nem szabadna belefolynia a vallásnak..
#9
Igen, amikor a bolti eladók erre a pályára mentek, tudhatták hogy vasárnap is dolgozniuk kell, de ez nem jelenti azt, hogy ez az állapot rendben van.
Az ország szempontjából a szolgáltatások között van egy fontossági sorrend, ennek legelején vannak a rendőrök, mentők, tűzoltók, aztán jönnek a közüzemi szolgáltatók, a hírközlés, a közlekedés, stb. , és csak a sor legvégén vannak az élelmiszerboltok.
Itt nem csak a bolti eladók érdekeiről van szó, hanem minden családéról, akik vasárnap is vásárolgattak, ahelyett hogy otthon családi életet éltek volna, vagy kimentek volna együtt a szabadba. Amúgy az is biztos, hogy ha az ember ritkábban megy boltba, kevesebbet költ.
A tömegeket vezetni kell, mert nem tudnak az ilyen kérdésekben dönteni. A demokrácia nem arról szól, hogy mindenről meg kell kérdezni a népet, mert az egyszerű tömegek nem ismerhetik a magasabb összefüggéseket.
"Az ország szempontjából a szolgáltatások között van egy fontossági sorrend, ennek legelején vannak a rendőrök, mentők, tűzoltók, aztán jönnek a közüzemi szolgáltatók, a hírközlés, a közlekedés, stb. , és csak a sor legvégén vannak az élelmiszerboltok."
És ki dönti el a sorrendet? Te? Neked fontosabb a hírközlés mint az élelmiszer?
"Itt nem csak a bolti eladók érdekeiről van szó, hanem minden családéról, akik vasárnap is vásárolgattak, ahelyett hogy otthon családi életet éltek volna, vagy kimentek volna együtt a szabadba. Amúgy az is biztos, hogy ha az ember ritkábban megy boltba, kevesebbet költ."
Van bármiféle kimutatás arról, hogy a vasárnapi zárvatartás miatt a családok több közös programot csináltak volna? Nincs? Akkor ez csak levegőbe beszélés. A mi családunkban egy perccel nem lett több közös program, sőt inkább kevesebb, mert a vasárnap teljesen kiesett a bevásárlás lehetséges időpontjai közül. (Nem mintha egy kemény 1 órás vasárnapi bevásárlás annyira tönkre vágná egy család életét.)
"A tömegeket vezetni kell, mert nem tudnak az ilyen kérdésekben dönteni. A demokrácia nem arról szól, hogy mindenről meg kell kérdezni a népet, mert az egyszerű tömegek nem ismerhetik a magasabb összefüggéseket."
Látom ez neked sem sikerült.
A közszolgáltatások prioritási sorrendjét nem én döntöm el, hanem meg van határozva törvényileg.
Persze ha vasárnap nem megyünk bevásárolni, az nem javítja meg a romlott családi viszonyokat, és nem is ront el jól működőket, de ez is egy lépés afelé, hogy legyen egy nap, amit az ember megszentel, és kizökken az hétköznapok rohanásából, a pénzhajhászásából, pénzköltésből.
A baloldal sajnos csak anyagi szempontból igyekszik a családok érdekét képviselni, ezért volna szükség a kereszténydemokraták nézeteinek figyelembe vételére.
Azért mert nem értünk egyet, még lehet személyeskedés, sértegetés nélkül írogatni.
"A közszolgáltatások prioritási sorrendjét nem én döntöm el, hanem meg van határozva törvényileg. "
Az, hogy van-e otthon internet nem közszolgáltatás. Vagy tv adás. Vagy az újságot kihozzák-e. Vagy házhoz szállítják-e ez az árut (ráadásul ez utóbbi kereskedelmi szektor ugyan úgy, mint a Tesco és társai). És ezek mégis megtörténnek.
Ráadásul ezzel az érveléssel miért lehetnek nyitva a piacok? Ott is az eladó távol marad a családjától... ja mert, hogy ő dönthet maga? De csak ő? Más helyett meg döntsön az állam, mert te azt mondtad?
"Persze ha vasárnap nem megyünk bevásárolni, az nem javítja meg a romlott családi viszonyokat, és nem is ront el jól működőket, de ez is egy lépés afelé, hogy legyen egy nap, amit az ember megszentel, és kizökken az hétköznapok rohanásából, a pénzhajhászásából, pénzköltésből. "
Nem vagyok vallásos, nem szentelek meg semmit. Ha én és a párom is pl. a csütörtököt kapja meg állandó szabadnapnak, akkor mit erőlködik az állam, miért akarja megmondani, hogy nekem akkor is vasárnap kell otthon lennem?
"A baloldal sajnos csak anyagi szempontból igyekszik a családok érdekét képviselni, ezért volna szükség a kereszténydemokraták nézeteinek figyelembe vételére. "
Nem baloldali vagyok, rohadtul távolról sem.
"Azért mert nem értünk egyet, még lehet személyeskedés, sértegetés nélkül írogatni."
Nem személyeskedtem. Viszont azt röhejesnek tartom, hogy te döntöd el bemondásra, hogy mit akarjon a többség. Ez nem így működik aranyapám.
Röhejesnek tartod, hogy leírom a véleményem, mert az nem egyezik a többségével, és a tiéddel...
A vasárnapi zárva tartásra van jól működő példa Németországban, Ausztriában, és korábban nálunk is működött, elfogadott volt. Nyilván vannak mellette is, ellene is érvek. Oké, a magyar ember individualista típus. Nem szereti, ha megmondják neki mi a jó. Csak azt ne felejtsük el, hogy az egyes emberek véleményének összessége, és az ország érdeke nem feltétlenül egyezik meg.
" és korábban nálunk is működött, elfogadott volt."
Mikor? Soha nem volt vasárnapi zárvatartás kötelezően előírva.
"Csak azt ne felejtsük el, hogy az egyes emberek véleményének összessége, és az ország érdeke nem feltétlenül egyezik meg."
Már hogy az anyámba ne egyezne meg? Az ország csak azért létezik, mert a területén lakók összefogtak, hogy együttes erővel valósítsanak meg olyan dolgokat, amikre külön-külön képtelenek lennének és ez nekik jó. Mégis mi a rákos pélóért lenne az országnak jó a vasárnapi kötelezően előírt zárvatartás a nagyobb boltokban?
10-es
Jobban belegondolva nem függetlenül ,de a kettőt össze mosni ÓRIÁSI NAGY GOND!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!