Atombombája Amerikának volt először, utána pedig a Szovjetuniónak lett?
Figyelt kérdés
2016. ápr. 6. 09:34
3/11 anonim válasza:
Igen, mivel a Rosenberg házaspár eladta az amerikai atomtitkokat (a Manhattan projekt eredményeit) a szovjeteknek. A házaspárt 1953-ban kivégezték.
4/11 anonim válasza:
Igen. 1945-ben probalta ki az USA. 1947-ben jelentette be Molotov kulugyminiszter a Nagy Oktoberi Szocialista Forradalom 30 eves evfordulojan hogy az atombomba a szovjetek szamara nem titok. A Szovjetunio 1949-ben probalta ki a maga atombombajat, mert Sztalin sokaig nem akarta engedni a tesztelest, attol tartva hogy ha veletlenul tul nagyra csinaltak, akkor baj lesz.
5/11 anonim válasza:
Igen, de gyakorlatban a szovjeteké az 50-es évek közepéig használhatatlan volt, mert nem volt akkora repülő ami szállítani tudta volna, meg a lett is volna túl nagy lett volna ahhoz hogy viszonylag észrevétlen eljuttassa a célpontba a bombát. Amikor elkezdtek az interkontinentális rakétákkal kísérletezni kvázi onnantól lehet őket atomhatalomnak tekinteni, aki már valós veszélyt jelentett a nyugatiakra.
6/11 anonim válasza:
5: akkora repulo az otvenes evek vegen amelyik Amerikaig el tudta volna vinni, talan vagy negy ha volt ez igaz, de ne felejtsd el hogy ott volt Nyugat-Europa is, akkoriban meg mindenhol amerikai csapatokkal. Szovla ha az USAig nem is, de odaig elment volna mar 50-ben is.
7/11 anonim válasza:
5-ös! A helyzet ennek sok szempontból épp az ellenkezője volt! Atombombák repülőgépen való szállítása épp az amerikaiaknak okozott fejtörést ebben az időben, konkrétan a szovjeteknek hamarabb volt repülégről ledobható hidrogénbombjájuk, mint az amcsiknak.
De nézzük, amit írsz, nem volt repülőjük? Az amerikai B-29-es koppintása a Tu-4-es már 1947-től a szovjetek rendelkezésére állt, igaz, hogy a hatótávja nem lett volna közel sem amerikai célpontok támadásához, de Európát és az USA keleti bázisai gond nélkül elérhetőek voltak számukra, az igazi interkontinentális bombázójuk a ma is korátozott számban repülő Tu-95-ös ugyan valóban csak 1955-től állt szolgálatba, de ez közel sem jelenti azt, hogy a szovjetek anniyval le lettek volna maradva.
8/11 anonim válasza:
7: megugye azt se kell elfelejteni, hogy az USA-t nem csak az Atlanti-oceanon keresztul lehet elerni, hanem a Bering-szoroson keresztul is, ahol kozvetlen orosz-amerikai hatar van...
9/11 anonim válasza:
Geometriai okokból elég valószínű, hogy a Szibériából induló bombázók egyike sem érintette volna a Bering-szorost útban az amcsi városok felé :)
10/11 anonim válasza:
9: nyilvan, csak arra akartam utalni, hogy nem feltetlen kell olyan marha nagy hatotavolsagu bombazo ahhoz hogy szovjet teruletrol elerjenek egy amerikai varost. Ha mast nem, Alaszkat siman, de kelet felol indulva az USA nyugati partjat is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!