Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem lehetne a trianoni szerződ...

Nem lehetne a trianoni szerződés semlegesítéséért cserébe alkut kötni?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan mit. Valami, ami a külföldieknek előnyös, de nekünk sem hátrányos. Mondanám hogy jogokat biztosítunk a szlovákoknak, románoknak, stb-knek, de ez természetes lenne. Ellenben az olyanok, hogy X évig Y dollárt fizetünk az 1. vh nyerteseinek ( azaz pénzért vesszük vissza ), illetve most itt a migráns válság: befogadunk és integrálunk teszem azt 1 millió menekültet, stb. A lényeg, hogy nem lehetne diplomáciával vissza szerezni?
2016. jan. 17. 11:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

A trianoni békeszerződés már nincs érvényben, azt felülírta az 1947-es párizsi békeszerződés.

Határrevízióra kicsi az esély, egyik örnyező ország sem monana le a rablott területekről.

2016. jan. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz?

Visszaállítani az Osztrák–Magyar Monarchiát?

2016. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz előbb a mostani országot kéne talpra állítani. Mit kezdene az inkompetens politikai vezetés a hirtelen jött több tízezer négyzetkilométernyi új területtel és a többmillió új lakossal?
2016. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%
De mégis milyen alapon követelnél vissza egy négyzetméter földet is? A trianoni béke előtt 700 évig nem létezett független magyar állam, 500évvel azelőttig meg egyáltalán semmilyen magyar állam. Ilyen alapon az olaszok is visszakövetelhetnék a római birodalom kori területeiket nekik is ugyanannyi esélyük lenne.
2016. jan. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ebbe nem menne bele a többi utódállam (szerbek, szlovákok, románok). Csak egy konföderációt lehetne kialakítani, amiben minden tagállamnak meglenne a maga szabadsága.

Már ha beleegyezne a nagy Unió a kis unióba.

2016. jan. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

4# tévedsz. 1500-as évekig volt Mo. Azután 3 részre lett osztva, ahol igazad van, az addig ismert Mo megszűnt, de a királyság mégsem pusztult el: megalapult a független Erdélyi Fejedelemség. Ezután az 1700-as évek végén beolvasztották a Habsburg Birodalomba. Ahol külön tartományként kezelték ( örökös tartományok ÉS Magyarország ). Majd jött a kiegyezés '67-ben, ahol is elismerték hogy Mo egy független ország a Habsburg Birodalmon belül, ezért létrejött az Osztrák-Magyar Monarchia.

Tehát tévedsz, egy kisebb időszakot ( összesen max 300 évet ) leszámítva létezett Mo ( ha nem is teljesen függetlenül ).


5# nem, nem követelést mondtam. Alkut. Üzletet. Tisztességet.

2016. jan. 17. 15:26
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

#6

Az Árpád-Ház kihalása után külföldiek uralkodtak az országban, többször is hozzá voltunk csapva más országokhoz(Lengyelország, Bohémia) ha éppen nem akkor is külföldről irányítottak. Attól mert a suliban másképp ferdítik ettől még így volt. Erdély meg semmilyen formában nem tekinthető magyar államnak, egy az hogy egy török bábállam volt és inkább tekinthető román államnak mint magyarnak lévén románok vezették. A kiegyezés egy tessék lássék dolog volt, Magyarországon kívül nem is jegyezték sehol a dolgot lévén gyakorlatban semmilyen eredménye nem volt. Igazából kezet csókolhatunk az Antantnak hogy kaptunk egy független országot, azért meg pláne hogy a II. VH-ban művel dolgok után visszaállították a trianoni határainkat.

2016. jan. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7# nem értek veled egyet, de értelmesnek tűnik a válaszod, vitaképesnek tartalak ( még most ).

Igazad van, hogy külföldi királyok jöttek 1300 után ( akik csak rokoni kapcsolatban voltak a magyar királyokkal ). De ez ellenére, hogy a király nem magyar volt, az ország igen. Egészen a török hódoltság idejéig majdnem 90%-ban magyar lakta volt az ország. A török pusztítás után ment le ( illetve az 1700-as évek elején bekövetkező betelepítések hatására ) 60% környékére. Ebbe a számításba nem tartozik bele Horvátország, az 90-95%-ban horvátok lakta volt végig.

Most hogy tisztáztuk azt, hogy mindigis a magyarok voltak többségben MAGYARországon, mehetünk a következőre:

Lengyelországgal nem voltunk együtt soha. Noha Nagy Lajos volt az uralkodója mindkét országnak, a lengyel trónt véletlenül örökölte meg. Hivatalosan "csak" magyar király lett volna. Nem véletlenül van Lengyelországban az a ragadvány neve, hogy "Magyar Lajos".

A következő: Erdély. Erdélyben a fejedelmek egytől egyig nemesek voltak. Ez nem meglepő. De mit tudunk? A magyarok nem adtak jogokat a kisebbségeknek: horvátoknak, szlovákoknak, szerbeknek és románoknak. ( Tudod, ez vezetett a szabadságharc kirobbanásához 1848-ban. ) Ez azt jelenti, hogy nem lehettek nemesek. Ez így nem is igaz, lehettek nemesek, csak nem vezetők. Azaz az erdélyi fejedelmek nem lehettek kisebbségiek, ami Erdélyben a románokat jelentette ( meg elenyésző számban szászokat és zsidókat ). De Erdélyre még ekkor sem lehetett volna azt mondani hogy nem magyar, ugyanis ez még a betelepígések előtt volt: még túlzó többségben ( kb. 70%-ban ) magyar lakta volt.

Továbbá a fejedelmek egytől egyig magyarnak vallották magukat.

Ezt a két dolgot összetéve rá jöhetünk, hogy ebben is tévedtél, mert az Erdélyi fejedelmek magyarok voltak.

Abban igazad van, hogy csak a törököknek köszönhetően maradt ennyi, mert az első fejedelmek a török szultánhoz voltak hűek, ezért megmaradt egy független, ámde európai politikában jelentéktelen "bábállam" ( azért tettem idéző jelbe, mert szinte mindent a törököktől függetlenül tehettek, de mint említettem nagy befolyása volt a szultánnak ).

2016. jan. 17. 19:27
 9/16 anonim ***** válasza:

"Továbbá a fejedelmek egytől egyig magyarnak vallották magukat."

Baromság. Akkor nem volt olyan hogy magyar. Nem voltak nemzetiségek, csak király/császár/szultán, talpnyalók meg szolgák a hazaszeretet annyiból állt hogy szeretem a helyet ahol születtem meg szolgálom a hűbéruramat. A nemzetiség és nemzeti öntudat mint olyan a 1800-as években alakult ki. Az Árpád-ház idején volt csak magyar állam ami tényleg egy független magyar állam volt, utána teljesen elhagyták a nyelvet a szokásokat mindent. A tatár, török pusztítások majd a betelepítésekkel egy teljesen multikulturális társadalom alakult ki, amire csak egyet nem lehetett mondani hogy magyar lett volna, vagy bármiféle magyarságtudatuk lett volna. Azt a 19. század hozta amikor is ezt erősen megszponzorálták. Az meg hogy a románoknak nem volt nemesi rangja szintén baromság. Volt csak nem a magyar" királytól származott. Ott volt Mihai Viteazu aki úgy vonult be az egyetemes történelemkönyvekbe mint aki először egyesítette a 3 román fejedelemséget: Erdélyt, Moldvát és Havasalföldet. Na ő aztán biztos nagyon magyarnak vallotta magát :DDD

2016. jan. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Rion_marcus ***** válasza:

A kérdező és a válaszoló is tele tömi a beszédeit tárgyi tévedésekkel. (sosme bírtam,ha a történelmet valaki a politikai ideológiáján a legitimalizálására használja).


Először is tegyük tisztába a fogalmakat:


Nemesi Nemzet: A nemesi nemzet tagjai mindazon személyek akik a magyar korona "testén" (értsd az államon belül) valamely magyar király által adományozott hűbérbirtokkal bírtak. A magyar nemesi nemzetnek ugyan olyan tagja volt egy Kossuth (magyar), egy Zrínyi (horvát) és még egy csak román felmenőkkel bíró Hunyadi János is.


Perszonálunió: Olyan helyzet, amikor két egymástól független országban ugyan az az uralkodó, az országok között nincs alá-fölé rendeltség. Illetve Károly Róbert csak magyar király volt, fia Nagy Lajos már anyanyelvként beszélt magyarul, Luxemburgi Zsigmond előbb lett magyar király mint német császár, Habsburg Albert hatalom nélküli báb volt a főnemesség kezében, I. Ulászló (lengyel) Mo. védelmében halt meg a Várnai csatában, V. László simán elmebeteg volt, I. Mátyás hódító volt de a magyarok nevében működött, II. Ulászló dobzse volt vagyis ismét a nemesek bábja, II. Lajos fiatalon meghalt a Mohácsi síkon nem tudjuk milyen király lett volna és Mo ezután eset csak szét az Török hódoltságra, a török vazallus Erdélyi Fejedelemségre és a törvényesen a Habsburgokra szálló Magyar Királyságra.


Rendi Dualizmus: A Rákóczi szabadság harc után beálló rendszer, mely szerint Mo.-t a MAGYAR király (nem az osztrák főherceg vagy a német-római császár) a MAGYAR rendekkel együtt kormányozhatja. Ez garantálta, hogy Mo nem csak jogi, hanem gyakorlati szempontból is különálló része az abszolutista Habsburg Birodalomnak.


Nemzetiségek Mo.n: Mo lakossága a török időkig magyar nemzetiségű volt egészen a török korig, ekkor míg eu-ban népességi bumm volt nálunk stagnált a népesség, így hogy ezt helyre hozzák a magyar nemesek és a magyar király külföldieket hívot be (az 20% azok a horvátok és a szlovákok). A magyarok aránya 40%-ra esett és innen kapaszkodott vissza 1913-ra 51%-ra (utolsó háború előtti népszámlálás).


Trianon: Egy 1920 és 1938 (I. bécsi döntés) között érvényben lévő békeszerződés, ami Mo. határait jelölte ki. Ma ezt a Párizsi Békeszerződés (1945) és a szomszédainkkal kötött állam szerződések garantálják.


Válaszom az eredeti kérdésre: Persze, hogy vissza csimálhatod, csak győzd meg katonai erővel a többi országot vagy vedd meg tőlük, hogy adják vissza a területeket. Olyan 0%-ra becslem ennek valószínűségét, tekintve, hogy a románok és a szlovákok még a magyarok jogait sem kívánják elismerni

2016. jan. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!