Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A szabad gazdaságot miért nem...

A szabad gazdaságot miért nem vezetik be az eu ban? Freiwirtschaft elmélet

Figyelt kérdés
[link]
2016. márc. 4. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Az infláció így is folyamatosan rombolja a pénz értékét, szóval ez nem új.

Nem mellesleg, hogyan teszek félre mondjuk egy házra, amire éveken keresztül kell gyűjtenem, ha ennyire romlik a pénzem?

A másik meg, azt írja a cikk, hogy "A fogyasztók felesleges pénzüket vállalkozások fejlesztésére fordítják".

Persze. Mindenki vállalkozni kezd csak úgy, a nagy semmire. Ez teljesen reális.


Magyarországon akkor indulnának be a dolgok, ha a legszegényebbeket kevesebb adó terhelné, több pénzük maradna a bruttóból való adózás után. Mivel szélesebb rétegeknek lenne több pénze, ebből kifolyólag nőne a kereslet, lenne hova vállalkozni, mivel meg tudnák venni, amit az ember termel.

Itt kéne elkezdeni.

2016. márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen de ha figyelmesen elolvasod ott van hogy lelehet kötni a pénzt hosszútávra. Ez a pénzromlás a napi szinten való termékekre vonatkozik nem a nagy beruházásokra. Le tudod kötni a pénzed. "Hosszútávú megtakarítás esetén a pénzt le kell kötni vagy befektetni." Így lehet venni házat. Mindenki vállalkozna mindenki önellátó lenne mivel a pénz romlik tehát el kell költeni lennének vevők.

Többet költenek az emberek fogyasztásra és beruházásra

A fogyasztók felesleges pénzüket vállalkozások fejlesztésére fordítják

Teljes foglalkoztatás: Munka mindenkinek, aki dolgozni akar

A gazdasági növekedést a közösség tudja szabályozni

A kamatok hosszabb távon nullára esnek le

A freiland megelőzi a magas valódi földárakat

Megszűnik az óriási társadalmi egyenlőtlenség

Hosszabb távon mindenkinek kevesebb órát kell dolgoznia hetente

2016. márc. 4. 12:49
 3/7 A kérdező kommentje:
"1932-ben a tiroli településen, Wörglben vezették be a rendszert a gazdasági világválság hatásainak csökkentésére. Nemcsak áruvásárlásra, szolgáltatások kifizetésére volt alkalmas, de még a települési adókat is leróhatták vele. Fedezetül a helyi takarékban elhelyezett összeg szolgált. A fizetési utalványokat havonta 1% forgásbiztosítási illetékkel kellett érvényesíteni. A Silvio Gesell német közgazdász elméletére alapozott ötlet annyira bevált, hogy számítások szerint a helyi pénz tizenháromszor gyorsabban forgott, mint a schilling (az akkori fizetőeszköz). A pénzkörforgás és ezzel a gazdasági teljesítőképesség megnőtt, a munkanélküliség csökkent. Az eredményt akkor a sajtó a wörgli csoda néven emlegette, és száz további település szerette volna bevezetni, azonban az Osztrák Nemzeti Bank betiltotta a hasonló kezdeményezéseke "
2016. márc. 4. 12:51
 4/7 A kérdező kommentje:

"A József-fillér híres példája bemutatja, hogy a kamat mindig csak középtávon, és sohasem hosszabb távon biztosítja a pénzforgást. Ha Krisztus születésekor József betett volna egy fillért a bankba 5% kamatra, akkor 1990-ben, a német újraegyesítés évében - az akkor érvényes aranyár mellett - 134 milliárd darab, a Föld tömegének megfelelő aranygolyót vásárolhatott volna. Ez azt mutatja, hogy a tartós kamatszedés matematikai-logikai lehetetlenség, ezért ez a pénzforgást mindig csak középtávon biztosíthatja


A kamat úgy működik, mint a "rákos betegség a gazdaság rendszerében", egyúttal a társadalom szervezetében is. Csak egy egészséges, a "természetes" növekedési görbének megfelelő pénzrendszer bevezetésével válna lehetővé az ökológusok és az ökonómusok által régóta elvárt zéró vagy "kvalitatív" növekedés. Sokan kinevették az albánokat, amikor azok hittek a pimasz beruházási bankoknak, amikor azok havi 25%-os tőkehozamot ígértek, ami rövid ideig, exponenciálisan növekvő betétek mellett, lehetséges is volt, de természetesen hamar kiderült a turpisság. Alapjában véve azonban mi is éppen ilyen buták vagyunk. Aki a fennálló pénzrendszert elfogadja, ugyanazt kockáztatja, bár hosszabb távon, amit az albánok tapasztaltak"

2016. márc. 4. 13:07
 5/7 A kérdező kommentje:

Kevesen tudják ugyanis, hogy a kamatnak és a kamatos-kamatnak a javak folyamatos és teljesen legális újraelosztásában van szerepe a kispénzűektől a sokpénzűek felé. Ha például a német háztartásokat tíz egyenlő nagyságú csoportba osztjuk, akkor kiderül, hogy 80%-uk kevesebb kamatot kap, mint amennyit kifizet, 10%-uk nagyjából ugyanannyit kap, mint amennyit kifizet, és csak a maradék 10% húz busás hasznot a rendszerből. Az "igazságosság" - miszerint takarékbetéteink és befektetéseink után minden fizetett kamatot visszakapunk -, alaposabban megvizsgálva, csupán képzelgés. Kamatnyeresége csak a lakosság 10%-ának van, s ez abból származik, amit a nagy többség a kamaton veszít. Ahhoz, hogy ebben az üzletben nyereségesek legyünk, egy több mint ötszázezer márkás kamatozó betétre lenne szükségünk. Németországban jelenleg naponta egymilliárd márkát (az egyes után kilenc nulla következik) oszt újra a rendszer a munkából élőktől a pénzüket kölcsönadni tudók javára.


Ma a kamatrendszer legnagyobb nyertesei a bankok, a biztosítótársaságok és a multinacionális konszernek. A német bankok kamatjövedelme az 1971 és 1981 közötti időszakban körülbelül a négyszeresére növekedett, egyedül 1978 és 1994 között 111 milliárd német márkáról 482 milliárd márkára nőtt. A vállalkozói nyereség 1971-től 1981-ig 45%-kal nőtt, de 1979 és 1982 között csökkent (vö. Creutz [1997], 1. köt., 226. o.). A konszernméreten aluli cégeknél a baloldali pártok által még mindig sugalltnál jóval kevesebb az érdekellentét a vállalkozók és a munkavállalók között, mint általában a jövedelmükért dolgozni kénytelenek és a munka nélkül jövedelemhez jutók között. Ez utóbbiak többnyire olyan multinacionális konszernek, amelyek pénzügyi befektetéseikkel többet keresnek, mint a termelésükkel, valamint a bankok és a biztosítók

2016. márc. 4. 13:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőlködj. Olyan rendszert nem vezetnek be, ami mindenkinek jó, mert ha mindenkinek jó abból nincs egyeseknek haszon, vagy ha mégis van az nem elég, mert még több kell.

Ugyan ez elmondható a politikai rendszerekről is.Létezik a képviseleti demokráciánál is jobb, de egyszerűbb ráfogni, hogy idejét múlt, meg autokrata (vagy egyenesen diktatúra). Akik a döntéshozó székekben ülnek azoknak nem érdekük, hogy jól működő rendszereket vezessenek be.

2016. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ezzel kapcsolatban igazad van sajnos
2016. márc. 4. 13:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!