Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerinted a három eszme közül...

Szerinted a három eszme közül melyik a legpusztítóbb ideológia?

Figyelt kérdés

Légyszíves csak e közül a három közül válasszatok.


1. Liberalizmus

Hozzá kapcsolódó bűnök:

-az amerikai indiánok szervezett és módszeres legyilkolása

-a francia forradalom alatti futószalagon nyaktilóval lefejezett több százezer ember

-a liberalizmus nevében megindított Napóleoni Háborúk ami 3 millió halottat követelt

-a multikulturalizmus támogatása és az így befogadott bevándorlók által több millió nőn elkövetett nemi erőszakok, bántalmazások, terrorista merényletek, és gyilkosságok az elmúlt 50 évben szerte a világon


2. Nácizmus

Hozzá kapcsolódó bűnök:

-több millió zsidó módszeres kiirtása

-egy 27 millió halottat követelő háború kirobbantása


3. Kommunizmus

Hozzá kapcsolódó bűnök:

-az ukrán holodomor ahol nagyjából 7 millió ukránt éheztettek halálra

-a gulágokban meghalt, valamint a vörös rendőrség által megölt nagyjából 100 millió ember Lenin 1917-es felemelkedésétől az első kommunista államtól számítva egészen napjainkig szerte a világon


Szerinted melyik ideológia a legpusztítóbb? Szerintem a liberalizmus.



2016. jan. 31. 13:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
53%
Azért a liberalizmushoz kapcsolódó bűnök eléggé nevetségesek.
2016. jan. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az ilyen Erika Berger-félékben tomboló hülyeség a legpusztítóbb. Mi ez a kérdés, egy számháború?
2016. jan. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%

A liberalizmus a legrosszabb.

Azok folyamatosan csak öldökölnének, miközben a nácik és a komcsik nem bántottak senkit.

2016. jan. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
68%

"8# A nacionalizmus és a nácizmus nem ugyanaz, lényeges különbségek vannak a kettő között. És kértelek hogy csak ebből a háromból válassz."


Természetesen a nácizmus, vagy a kommunizmus, mivel azt kell figyelni, hogy ahhoz képest mekkora kárt okozott az adott ideológia, hogy mennyi helye és ideje volt erre, valamint, hogy az ideológia nevében gaztetteket elkövetők tevékenysége mennyire egyeztethető össze egyáltalán a tárgyalt ideológiával.


Példának okáért a keresztyénségnek több róható fel, mint a vahhabizmusnak, mivel régebb óta van és több helyen ráadásul sokan előszeretettel műveltek olyan dolgokat a keresztyénség nevében, amelyek semmiképpen nem voltak összeegyeztethetőek Jézus tanításaival.


Valóban pusztítóbb ideológia-e a keresztyénség a vahhabizmusnál?


Hasonló kérdés, hogy pusztítóbb-e a liberalizmus, humanizmus, felvilágosultság, szekularizmus, meg az efféle dolgok, amelyeket egyre nagyobb divat démonizálni a nácizmusnál? Szerintem nem.

2016. jan. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
36%
Hát,én a nácizmus és a kommunizmus között ingadozok,bár inkább az előbbit mondanám.Viszont Napóleont én nem nevezném liberálisnak,tulajdonképpen diktátor volt.Az indiánok kiirtása nem tudom,hogy mennyire köthető a liberalizmushoz.Bár még ha fenntartás nélkül el is fogadnám a felsoroltakat,nálam akkor is a nácizmus és a kommunizmus van "versenyben".
2016. jan. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
6%
1. Liberalizmus
2016. jan. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
59%

A liberalizmus bűnei ostobaságok. Nem ehhez az eszméhez köthető. Mi köze az indiánokhoz??

Sajnos a kérdező a fogalmakkal sincs tisztában.

2016. jan. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

17# Kár hogy te meg a történlmi fogalmakkal nem vagy tisztában. A liberalizmus ős hazája Franciaország és az USA. A Nagy Francia Forradalom a liberalizmus jegyében zajlott ennek a terméke volt a Jakobinus terror és Napóleon is.

Az indiánokra meg a liberális amerikai kormány adta meg a kilövési engedélyt. Kár hogy a történelmi fogalmakkal nem vagy tisztában.

2016. jan. 31. 16:59
 19/23 anonim ***** válasza:

Csak hogy itt van néhány probléma:

1: a klasszikus liberalizmus ugyan megvalósult ( mindenkinek vallás szabadság, szólás szabadság, törvény előtt mindenki egyenlő, nincsenek születési előjogok, stb. ), de ez a modernkori liberalizmus... Ez minden csak nem liberalizmus. Már túl megy azokon a határokon.

2: a kommunizmus soha nem valósult meg. A kommunizmusban nemhogy diktátor, még kormány és vezetők sincsenek. A kommunizmusban nincs vagyon, mindenki egyenlő és a nép szava dönt.

Az ami megvalósult még szocializmusnak sem mondható, mert a szocializmusban ( elméletileg ) nincsenek elnyomva az emberek.


A nemzetiszocializmushoz nem írtál sokat, ezért nem is nagyon van benne hiba.


Szerintem addig nem lehet eldönteni ezt a kérdést, amíg a 3-ból 2 ideológia meg sem valósult.


Merthát bár volt nemzetiszocializmus, de nem tudjuk milyen lett volna az élet a zsidók és a cigányok elüldözése után. ( Nem vagyok rasszista, ez csupán tudományos megjegyzés. )

A kommunizmusnak esélyt sem adtak: Lenin azt mondta hogy ez a kommunizmus, az emberek meg elhitték.

2016. jan. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
#18:Azért Napóleon tetteit nem igazán lehet a liberalizmus bűnei közé sorolni."Napóleon véget vetett a forradalomnak,s megtagadta azt.Valóban:a demokratikus és liberális törekvéseknek,jó időre véget vetett."(Rubicon).
2016. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!