Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért tart fenn ilyen sok...

Miért tart fenn ilyen sok önkormányzatot M. ország, amikor közel azonos, vagy kisebb országok sokkal kevesebbet?

Figyelt kérdés

Itt egy idézet erről.


"Magyarország és Svédország lakosságszáma közel azonos, 9,8 illetve 9,6 millió. Magyarország 2014. év végi adatok szerint 3178 db önkormányzatot tart fenn. Na mennyi önkormányzattal biztosítja ugyanezt Svédország, ugyanannyi lakosságszám mellett négy és félszeres nagyságú területen???? Légy erős: 290"



2016. márc. 4. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Mert Magyarországon még mindig erős az "állambácsi megoldja" hozzáállás. Minden bokorba kell saját önkormányzat, rendes "tanácsházával", polgármesterrel, titkárnővel, jegyzővel, képviselővel, hivatali kézbesítővel, előadóval, ügyintézővel, referenssel, szakértővel, mer' ahun önkormányzat sincsen, ottan falu se lesz mán. Az önkormányzatnál dolgozni meg jó, mert biztos munkahely, nem kell agyonhajtania magát az embernek, semmi felelőssége nincs, de azért mégiscsak van rendes irodája meg valami tisztsége, ami jól hangzik.
2016. márc. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk már megpróbálták csökkenteni és nem jött be.

Van itt egy nagyobb falu, ami 2000 lakossal bír és ehhez volt hozzárendelve a környéken lévő 6 kisebb település, amiknek pár száz a lélekszáma.


Az eredmény annyi lett, hogy a hét faluból összesen befolyt pénz és az összes államtól kapott támogatás a központi településre lett költve és az ottani vezetők lopták el, a többi hat falu meg nem kapott semmit.

2016. márc. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Más a településszerkezete Svédországnak, mint nekünk, sőt az Alföld és a Dunántúl településszerkezete is eltér.
2016. márc. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De nálunk nem lehetne csökkenteni?
2016. márc. 4. 11:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Dehogynem lehetne. Kezdd el rábeszélni az embereket, hogy vonuljanak be 290 településbe. A demokratizmus jeleként azt ne határoz meg, melyikbe. És amint mindenkit e 290 településbe betereltél (és ott tartod), azon nyomban követhetjük a svédeket.

Gyanítom, néhány más dologban jobban kéne követni őket. És van pár dolog, amiben pedig nem szabadna.

2016. márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4


A Svédeknél ez azzal jár együtt, hogy egy jelentős erejű helyi igazgatás van, jelentős SZJA elvonással. Nálunk csak annyi történne, mint a szocializmusban: a központi település mindent elvon a "tanács" többi részétől.

Sokkal jobban lehetne spórolni a "megyei igazgatás"(megyei közgyűlések..) felszámolásával (semmit sem csinálnak, pedig közvetlenül választjuk), illetve a járási rendszer törlésével.

A jelenlegi helyzetet, hogy 3 helyi(megye-járás-önkormányzat) szint van, amiből 2-t jelenleg is, (de az önkormányzatokat is tervezik)," kézi vezérléssel" központilag irányítanak értelmetlen, költséges, és ügyintézési időt rontó fenntartani.

HA 2 szint lenne (állam-önkormányzat) el lehetne gondolkozni, hogy milyen irányítási módszer a jobb, de addig semmit sem javít.

2016. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazából nem elvetendő ötlet, hogy megszüntessük az aprófalvakat.
2016. márc. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
És pont oktatási önkormányzat nincs...
2016. márc. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!