Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A romák lemaradása az oktatáso...

A romák lemaradása az oktatáson múlik? Miért igen miért nem?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 3. 13:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem az oktatáson múlik. Most is járniuk kellene iskolába, mégsem járnak, vagy járnak de csak a családi pótlékért. Tanulni senki sem fog helyettük. Így a 99% egy analfabéta.
2010. ápr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A romák lemaradása saját felfogásukon, "kultúrájukon" múlik.
2010. ápr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem. Az oktatás kötelező. Kapnak ingyen tankönyvet, ingyen étkeztetést, egyetemen plusz pontot, ösztöndíjat, innentől kezdve már csak rajtuk múlik, hogy tanulnak-e vagy sem. Előnnyel indulnak (a fent említett támogatások miatt), az ő felelősségük, hogy élnek-e vele, vagy sem.
2010. ápr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem ez a fő gond. A legnagyobb baj a mentalitásukkal van. Mit érsz el azzal, ha egy velejéig romlott, lopásra, gyilkolásra termett egyedet lexikális tudással látsz el? Akkor nem lesz magyargyűlölet benne? Vagy úgy rugdossa szét a fejed Olaszliszkán, hogy közben a másodfokú gyökképletet mondja magában?
2010. ápr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Bizonyos szintem igen.


Fel kellene végre ismerni,hogy másképp kellene tanítani az első generációt,a következő már megint más lenne,hiszen aki csak egy icipicit kultúrált közegből jön,az igényli a többit.

Nem tartom jó ötletnem,hogy a cigánygyerekeket,ha 16-ot betöltik,akkor a nyolcadikat se kell elvégezniük.Azt se hogy mindenáron azt kellene megtanulniuk,mint egy átlagos gyereknek.Majdnemhogy egy Waldorf-féle oktatás kellene a számukra.

Hozzáteszem szerintem a mai oktatás nagy részében szär,és a tanárok nagy része is csapnivaló.

Szinte nincs gyerek,aki szeret iskolába járni és nincs olyan tanár néni/bácsi,akit szeretnének.

A tanagyag túl sok,és sokszor nem is korosztálynak megfelelő(miért kell egy 3-os gyereknek olyat tanulni,amit kertészeti szakiskolákban tanítanak,ugyanakkor nem viszik ki megmutatni,hogy ez almafa,ez meg körte)

2010. ápr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A romák helyzete hasonlít az államalapító magyarokéhoz. Amikor bejöttünk, és kezdtek minket elverni, két lehetőség volt: kiírtanak minket, vagy asszimilálódunk. Szerencsénkre voltak olyanok, akik - ha nem is minden hátsó szándék nélkük - de segítettek Géza fejedelemtől kezdve hosszú évtizedeken keresztül, hogy sikerüljön az alkalmazkodás. A romáknál ez hiányzik. Nem volt egy normális romaprogram, nem hogy a rendszerváltás, de a letelepedésük óta. Az egy dolog, hogy mennyit költ az állam, ha a pénze nem ér célt.
2010. ápr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyébként volt nekem egy pedagógusom,aki azt mondta,hogy ha egyest kap a gyerek,az a tanár bukása.Verekedni is az a gyerek tud,akire nem figyelnek.

Szóval nála nem bukás és verekedés,igaz nem azal telt el az óra,hogy cikizzen bárkit is és nem kávézgatott a tanáriban folyósóügyeletben....

2010. ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

13.44.-es


Én értem hogy mit írsz, de itt nem a generációról van szó, meg ilyen meg olyan oktatásról. Akármilyen oktatást alkalmazol, nem érsz vele semmit mert ő nem él vele. Nem jár iskolába, mert nem érdekli. Lesza.ja. Ha ő nem akar tanulni, akkor nem tudsz mit csinálni. Beleverni nem tudod. Figyelj, én azt mondom hogy igenis ez faji kérdés, nem pedig generációs kérdés. A cigány, az cigány volt 100 évvel ezelőtt is, cigány ma is, és cigány lesz 50 év múlva. Vagyis egy dologtalan népség. Rengeteg cigányt ismerek, a fele nem jár iskolába, a másik fele jár, de már vagy negyedszerre járja a 9. osztályt 18 évesen. És röhög rajta. Mert "fa..om az iskolába, én nem fogok tanulni senkinek sem". Ennyi. Nem tudod megváltoztatni.

2010. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

És miért is nem jár be iskolába?

Azért mert lehülyecigányozzák.Már az oviban is.

Igen,igen,ott a háttér,de egy hároméves gyerek kétszer több időt tölt a nevelőivel,meg a szüleivel...és megfelelő nevelői csapattal igenis lehetne eredményeket elérni.

A hároméves cigánygyerek éppenolyan csillogó szemmel ment első nap az oviba,mint az enyém...aztán valami elromlott menetközben.Ami nem mindig a gyerek hibája.Sőt,ha azt nézem,mi vagyunk a felnőttek,mi cs.esszük el,nem a gyerekek.

2010. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

13.39:Ne mond,hogy a te gyereked nekáll(t) tanulni,ha leteszed elé a könyvet,meg a kaját.

Az enyémek nagyon elmaradottak...meg kellett őket tanítanom tanulni.Mondjuk szerintem ez a tanár dolga lett volna,mert és főzetem meg vele az ebédet....

2010. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!