Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha rendelek külföldről egy...

Ha rendelek külföldről egy órát, akkor kell vámot fizetni utána? Hisz ugye a határon nem én hozom át. Ha igen hogy lehet elkerülni a vám fizetést?

Figyelt kérdés
nem nagy értékű óráról van szó
2014. ápr. 2. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
az EU-ból nem, máshonnan igen
2014. ápr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ. Akitől rendelsz kérdezd meg. Ha nem írja hogy kell akkor nem, ha igen akkor igen. Ha nagy mennyiségben hoz át dolgokat akkor valószínű nem fog kérni ha külön neked akkor igen. Ha messziről rendelsz maximum 10 ezer szokott lenni a posta. Viszont van hogy sokkal kevesebb vagy ingyenes.
2014. ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 tényleg nem tudsz egy szöveget értelmezni?
2014. ápr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

EU-n belül semmi, azon kívül nemhogy vámot, de ÁFÁ-t is kell, ami úgy tíz-tizenötszöröse a vámtarifának, de van értékhatár mindkettőre, ami alatt nem kell fizetni. Az fontos, hogy a postázás költsége is beleszámít az értékhatárba.


[link]

2014. ápr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És mikor kell kifizetni? Én előre utalom a termék árát, elküldik, és majd ha megkaptam utána kell befizetnem a vámot?
2014. ápr. 2. 14:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!