Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sokaknak mi bajuk van a...

Sokaknak mi bajuk van a mesterséges intelligencia létrejöttével?

Figyelt kérdés

Az élet értelme a fejlődés, a tökéletesedés. Az ember azért kiemelkedő az élőlények közül, mert intelligensebb azoknál. Lényegében az agyunk az egyetlen, ami fejlettebb a többi élőlényétől, ez bennünk a különlegesség.


Na most itt a lehetőség a következő lépcsőfok elérésére, amikor az embert is meghaladó intelligencia jöhet létre és rájöhet mindenre, amire az ember nem tud. Időutazás, teleportáció, féreglyukak, miegymás. Rájöhet az Univerzum létrejöttének titkára, hogy hova tart az egész, vagy akár időgépet építhet, amivel visszamegy abba az állapotba, amikor még semmi nem létezett.

A lehetőségek száma végtelen. Gyakorlatilag képesek lehetünk megteremteni Istent.


[link]


Ennek ellenére mégis sokan idegenkednek tőle. De akkor mit akarnak? Hogy még ezer év múlva is vegetáljanak az emberek?

Több, mint valószínű, hogy a mi küldetésünknek annak kell lennie, hogy létrehozzuk az M.I.-t. Aztán már feleslegessé is válunk.


2016. márc. 16. 20:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

"Aztán már feleslegessé is válunk."

Na ez a bajuk.

2016. márc. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
A gond itt az, hogy akik itt hozzád hasonlóan Isten megteremtését, meg féreglyukakról ábrándozó AI létrejöttét vizionálják, azok az életben nem tanultak AI programozásról, nyelvtechnológiáról, semmiről, ami ehhez szükséges, ezért nem látják, hogy a fejlődés jelenlegi ütemében még legalább 300 év mire egyáltalán hiteles mesterséges intelligenciát hoznak létre, és az is csak "hiteles" lesz, nem pedig valódi, gondolkodó rendszer. Egyszóval nincs mitől félni.
2016. márc. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1


Mert azt hiszik, hogy ők a világ közepe és hogy ők annyira fontosak, hogy csak na.

Azt persze nem veszik figyelembe, hogy az életnek tulajdonképpen semmi értelme, hacsak nem a fejlődést adjuk meg neki, arra pedig a mesterséges értelem sokkal inkább képes, mint az ember.

2016. márc. 16. 20:51
 4/17 A kérdező kommentje:

#2


Akkor olvasd el a cikket.

A világ vezető tudósai a témában 2040-50 környékére teszik a technológiai szingularitás létrejöttét.


[link]

2016. márc. 16. 20:55
 5/17 anonim ***** válasza:

Mér akarsz egyáltalán féreglyukakat meg miegymást

Pár ezer éven át jó volt így,de nem, most kell az az ai.biztos jobb lesz a világ

2016. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A technológiai "szingularitásról" meg a "mesterséges intelligenciáról" annyit, hogy a nyelvtechnológia, ami (tekintve, hogy a gondolkodás jelentékeny része nyelvi természetű) nélkülözhetetlen lenni egy igazi, agyi folyamatokat modellező MI létrejöttéhez, körülbelül 30-40 éves, de ott tartunk, hogy egy egyszerű szövegben nem tudunk 100%-os pontossággal szófajokat egyértelműsíteni, vagy 80%-nál magasabb pontossággal szöveget fordítani, még világnyelvek között sem. Kurzweil vagy iszonyatosan optimista, vagy egyszerűen elkapta az, ami az idősebb kutatók (Hawking, Dawkins) nagy részét, és meghülyült. 2040-re nem lesz semmiféle szingularitás. De még 2100-ra sem. Ha addig elélünk, majd olvasd vissza ezt a bejegyzést, és lásd meg, hogy igazam lett.
2016. márc. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont ma 21:02


Hawking mitől hülyült volna meg?


# 3/6 Időpont ma 20:51


Ha azt nézed, szigorú értelemben a gépek miatt nincs az embereknek munkája. Ha tetszik, ha nem. Lett 7 milliárd ember, sokkal-sokkal kevesebb munkára. És cserébe nem az az Asimovi (a holdon élők része) világ jött el, hanem a földi acélbarlangok felé tartunk.


A tudósok meg már sok mindent ígérnek sokféle dátumra, ne nagyon hagyatkozzunk rájuk. Az AI nagyon-nagyon gyerekcipőben van, kell egy akkora hatalmas felfedezés mint a gőzgép, a benzinmotor, a könyvnyomtatás... Az pedig váratlanul fog jönni.

2016. márc. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mitől hülyült meg? Az utóbbi 10 évben szerintem nem volt normális, peer-review folyóiratban megjelent cikkei, állandóan Istenről, meg a saját vallási nézeteiről nyilatkozik, mintha akárkit is érdekelne. Most már inkább popkulturális jelentősége van, a stafétát rég nem ő viszi. Nyilván ennek az állapota is az oka jórészt, de a tényen nem változtat.
2016. márc. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kutassunk, de azért ne akarjunk Istent játszani. Amiben te csak a jót látod, másnak egy fegyver.

Gondolj bele: a világ legintelligesebb "teremtményei" érzéketlen, pótolható gépek. Ezt szerinted csak jó célú kutatásra lehet használni?

2016. márc. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"A gond itt az, hogy akik itt hozzád hasonlóan Isten megteremtését, meg féreglyukakról ábrándozó AI létrejöttét vizionálják, azok az életben nem tanultak AI programozásról, nyelvtechnológiáról, semmiről, ami ehhez szükséges, ezért nem látják, hogy a fejlődés jelenlegi ütemében még legalább 300 év mire egyáltalán hiteles mesterséges intelligenciát hoznak létre, és az is csak "hiteles" lesz, nem pedig valódi, gondolkodó rendszer. Egyszóval nincs mitől félni."


ez butaság

2016. márc. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!